INNOVATREE

Dzień dobry.

Miło Cię widzieć!

Pomożemy Ci pozyskać dotację w konkursie Przemysł 4.0.

Sprawdź jak możemy pomóc Twojej firmie.

Obsługujemy 120 firm rocznie.

Pozyskaliśmy 72 dotacje na projekty inwestycyjne.

70% klientów powraca.

Pozyskanie funduszy unijnych - Przemysł 4.0

Przemysł 4.0 to dofinansowanie dla firm produkcyjnych, które chcą wprowadzać w firmach rozwiązania dotyczące cyfryzacji, automatyzacji i robotyzacji. Dotację można przeznaczyć między innymi na roboty przemysłowe, rozwiązania dotyczące sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa, przemysłowego internetu rzeczy i analizy danych. Maksymalna wartość dofinansowania projektu wynosi 800 tys. zł.

Przedsiębiorca składający wniosek o dofinansowanie będzie musiał mieć przygotowany plan transformacji firmy w kierunku Przemysłu 4.0. Tak zwana „mapa drogowa” powinna dotyczyć całego przedsiębiorstwa. W ramach grantu przedsiębiorca otrzyma refundację kosztów przygotowania takiej mapy w wysokości do 100 tys. zł.

Kto może otrzymać dotację?

Małe lub średnie przedsiębiorstwa (z wykluczeniem mikro), które:

  • prowadzą działalność produkcyjną,
  • przynajmniej w jednym zamkniętym roku obrotowym w okresie 3 lat poprzedzających rok, w którym złożyły wniosek o udzielenie wsparcia, osiągnęły przychody ze sprzedaży nie niższe niż 2 mln zł,
  • mają opracowaną „mapę drogową” (plan transformacji firmy w kierunku Przemysłu 4.0), czyli plan wdrożenia zmian w przedsiębiorstwie w dziedzinach cyfryzacji, automatyzacji i robotyzacji. W ramach grantu każda firma otrzyma refundację kosztów przygotowania takiej mapy w wysokości 100 tys. złotych,
  • z dofinansowania skorzystają przedsiębiorcy, którzy mają dostępny limit pomocy de minimis.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

Mapa drogowa

Kosztem projektu może być usługa polegającą na opracowaniu mapy drogowej.

Usługi doradcze

Do kosztów projektu zaliczamy usługi doradcze związane z wdrożeniem mapy drogowej.

Zakup maszyn i urządzeń

Do kosztów projektu zaliczymy również zakup maszyn i urządzeń koniecznych do wdrożenia wybranego obszaru transformacji w tym: roboty przemysłowe, drukarki 3D czy chmury obliczeniowe.

WNiP

Wydatkami kwalifikowanymi projektu mogą być zakupy wartości niematerialnych i prawnych w formie patentów, licencji, know-how oraz innych praw własności intelektualnej.

Poziom dofinansowania w konkursie Przemysł 4.0

Maksymalna wartość pozyskanej dotacji to 800 000 zł. Wsparcie wyniesie do 85% wartości projektu.

  • poziom dofinansowania

    85 %

Termin naborów wniosków

1

Przemysł 4.0

Wnioski o dofinansowanie będzie można składać od 15.06.2021 do 30.06.2021.

Co oferujemy?

Koncepcja i możliwości finansowania

Oceniamy, czy Twój projekt pasuje do konkursu Przemysł 4.0, spełnia wymogi merytoryczne i ma realną szansę na uzyskanie dotacji.

Innowacyjność i potencjał rynkowy

Analizujemy, czy nowe rozwiązanie cechuje odpowiedni poziom innowacyjności, projekt rozwiązuje konkretny problem oraz odbiorcy istotnie go potrzebują.

Bezpłatna analiza szans na pozyskanie dotacji

Zanim zaczniemy przygotowywać projekt dotacyjny, musimy lepiej poznać Twoją firmę. Prowadzimy bezpłatną dogłębną i kompleksową analizę koncepcji projektu, aby upewnić się, że Przemysł 4.0 to odpowiedni wybór.

Kontakt

Najlepsze know–how

Dzielimy się z Tobą naszą wieloletnią wiedzą na temat dotacji, najlepszymi praktykami oraz sposobami na uniknięcie typowych błędów na etapie aplikowania i realizacji projektu.

Modelowanie projektu

Zajmiemy się modelowaniem projektu w celu maksymalizacji szans na pozyskanie dotacji.

Dokumentacja i ocena wniosku

Przygotujemy kompletną dokumentację konkursową.

Nawet najlepszy projekt wymaga doskonałego przygotowania uczestników panelu do dyskusji z ekspertami. Pomagamy w opracowaniu własnej strategii, aby żadne pytanie nie okazało się zaskakujące. Udzielamy merytorycznego wsparcia odpowiadając na ewentualne, dodatkowe pytania ze strony ekspertów oraz PARP.

Przygotowanie wniosku o dofinansowanie

Przygotowując projekt do konkursu Przemysł 4.0, skupiamy się na czynnikach, które zwiększą Twoje szanse na zdobycie dotacji. Wspieramy Cię również w przygotowaniu wszystkich dokumentów związanych z ofertowaniem i rozeznaniem rynku.

Szkolenie z rozliczania dotacji

Wszystkie zasady finansowe dotyczące dotacji są zawarte w umowie o dotację, oraz dokumentach towarzyszących. Na początku może się to wydawać trochę skomplikowane, dlatego zorganizujemy wstępny warsztat, na którym przeszkolimy pracowników Twoje firmy z ogólnych zasad prowadzenia oraz rozliczania projektu.

Rozliczanie dotacji

Nasi doradcy z działu rozliczeń posiadają ponad 18-letnie doświadczenie w realizacji i rozliczaniu projektów badawczo rozwojowych. Oferujemy pełne wsparcie w procesie rozliczania dotacji: przygotowujemy wnioski o płatność, wnioski o zmiany w projekcie, wnioski sprawozdawcze, przeprowadzamy ofertowanie, kończąc na wsparciu podczas kontroli projektu.

Rozliczanie dotacji

Formalności, obowiązki sprawozdawcze i raportowanie wymagają od beneficjenta uwagi i staranności. Zapewnimy, że realizacja projektu przebiegnie sprawnie i zgodnie z harmonogramem.

Poznaj historię sukcesu naszych Klientów.

Zadowoleni klienci są podstawą każdego silnego biznesu, a nasz nie jest wyjątkiem.

Przeczytaj, jak towarzyszyliśmy naszemu klientowi podczas pracy nad innowacyjnym projektem, oraz dzieliliśmy się naszą wiedzą w zakresie dotacji i badań patentowych.

Zobacz, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na realizację projektu badawczo-rozwojowego.

Sprawdź, jak pomogliśmy firmie Hufgard pozyskać dofinansowanie na prace badawczo-rozwoje, których wynikiem będzie nowa gama domieszek do betonu.

Wspieramy firmy IT w ich rozwoju badawczym i pokazujemy im drogę do pozyskania dofinansowania.

Poznaj projekt, który stanowi modelowy przykład wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych, oraz dzięki kreowaniu innowacji przyczynia się do rozwoju firmy.

Współpraca z klientem skupiła się na pozyskaniu dofinansowania, dzięki któremu powstanie kompleksowa infrastruktura badawcza.

Przy naszym wsparciu w procesie pozyskania dotacji klienci z sukcesem tworzą produkty konkurencyjne na skalę międzynarodową.

Dowiedz się, jak dzięki pozyskanej dotacji wsparliśmy projekt badawczy, który zmienił proces produkcji przypraw i tym samym poszerzył zaplecze technologiczne klienta.

 

Jesteśmy tutaj, aby pomóc

Nasz cel to zwiększenie Twoich szans na pozyskanie dotacji w konkursie Przemysł 4.0.

72

Pozyskaliśmy dotacje na 72 projekty inwestycyjne

120

Obsługujemy 120 firm rocznie

70

70% klientów powraca

O nas

Pomagamy firmom w uzyskaniu dofinansowania w konkursie Przemysł 4.0. Rozumiemy złożoność dotacji, oraz wiemy jak zastosować wytyczne Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) do Twojego projektu. Uwielbiamy naszą pracę i wkładamy trochę siebie w każdy pomysł, aby zapewnić naszym klientom najlepsze usługi i wyniki.

Wiemy jak odnieść sukces

Pomogliśmy w pozyskaniu dotacji na 72 projekty inwestycyjne.

Mamy doświadczenie

Nasze know-how czerpiemy z wieloletniego doświadczenia. Rozumiemy złożoność dotacji i wiemy, jak zastosować ich zasady do Twojej projektu.

Zawsze będziemy z Tobą

Jeśli zdecydujemy się współpracować, otrzymasz nasze pełne wsparcie. Wierzymy w Ciebie i pomożemy Ci osiągnąć wspaniałe rzeczy, ponieważ dotacja Przemysł 4.0 to dopiero początek Twojego sukcesu.

Nasz punkt widzenia

Poznajmy się

Poznaj ludzi stojących za InnovaTree. Nasz kreatywny zespół doradców.

Dr inż. Szymon Talbierz

Partner Zarządzający

Biografia

Monika Stecewicz

Dyrektor Działu Rozliczeń

Biografia

Dr inż. Natalia Kujawska

Partner, Project Manager

Biografia

Paweł Sieczkowski

Partner, Project Manager

Biografia

Marta Szymańska

Kierownik Biura

Biografia

Anna Różańska

Starszy Konsultant

Biografia

Małgorzata Kaźmierczak

Starszy konsultant

Biografia

Justyna Fiedorowicz

Konsultant

Biografia

Ewa Urbańska

Konsultant ds. rozliczeń

Biografia

Krzysztof Matczyński

Project Manager

mec. Bartosz Wojtaczka

Radca Prawny

Biografia

mec. Joanna Skrzeczkowska

Radca Prawny

Biografia

Nie wiesz, czy Twoja firma ma szanse na pozyskanie dotacji w Przemyśle 4.0?

Bez obaw, dzięki naszej bezpłatnej ocenie lepiej zrozumiesz dotację Przemysł 4.0 oraz dowiesz się, czy warto składać wniosek o dofinansowanie.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.