| Artykuł
Czy każdy projekt IT może otrzymać dofinansowanie z POIR 1.1.1 Szybka Ścieżka?
Dzień dobry.
Chciałbyś pozyskać dofinansowanie?
Sprawdź, jak możemy pomóc Twojej firmie w procesie pozyskiwania dotacji.
Pozyskujemy dotacje dla 120 firm rocznie.
Pozyskaliśmy 72 dotacje na projekty badawczo-rozwojowe.
70% klientów powraca.
Uwaga! Ostatni nabór w programie Szybka Ścieżka zakończył się 4 listopada 2022 r. Złożono 434 wnioski, z których dofinansowanie uzyskało 117 projektów, a wśród nich projekt naszego klienta – 1Strike sp. z o.o.
Czytasz treści archiwalne – zapraszamy do zapoznania się z artykułem na temat Ścieżki SMART – działania z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki na lata 2021-2027, w ramach którego będzie można sfinansować podobne projekty.
Szybka Ścieżka to poddziałanie 1.1.1 w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2017-2020 (POIR). Jego pełna nazwa brzmi Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa.
W POIR przeznaczono na realizację projektów B+R ponad 2,7 mld euro. Jest to poddziałanie z najwyższym poziomem wsparcia w całym programie.
Środki na projekty badawczo-rozwojowe w programie Szybka Ścieżka możesz pozyskać, jeśli:
Kosztem kwalifikowalnym mogą być wynagrodzenia brutto-brutto pracowników działu badawczo-rozwojowego oraz kadry technicznej, zatrudnionej na umowę o pracę oraz osób zatrudnionych na umowę zlecenie czy B2B.
Do kosztów kwalifikowalnych projektu możesz zaliczyć koszty tych prac badawczych, które chcesz zlecić podmiotom zewnętrznym, np. instytucjom naukowym.
Koszty kwalifikowalne to wszelkie materiały niezbędne do zrealizowania badań – np. materiały do stworzenia instalacji pilotażowej czy surowce do realizacji badań.
Jeśli do realizacji projektu potrzebujesz aparatury badawczej, możesz ją zakupić i do kosztów kwalifikowalnych zaliczyć jej amortyzację w czasie realizacji projektu albo też wynająć na czas realizacji projektu – kosztem kwalifikowalnym jest wówczas pełen koszt wynajmu.
Dofinansowanie na jakie możesz liczyć w programie Szybka Ścieżka jest uzależnione od rodzaju prac i statusu przedsiębiorstwa – maksymalny poziom dofinansowania projektu uzyska przedsiębiorstwo mikro i małe.
Przedsiębiorstwa mikro i małe:
Przedsiębiorstwa średnie:
Duże przedsiębiorstwa:
Jednostki naukowe:
Projekty badawczo-rozwojowe w programie mogą mieć wartość nawet do 50 mln euro. Poszczególne nabory mogą wprowadzać ograniczenia dotyczące minimalnej wartości projektu. W ostatnim z naborów – innowacje cyfrowe – minimalna wartość projektu wynosiła 5 mln zł.
W ramach konkursu Narodowe Centrum Badań i Rozwoju określa osobne pule środków dla MŚP (i konsorcjów przez nie zakładanych) i osobne dla dużych przedsiębiorstw (oraz konsorcjów przedsiębiorstw dużych). Nie ma więc obaw, że duże projekty wykorzystają całą alokację na konkurs.
Dla tej branży pozyskaliśmy już 400 MLN PLN dofinansowań. Sprawdź.
Nasz cel to zwiększenie Twoich szans na pozyskanie dotacji z programu Szybka Ścieżka 1.1.1.
Pomagamy firmom w uzyskaniu dofinansowania w programie Szybka Ścieżka. Rozumiemy złożoność dotacji oraz wiemy, jak zastosować wytyczne Narodowego Centrum Badań i Rozwoju do Twojego projektu. Uwielbiamy naszą pracę i wkładamy trochę siebie w każdy pomysł, aby zapewnić naszym klientom najlepsze usługi i wyniki.
Bez obaw, dzięki naszej bezpłatnej ocenie lepiej zrozumiesz program Szybka Ścieżka 1.1.1 oraz dowiesz się, czy warto składać wniosek o dofinansowanie.