| Artykuł
Przedłużono nabór do programu NUTRITECH (NCBiR).
Dzień dobry.
Chciałbyś pozyskać dofinansowanie?
Sprawdź, jak możemy pomóc Twojej firmie w procesie pozyskiwania dotacji.
Pozyskujemy dotacje dla 120 firm rocznie.
Pozyskaliśmy 72 dotacje na projekty badawczo-rozwojowe.
70% klientów powraca.
Nutritech jest krajowym programem, którego głównym założeniem jest zwiększenie dostępności do produktów żywnościowych lub przyczynienie się do zwiększenia dostępności technologii w zakresie prawidłowego żywienia. Czas realizacji tych założeń określono na rok 2030 rok, także przez najbliższe lata możemy spodziewać się kolejnych cyklicznych naborów wniosków w tym programie. I nabór wniosków w programie został zrealizowany w IV kwartale 2022 roku. Zakres tematyczny konkursu z IV kwartału poprzedniego roku pozwalał m.in. na opracowanie rozwiązań pozwalających na walkę z przewlekłymi chorobami niezakaźnymi, czy też opracowanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze produkcji żywności. Kolejny nabór wniosków planowany jest jest na III – IV kwartał 2023 roku, a terminu jego ogłoszenia należy spodziewać się w III kwartale bieżącego roku.
Do tego czasu możliwe jest przygotowanie się do kolejnego naboru, co szerzej opisano poniżej w sekcji Q&A (w dalszej części strony).
Zakres tematyczny wniosków Nutritech wymagany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju odpowiada kluczowym wyzwaniom przed którymi stoi krajowa gospodarka w obszarze produkcji żywności. Biorąc pod uwagę obszar tematyczny z poprzedniego naboru wniosków, należy sądzić, że kolejny zakres merytoryczny konkursu pozwoli na dofinansowanie projektów w takich dziedzinach jak:
O dofinansowanie realizacji projektu w I konkursie w ramach programu rządowego Nutritech mogli starać się:
Stworzyliśmy listę pytań, dzięki której samodzielnie możesz sprawdzić,
czy Twój projekt ma szansę na dotację z programu Nutritech.
Kosztami kwalifikowanymi są pełne koszty wynagrodzeń wraz ze składnikami pozapłacowymi zespołu badawczo-rozwojowego oraz personelu technicznego i pomocniczego zatrudnionego przy realizacji projektu.
Do podwykonawstwa zalicza się koszty zlecania realizacji części prac merytorycznych podmiotom zewnętrznym.
Sfinansujesz koszty zakupu, amortyzacji lub odpłatnego korzystania z aparatury naukowo-badawczej i WNiP.
Kwalifikowane są raty dzierżawne, raty użytkowania wieczystego i amortyzacja budynków w zakresie i w czasie niezbędnym do realizacji projektu.
Kwalifikowane są wydatki związane z zakupem narzędzi, sprzętu, materiałów, środków eksploatacyjnych i innych niezbędnych do realizacji prac merytorycznych projektu.
Koszty niebędące bezpośrednio związane z realizacją merytorycznej części przedsięwzięcia, wyliczane jako procent od pozostałych kwalifikowanych wydatków projektu z wyłączeniem podwykonawstwa.
Dla tej branży pozyskaliśmy już 1,5 mld dofinansowań. Sprawdź.
Nasz cel to zwiększenie Twoich szans na pozyskanie dotacji z programu Nutritech.
Pomagamy firmom w uzyskaniu dofinansowania w konkursie Nutritech. Rozumiemy złożoność dotacji oraz wiemy, jak zastosować wytyczne Narodowego Centrum Badań i Rozwoju do Twojego projektu. Uwielbiamy naszą pracę i wkładamy trochę siebie w każdy pomysł, aby zapewnić naszym klientom najlepsze usługi i wyniki.
Bez obaw, dzięki naszej bezpłatnej ocenie lepiej zrozumiesz konkurs Nutritech oraz dowiesz się, czy warto składać wniosek o dofinansowanie.