INNOVATREE
Konsultacja on-line
INNOVATREE
pracownicy innovatree w laboratorium nowych technologii

Dzień dobry

Potrzebujesz dotacji na projekt innowacyjny?

Możesz otrzymać dofinansowanie Nowe technologie w zakresie energii.

Sprawdź, jak możemy pomóc Twojej firmie.

piktogram walizka na dokumenty

Obsługujemy 120 firm rocznie.

piktogram portfel

Pozyskaliśmy 72 dotacje na projekty badawczo-rozwojowe.

piktogram tarcza

70% klientów powraca.

Nowe technologie w zakresie energii

Nowe technologie w zakresie energii to dotacja przyznawana przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Dofinansowanie skierowane jest do przedsiębiorstw MŚP oraz dużych firm, które chcą rozwinąć technologie lub opracować nowe produkty w takich obszarach jak: farmy wiatrowe, technologie wytwarzania i wykorzystania wodoru, magazyny energii i mikrosieci energetyczne i cieplne.

Do konkursu mogą przystąpić konsorcja składające się z co najmniej jednego przedsiębiorstwa i co najmniej jednej jednostki naukowej. Liderem konsorcjum musi być przedsiębiorstwo.

Dofinansowanie można przeznaczyć na koszty związane z opracowaniem i testowaniem nowych rozwiązań technologicznych lub produktowych (w tym koszty wynagrodzeń, koszty usług B+R zlecanych innym podmiotom, koszty prototypowania itp.). Okres trwania całego projektu wynosi maksymalnie 77 miesięcy a całkowity budżet dla konkursu to 377,7 mln zł. Więcej informacji na stronie NCBR.

Zespół doradców firmy Innovatree

Kto może starać się o dotację?

O dofinansowanie w tym konkursie mogą starać się konsorcja przemysłowo-naukowe, które:

 • składają się z maksymalnie trzech podmiotów – co najmniej jednego przedsiębiorstwa i co najmniej jednej jednostki naukowej. Liderem konsorcjum zawsze jest przedsiębiorstwo;
 • chcą zrealizować projekt badawczo-rozwojowy w obszarze innowacji produktowych lub procesowych w takich obszarach jak: farmy wiatrowe, technologie wytwarzania i wykorzystania wodoru, magazyny energii i mikrosieci energetyczne i cieplne, przy czym innowacje te powinny odpowiadać na rzeczywiste potrzeby rynku i odbiorców.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

piktogram portfel

Wynagrodzenia

Kosztem projektu mogą być wynagrodzenia brutto pracowników działu badawczo-rozwojowego oraz kadry technicznej, zatrudnionej na umowę o pracę oraz wynagrodzenia osób zatrudnionych na umowę zlecenie czy B2B.

piktogram skarbonka

Podwykonawstwo

Do kosztów projektu możesz zaliczyć koszty usług podwykonawców, którym zlecisz przeprowadzenie konkretnych zadań w projekcie. Podwykonawcą może być jednostka naukowa, lub inne przedsiębiorstwo.

piktogram zębatki

Linia pilotażowa lub demonstrator technologii

Do kosztów projektu możesz zaliczyć również wszystkie wydatki związane z zakupem lub wytworzeniem prototypowej linii produkcyjnej.

piktogram menzurka

Surowce i materiały

Dofinansowanie możesz przeznaczyć na wszelkie surowce i materiały niezbędne do badań np. odczynniki chemiczne, stal, blachy, elektrody do spawania, oleje lub inne materiały niezbędne do realizacji projektu.

piktogram tarcza

WNiP

Do kosztów projektu zaliczymy również wartości niematerialne i prawne w formie patentów, licencji, know-how oraz innych praw własności intelektualnej np. licencje na AutoCad lub inne profesjonalne oprogramowanie.

piktogram wskaźnik

Odpłatne korzystanie lub leasing

Do kosztów projektu możesz zaliczyć wynajem powierzchni niezbędnej do realizacji projektu, a także odpłatne korzystanie (wynajem lub leasing) aparatury naukowo-badawczej i innych urządzeń służących celom badawczym (np. frezarka, CNC, prasa).

pracownicy firmy Innovatree w biurze

Poziom dofinansowania w konkursie Nowe technologie w zakresie energii

Poziom dofinansowania został uzależniony od wielkości Twojego przedsiębiorstwa:

 • mikro i małe przedsiębiorstwa mogą liczyć na: 70% dla studium wykonalności, 100% dla badań podstawowych, 80% dla badań przemysłowych oraz 60% na prace rozwojowe.
 • średnie przedsiębiorstwa mogą liczyć na: 60% dla studium wykonalności, 100% dla badań podstawowych, 75% dla badań przemysłowych, oraz 50% na prace rozwojowe.
 • duże przedsiębiorstwa mogą liczyć na: 50% dla studium wykonalności, 100% dla badań podstawowych, 65% dla badań przemysłowych, oraz 40% na prace rozwojowe.
 • studium wykonalności

  70 %
 • badania podstawowe

  100 %
 • badania przemysłowe

  80 %
 • prace rozwojowe

  60 %

Termin naboru wniosków

1

Nowe technologie w zakresie energii

Wnioski o dofinansowanie będzie można składać do 12.01.2022 roku.

Co oferujemy?

Koncepcja i możliwości finansowania

Oceniamy, czy Twój projekt pasuje do konkursu Nowe technologie w zakresie energii – czy spełnia wymogi merytoryczne i ma realną szansę na uzyskanie dotacji.

Innowacyjność i potencjał rynkowy

Analizujemy, czy nowe rozwiązanie cechuje odpowiedni poziom innowacyjności, projekt rozwiązuje konkretny problem oraz odbiorcy istotnie go potrzebują.

Bezpłatna analiza szans na pozyskanie dotacji

Zanim zaczniemy przygotowywać projekt dotacyjny, musimy lepiej poznać Twoją firmę. Prowadzimy bezpłatną dogłębną i kompleksową analizę koncepcji projektu, aby upewnić się, że konkurs Nowe technologie w zakresie energii to odpowiedni wybór.

Kontakt

Najlepsze know–how

Dzielimy się z Tobą naszą wieloletnią wiedzą na temat dotacji, najlepszymi praktykami, oraz sposobami na uniknięcie typowych błędów na etapie aplikowania i realizacji projektu.

Dokumentacja i ocena wniosku

Przygotujemy kompletną dokumentację konkursową.

Nawet najlepszy projekt wymaga doskonałego przygotowania uczestników panelu do dyskusji z ekspertami. Pomagamy w opracowaniu własnej strategii, aby żadne pytanie nie okazało się zaskakujące. Udzielamy merytorycznego wsparcia odpowiadając na ewentualne, dodatkowe pytania ze strony ekspertów.

Przygotowanie wniosku o dofinansowanie

Przygotowując projekt do konkursu Nowe technologie w zakresie energii, skupiamy się na czynnikach, które zwiększą Twoje szanse na zdobycie dotacji. Wspieramy Cię również w przygotowaniu wszystkich dokumentów związanych z ofertowaniem i rozeznaniem rynku. Pobierz bezpłatny PDF i dowiedz się więcej o świadczonych przez nas usługach z zakresu pozyskiwania dotacji.

Pobierz PDF

Szkolenie z rozliczania dotacji

Wszystkie zasady finansowe dotyczące dotacji są zawarte w umowie o dotację, oraz dokumentach towarzyszących. Na początku może się to wydawać trochę skomplikowane, dlatego zorganizujemy wstępny warsztat, na którym przeszkolimy pracowników Twojej firmy z ogólnych zasad prowadzenia oraz rozliczania projektu.

Rozliczanie dotacji

Nasi doradcy z działu rozliczeń posiadają ponad 18-letnie doświadczenie w realizacji i rozliczaniu projektów badawczo rozwojowych. Oferujemy pełne wsparcie w procesie rozliczania dotacji: przygotowujemy wnioski o płatność, wnioski o zmiany w projekcie, wnioski sprawozdawcze, przeprowadzamy ofertowanie, kończąc na wsparciu podczas kontroli projektu.

Rozliczanie dotacji

Formalności, obowiązki sprawozdawcze i raportowanie wymagają od beneficjenta uwagi i staranności. Zapewnimy, że realizacja projektu przebiegnie sprawnie i zgodnie z harmonogramem.

POBIERZ PDF

Poznaj historię sukcesu naszych Klientów.

Zadowoleni klienci są podstawą każdego silnego biznesu, a nasz nie jest wyjątkiem.

Dowiedz się, jak dzięki pozyskanej dotacji wsparliśmy projekt badawczy, który zmienił proces produkcji przypraw i tym samym poszerzył zaplecze technologiczne klienta.

 

Zobacz, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na realizację projektu badawczo-rozwojowego.

Przeczytaj, jak towarzyszyliśmy naszemu klientowi podczas pracy nad innowacyjnym projektem, oraz dzieliliśmy się naszą wiedzą w zakresie dotacji i badań patentowych.

Sprawdź, jak pomogliśmy firmie Hufgard pozyskać dofinansowanie na prace badawczo-rozwoje, których wynikiem będzie nowa gama domieszek do betonu.

Współpraca z klientem skupiła się na pozyskaniu dofinansowania, dzięki któremu powstanie kompleksowa infrastruktura badawcza.

Zyskaliśmy zaufanie klienta, który otrzymał od nas najwyższej jakości usługi w zakresie przygotowania zapytań ofertowych.

Warto rozwijać innowacyjne rozwiązania, które przetwarzają energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych na ciepło użytkowe – tak jak nowoczesne pompy ciepła.

Przy naszym wsparciu w procesie pozyskania dotacji klienci z sukcesem tworzą produkty konkurencyjne na skalę międzynarodową.

Jesteśmy tutaj, aby pomóc

Nasz cel to zwiększenie Twoich szans na pozyskanie dotacji w konkursie Nowe technologie w zakresie energii.

72

Pozyskaliśmy dotacje na 72 projekty badawczo-rozwojowe

120

Obsługujemy 120 firm rocznie

70

70% klientów powraca

O nas

Pomagamy firmom w uzyskaniu dofinansowania w konkursie na Nowe technologie w zakresie energii. Rozumiemy złożoność dotacji, oraz wiemy jak zastosować wytyczne Narodowego Centrum Badań i Rozwoju do Twojego projektu. Uwielbiamy naszą pracę i wkładamy trochę siebie w każdy pomysł, aby zapewnić naszym klientom najlepsze usługi i wyniki.

Wiemy jak odnieść sukces

Pomogliśmy w pozyskaniu dotacji na 72 projekty badawczo-rozwojowe.

Mamy doświadczenie

Nasze know-how czerpiemy z wieloletniego doświadczenia. Rozumiemy złożoność dotacji i wiemy, jak zastosować ich zasady do Twojej projektu.

Zawsze będziemy z Tobą

Jeśli zdecydujemy się współpracować, otrzymasz nasze pełne wsparcie. Wierzymy w Ciebie i pomożemy Ci osiągnąć wspaniałe rzeczy. Dofinansowanie z konkursu Nowe technologie w zakresie energii to dopiero początek Twojego sukcesu.

Natalia Kujawska i Paweł Sieczkowski Partnerzy Zarządu Innovatreepracownicy innovatree analizujący dokumentybiały kubek z logo innovatree

Nasz punkt widzenia

Poznajmy się

Poznaj ludzi stojących za InnovaTree. Nasz kreatywny zespół doradców.
Szymon Talbierz Partner Zarządzający Innovatree

Dr inż. Szymon Talbierz

Partner Zarządzający

Biografia
Monika Stecewicz Dyrektor Działu Rozliczeń Innovatree

Monika Stecewicz

Dyrektor Działu Rozliczeń

Biografia
Natalia Kujawska Partner i Project Manager Innovatree

Dr inż. Natalia Kujawska

Partner, Project Manager

Biografia
Paweł Sieczkowski Partner Zarządu i Project Manager Innovatree

Paweł Sieczkowski

Partner, Project Manager

Biografia

Marta Szymańska

Kierownik Biura

Biografia
Anna Różańska Starszy Konsultant ds pozyskiwania funduszy unijnych

Anna Różańska

Starszy Specjalista ds. pozyskiwania dotacji

Biografia

Małgorzata Kaźmierczak

Starszy Specjalista ds. pozyskiwania dotacji

Biografia

Justyna Fiedorowicz

Konsultant

Biografia
Ewa Ropela Konsultantka ds rozliczeń projektów unijnych

Ewa Urbańska

Konsultant ds. rozliczeń

Biografia
Krzysztof Matczyński Project Manager Innovatree

Krzysztof Matczyński

Project Manager

Bartosz Wojtaczka Radca Prawny Ostrowski i Wspólnicy

mec. Bartosz Wojtaczka

Radca Prawny

Biografia
Karolina Błaszczuk-Szymańska starszy specjalista ds . rozliczeń innovatree

Karolina Błaszczuk-Szymańska

Starszy specjalista ds. rozliczania dotacji

Biografia
Joanna Skrzeczkowska radca prawny i rzeczniczka ds unijnych

mec. Joanna Skrzeczkowska

Radca Prawny

Biografia

Nie wiesz, czy Twoja firma ma szansę na pozyskanie dotacji w konkursie Nowe technologie w zakresie energii?

Bez obaw, dzięki naszej bezpłatnej ocenie lepiej zrozumiesz konkurs Nowe technologie w zakresie energii, oraz dowiesz się, czy warto składać wniosek o dofinansowanie.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.