INNOVATREE
pracownicy innovatree sprawdzający urządzenie laboratoryjne

Dzień dobry.

Chciałbyś rozbudować infrastrukturę B+R?

Pomożemy Ci pozyskać dofinansowanie - Infrastruktura B+R przedsiębiorstw RPO łódzkie 1.2.1.

Sprawdź, jak możemy pomóc Twojej firmie.

piktogram portfel

Pozyskaliśmy 42 dotacje inwestycyjne.

piktogram walizka na dokumenty

Obsługujemy 120 firm rocznie.

piktogram tarcza

70% klientów powraca.

Pozyskanie funduszy unijnych - Infrastruktura B+R przedsiębiorstw

Konkurs oferujący dofinansowanie na infrastrukturę B+R – RPO łódzkie 1.2.1, ogłoszony w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego pozwala dofinansować projekty inwestycyjne, polegające na budowie lub rozbudowie działów badawczo-rozwojowych i laboratoriów. Dofinansowanie można przeznaczyć na wydatki związane z utworzeniem lub unowocześnieniem infrastruktury badawczo-rozwojowej

wykorzystywanej do prowadzenia działalności innowacyjnej firmy. Ważne jest aby tematyka projektów zamknęła się wyłącznie do obszarów objętych Regionalnymi Inteligentnymi Specjalizacjami Województwa Łódzkiego. Obniżono wymagania względem innowacyjności rezultatów prac badawczo rozwojowych – poziom krajowy został zastąpiony poziomem regionalnym. Istnieje także możliwość dofinansowania kosztów ich realizacji.

Kto może starać się o dotację?

Aby pozyskać dofinansowanie w konkursie RPO łódzkie 1.2.1, należy:

 • zaliczać się do pułapu mikro, małego lub średniego przedsiębiorstwa,
 • zaliczać się do pułapu dużego przedsiębiorstwa,
 • mieć siedzibę lub oddział przedsiębiorstwa znajdujący się na terenie województwa łódzkiego.

 

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

piktogram lupa

Aparatura naukowo-badawcza

Zakup, wytworzenie, dostawa, instalacja i uruchomienie aparatury naukowo-badawczej zaliczanej do środków trwałych wraz ze specjalistycznym instruktażem w ich obsłudze.

piktogram mózg

Rozwiązania teleinformatyczne

Zakup zaawansowanych rozwiązań teleinformatycznych (w tym sprzętu informatycznego) oraz specjalistycznego oprogramowania wraz z licencją, zaliczanego do wartości niematerialnych i prawnych.

Materiały

Zakup materiałów i robót budowlanych.

piktogram zębatki

Prace badawczo-rozwojowe

Możliwe jest otrzymanie dofinansowania na realizację prac badawczo-rozwojowych wskazanych ramach opracowanego planu prac badawczo-rozwojowych (do 30% wartości projektu -pomoc de minimis).

pracownicy firmy Innovatree w biurze

Poziom dofinansowania w konkursie RPO łódzkie 1.2.1

W konkursie Infrastruktura B+R przedsiębiorstw nie określono minimalnej lub maksymalnej wartości projektu. Maksymalny poziom dofinansowania kosztów utworzenia lub rozbudowy infrastruktury badawczo-rozwojowej zależy od statusu przedsiębiorstwa:

 • przedsiębiorstwa duże

  35 %
 • przedsiębiorstwa średnie

  45 %
 • przedsiębiorstwa małe

  55 %

Termin naboru wniosków

1

Infrastruktura B+R przedsiębiorstw (RPO łódzkie 1.2.1)

Wnioski o dofinansowanie będzie można składać od 28.06.2021 do 31.08.2021.

Co oferujemy?

Koncepcja i możliwości finansowania

Oceniamy, czy Twój projekt pasuje do konkursu Infrastruktura B+R przedsiębiorstw (RPO łódzkie 1.2.1), spełnia wymogi merytoryczne i ma realną szansę na uzyskanie dotacji.

Innowacyjność i potencjał rynkowy

Analizujemy, czy nowe rozwiązanie cechuje odpowiedni poziom innowacyjności, projekt rozwiązuje konkretny problem oraz odbiorcy istotnie go potrzebują.

Bezpłatna analiza szans na pozyskanie dotacji

Zanim zaczniemy przygotowywać wniosek o dofinansowanie, musimy lepiej poznać Twoją firmę. Prowadzimy bezpłatną dogłębną i kompleksową analizę koncepcji projektu, aby upewnić się, że konkurs Infrastruktura B+R przedsiębiorstw (RPO łódzkie 1.2.1) to odpowiedni wybór dla Twojej firmy.

Kontakt

Najlepsze know-how

Dzielimy się z Tobą naszą wieloletnią wiedzą na temat dotacji, najlepszymi praktykami oraz sposobami na uniknięcie typowych błędów na etapie aplikowania i realizacji projektu.

Modelowanie projektu

Zajmiemy się modelowaniem projektu w celu maksymalizacji szans na pozyskanie dotacji.

Dokumentacja i ocena wniosku

Przygotujemy kompletną dokumentację konkursową. Nawet najlepszy projekt wymaga doskonałego przygotowania uczestników panelu do dyskusji z ekspertami. Pomagamy w opracowaniu własnej strategii, aby żadne pytanie nie okazało się zaskakujące. Udzielamy merytorycznego wsparcia odpowiadając na ewentualne, dodatkowe pytania ze strony ekspertów.

Przygotowanie wniosku o dofinansowanie

Przygotowując projekt do konkursu Infrastruktura B+R przedsiębiorstw (RPO łódzkie 1.2.1), skupiamy się na czynnikach, które zwiększą Twoje szanse na zdobycie dotacji. Wspieramy Cię również w przygotowaniu wszystkich dokumentów związanych z ofertowaniem i rozeznaniem rynku.  Pobierz bezpłatny PDF i dowiedz się więcej o świadczonych przez nas usługach z zakresu pozyskiwania dotacji.

Pobierz PDF

Szkolenie z rozliczania dotacji

Wszystkie zasady finansowe dotyczące dotacji są zawarte w umowie o dotację, oraz dokumentach towarzyszących. Na początku może się to wydawać trochę skomplikowane, dlatego zorganizujemy wstępny warsztat, na którym przeszkolimy pracowników Twojej firmy z ogólnych zasad prowadzenia oraz rozliczania projektu.

Rozliczanie dotacji

Nasi doradcy z działu rozliczeń posiadają ponad 18-letnie doświadczenie w realizacji i rozliczaniu projektów badawczo rozwojowych. Oferujemy pełne wsparcie w procesie rozliczania dotacji: przygotowujemy wnioski o płatność, wnioski o zmiany w projekcie, wnioski sprawozdawcze, przeprowadzamy ofertowanie, kończąc na wsparciu podczas kontroli projektu.

Rozliczanie dotacji

Formalności, obowiązki sprawozdawcze i raportowanie wymagają od beneficjenta uwagi i staranności. Zapewnimy, że realizacja projektu przebiegnie sprawnie i zgodnie z harmonogramem.

Poznaj historię sukcesu naszych Klientów.

Zadowoleni klienci są podstawą każdego silnego biznesu, a nasz nie jest wyjątkiem.

Dowiedz się, jak dzięki pozyskanej dotacji wsparliśmy projekt badawczy, który zmienił proces produkcji przypraw i tym samym poszerzył zaplecze technologiczne klienta.

 

Zobacz, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na realizację projektu badawczo-rozwojowego.

Przeczytaj, jak towarzyszyliśmy naszemu klientowi podczas pracy nad innowacyjnym projektem, oraz dzieliliśmy się naszą wiedzą w zakresie dotacji i badań patentowych.

Sprawdź, jak pomogliśmy firmie Hufgard pozyskać dofinansowanie na prace badawczo-rozwoje, których wynikiem będzie nowa gama domieszek do betonu.

Współpraca z klientem skupiła się na pozyskaniu dofinansowania, dzięki któremu powstanie kompleksowa infrastruktura badawcza.

Zyskaliśmy zaufanie klienta, który otrzymał od nas najwyższej jakości usługi w zakresie przygotowania zapytań ofertowych.

Warto rozwijać innowacyjne rozwiązania, które przetwarzają energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych na ciepło użytkowe – tak jak nowoczesne pompy ciepła.

Przy naszym wsparciu w procesie pozyskania dotacji klienci z sukcesem tworzą produkty konkurencyjne na skalę międzynarodową.

Jesteśmy tutaj, aby pomóc

Nasz cel to zwiększenie Twoich szans na pozyskanie dotacji w konkursie Infrastruktura B+R przedsiębiorstw RPO łódzkie 1.2.1.

42

Pozyskaliśmy 42 dotacje na projekty inwestycyjne

120

Obsługujemy 120 firm rocznie

70

70% klientów powraca

O nas

Pomagamy firmom w uzyskaniu dofinansowania w konkursie Infrastruktura B+R przedsiębiorstw RPO łódzkie 1.2.1. Rozumiemy złożoność dotacji, oraz wiemy jak zastosować wytyczne zawarte w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Łódzkiego do Twojego projektu. Uwielbiamy naszą pracę i wkładamy trochę siebie w każdy pomysł, aby zapewnić naszym klientom najlepsze usługi i wyniki.

Wiemy, jak odnieść sukces

Pomogliśmy w pozyskaniu dotacji na 42 projekty inwestycyjne.

Mamy doświadczenie

Nasze know-how czerpiemy z wieloletniego doświadczenia. Rozumiemy złożoność dotacji i wiemy, jak zastosować ich zasady do Twojej projektu.

Zawsze będziemy z Tobą

Jeśli zdecydujemy się współpracować, otrzymasz nasze pełne wsparcie. Wierzymy w Ciebie i pomożemy Ci osiągnąć wspaniałe rzeczy. Dofinansowanie z konkursu RPO łódzkie 1.2.1 to dopiero początek Twojego sukcesu.

pracownicy innovatree w laboratoriumDoradcy Innovatree pracujący w biurzebiały kubek z logo innovatree

Nasz punkt widzenia

Poznajmy się

Poznaj ludzi stojących za InnovaTree. Nasz kreatywny zespół doradców.
Szymon Talbierz Partner Zarządzający Innovatree

Dr inż. Szymon Talbierz

Partner Zarządzający

Biografia
Monika Stecewicz Dyrektor Działu Rozliczeń Innovatree

Monika Stecewicz

Dyrektor Działu Rozliczeń

Biografia
Natalia Kujawska Partner i Project Manager Innovatree

Dr inż. Natalia Kujawska

Partner, Project Manager

Biografia
Paweł Sieczkowski Partner Zarządu i Project Manager Innovatree

Paweł Sieczkowski

Partner, Project Manager

Biografia

Marta Szymańska

Kierownik Biura

Biografia
Anna Różańska Starszy Konsultant ds pozyskiwania funduszy unijnych

Anna Różańska

Starszy Konsultant

Biografia

Małgorzata Kaźmierczak

Starszy konsultant

Biografia

Justyna Fiedorowicz

Konsultant

Biografia
Ewa Ropela Konsultantka ds rozliczeń projektów unijnych

Ewa Urbańska

Konsultant ds. rozliczeń

Biografia
Krzysztof Matczyński Project Manager Innovatree

Krzysztof Matczyński

Project Manager

Bartosz Wojtaczka Radca Prawny Ostrowski i Wspólnicy

mec. Bartosz Wojtaczka

Radca Prawny

Biografia
Joanna Skrzeczkowska radca prawny i rzeczniczka ds unijnych

mec. Joanna Skrzeczkowska

Radca Prawny

Biografia

Nie wiesz, czy Twoja firma ma szansę na pozyskanie dotacji RPO łódzkie 1.2.1?

Bez obaw, dzięki naszej bezpłatnej ocenie lepiej zrozumiesz dotację na infrastrukturę B+R przedsiębiorstw, oraz dowiesz się, czy warto składać wniosek o dofinansowanie.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.