INNOVATREE
status cbr

Dzień dobry.

Chciałbyś pozyskać dofinansowanie?

Pomożemy Ci pozyskać dotację w konkursie EIC Accelerator.

Sprawdź, jak możemy pomóc Twojej firmie.

Pozyskaliśmy 42 dotacje badawczo-rozwojowe.

Obsługujemy 120 firm rocznie.

70% klientów powraca.

Pozyskanie funduszy unijnych - EIC Accelerator (Horyzont Europa)

Główny cel programu Horyzont Europa to dofinansowanie przełomowych badań i innowacji. Budżet na lata 2021 – 2027 wyniesie aż 1 087,6 mln EUR. Jednym z konkursów w tym programie jest EIC Accelerator. Dotacja została skierowana do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz „small mid-cap” zatrudniających do pięciuset osób, prowadzących prace badawczo-rozwojowe. O dofinansowanie mogą ubiegać się firmy których produkt,

technologia lub usługa znajduje się przynajmniej na 5 lub 6 poziomie gotowości technologicznej, a mówiąc prościej – dokonano już demonstracji prototypu lub modelu systemu w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Konkurs jest szczególnie atrakcyjny dla przedsiębiorstw z województwa mazowieckiego które nie mają szansy na dofinansowanie „Szybka Ścieżka” (POIR 1.1.1).

Kto może starać się o dotację?

Możesz złożyć wniosek o dofinansowanie EIC Accelerator, jeśli spełniasz następujące warunki kwalifikacyjne:

  • jesteś pojedynczym przedsiębiorstwem typu start-up lub MŚP (w tym przedsiębiorstwem typu spin-out) z siedzibą w państwie członkowskim UE lub kraju stowarzyszonym,
  • jesteś „małą spółką o średniej kapitalizacji” (do 500 pracowników) z siedzibą w państwie członkowskim UE lub kraju stowarzyszonym,
  • działania, które zamierzasz sfinansować muszą znajdować się na 9 poziomie TRL (np. komercjalizacja i wprowadzenie na rynek). Możesz ubiegać się tylko o komponent inwestycyjny,
  • rozwiązanie musi wykazywać wysoki potencjał do wdrożenia i szerokiej komercjalizacji na rynku europejskim oraz globalnym.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

Wynagrodzenia

Kosztem projektu mogą być wynagrodzenia brutto pracowników B+R oraz kadry technicznej, zatrudnionej na umowę o pracę, a także wynagrodzenia osób zatrudnionych na umowę zlecenie czy B2B.

Zakup towarów i usług

Zakup materiałów i podzespołów, które są zużywane w trakcie realizacji projektu.

Wydatki związane z pracami B+R

To licencje, oprogramowanie, wynajem laboratorium i infrastruktury niezbędnej do realizacji badań przeprowadzanych w pracach badawczo-rozwojowych.

Podwykonwastwo

Do kosztów projektu zaliczymy koszty usług podwykonawców, którym zlecamy przeprowadzenie konkretnych zadań w projekcie. Podwykonawcą może być jednostka naukowa, lub inne przedsiębiorstwo.

Koszty podróży

Finansowane są koszty związane z udziałem w spotkaniach projektowych.

Amortyzacja środków trwałych

Koszty związane z użytkowaniem zakupionych lub własnych środków trwałych, które służą do realizacji prac badawczych.

Rozwój i demonstracja technologii

Przetestowanie w praktyce planowanego rozwiązania, produktu, usługi procesu (prototypowanie, skalowanie, demonstracja, miniaturyzacja, replikacja, powielanie rynkowe).

Poziom dofinansowania w konkursie EIC Accelerator

Dotacja EIC Accelerator to dwie formy finansowania projektu.

  • grant do 70% kosztów kwalifikowanych

    70 %
  • finansowanie mieszane: dotacja+finansowanie kapitałowe

    70 %

Terminy składania wniosków

1

EIC Accelerator

Składamy wniosek wstępny – nabór odbywa się w trybie ciągłym. Na ocenę czekamy do 4 tygodni.

Wniosek właściwy o dofinansowanie możemy składać do 16.06.2021r.

2

EIC Accelerator

Składamy wniosek wstępny – nabór odbywa się w trybie ciągłym. Na ocenę czekamy do 4 tygodni.

Wniosek właściwy o dofinansowanie możemy składać do 06.10.2021r.

Co oferujemy?

Koncepcja i możliwości finansowania

Oceniamy, czy Twój projekt pasuje do konkursu Horyzont EIC Accelator, spełnia wymogi merytoryczne i ma realną szansę na uzyskanie dotacji.

Innowacyjność i potencjał rynkowy

Analizujemy, czy nowe rozwiązanie cechuje odpowiedni poziom innowacyjności, projekt rozwiązuje konkretny problem oraz odbiorcy istotnie go potrzebują.

Bezpłatna analiza szans na pozyskanie dotacji

Zanim zaczniemy przygotowywać projekt dotacyjny, musimy lepiej poznać Twoją firmę. Prowadzimy bezpłatną dogłębną i kompleksową analizę koncepcji projektu, aby upewnić się, że EIC Accelerator to odpowiedni wybór.

Kontakt

Najlepsze know-how

Dzielimy się z Tobą naszą wieloletnią wiedzą na temat dotacji, najlepszymi praktykami oraz sposobami na uniknięcie typowych błędów na etapie aplikowania i realizacji projektu.

Modelowanie projektu

Zajmiemy się modelowaniem projektu w celu maksymalizacji szans na pozyskanie dotacji.

Dokumentacja i ocena wniosku

Przygotujemy kompletną dokumentację konkursową.

Nawet najlepszy projekt wymaga doskonałego przygotowania uczestników panelu do dyskusji z ekspertami. Pomagamy w opracowaniu własnej strategii, aby żadne pytanie nie okazało się zaskakujące. Udzielamy merytorycznego wsparcia odpowiadając na ewentualne, dodatkowe pytania ze strony ekspertów oraz PARP.

Przygotowanie wniosku o dofinansowanie

Przygotowując projekt do konkursu EIC Accelerator, skupiamy się na czynnikach, które zwiększą Twoje szanse na zdobycie dotacji. Wspieramy Cię również w przygotowaniu wszystkich dokumentów związanych z ofertowaniem i rozeznaniem rynku.

Szkolenie z rozliczania dotacji

Wszystkie zasady finansowe dotyczące dotacji są zawarte w umowie o dotację, oraz dokumentach towarzyszących. Na początku może się to wydawać trochę skomplikowane, dlatego zorganizujemy wstępny warsztat, na którym przeszkolimy pracowników Twoje firmy z ogólnych zasad prowadzenia oraz rozliczania projektu.

Rozliczanie dotacji

Nasi doradcy z działu rozliczeń posiadają ponad 18-letnie doświadczenie w realizacji i rozliczaniu projektów badawczo rozwojowych. Oferujemy pełne wsparcie w procesie rozliczania dotacji: przygotowujemy wnioski o płatność, wnioski o zmiany w projekcie, wnioski sprawozdawcze, przeprowadzamy ofertowanie, kończąc na wsparciu podczas kontroli projektu.

Rozliczanie dotacji

Formalności, obowiązki sprawozdawcze i raportowanie wymagają od beneficjenta uwagi i staranności. Zapewnimy, że realizacja projektu przebiegnie sprawnie i zgodnie z harmonogramem.

Poznaj historię sukcesu naszych Klientów.

Zadowoleni klienci są podstawą każdego silnego biznesu, a nasz nie jest wyjątkiem.

Wspieramy firmy IT w ich rozwoju badawczym i pokazujemy im drogę do pozyskania dofinansowania.

Wspólnie pozyskaliśmy dofinansowanie na usługi offshore, dzięki którym Protea wdroży wyniki własnych prac badawczo-rozwojowych.

Zobacz, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na realizację projektu badawczo-rozwojowego.

Sprawdź, jak pomogliśmy firmie Hufgard pozyskać dofinansowanie na prace badawczo-rozwoje, których wynikiem będzie nowa gama domieszek do betonu.

Przy naszym wsparciu w procesie pozyskania dotacji klienci z sukcesem tworzą produkty konkurencyjne na skalę międzynarodową.

Współpraca z klientem skupiła się na pozyskaniu dofinansowania, dzięki któremu powstanie kompleksowa infrastruktura badawcza.

Dowiedz się, jak dzięki pozyskanej dotacji wsparliśmy projekt badawczy, który zmienił proces produkcji przypraw i tym samym poszerzył zaplecze technologiczne klienta.

 

Przeczytaj, jak towarzyszyliśmy naszemu klientowi podczas pracy nad innowacyjnym projektem, oraz dzieliliśmy się naszą wiedzą w zakresie dotacji i badań patentowych.

Jesteśmy tutaj, aby pomóc

Nasz cel to zwiększenie Twoich szans na pozyskanie dotacji w konkursie EIC Accelerator (Horyzont Europa).

42

Pozyskaliśmy 42 dotacje na projekty badawczo-rozwojowe

120

Obsługujemy 120 firm rocznie

70

70% klientów powraca

O nas

Pomagamy firmom w uzyskaniu dofinansowania w konkursie EIC Accelerator (Horyzont Europa). Rozumiemy złożoność dotacji oraz wiemy, jak zastosować wytyczne Komisji Europejskiej do Twojego projektu. Uwielbiamy naszą pracę i wkładamy trochę siebie w każdy pomysł, aby zapewnić naszym klientom najlepsze usługi i wyniki.

Wiemy, jak odnieść sukces

Pomogliśmy w pozyskaniu dotacji na 42 projekty badawczo rozwojowe.

Mamy doświadczenie

Nasze know-how czerpiemy z wieloletniego doświadczenia. Rozumiemy złożoność dotacji i wiemy, jak zastosować ich zasady do Twojej projektu.

Zawsze będziemy z Tobą

Jeśli zdecydujemy się współpracować, otrzymasz nasze pełne wsparcie. Wierzymy w Ciebie i pomożemy Ci osiągnąć wspaniałe rzeczy. Dotacja EIC Accelerator to dopiero początek Twojego sukcesu.

Nasz punkt widzenia

Poznajmy się

Poznaj ludzi stojących za InnovaTree. Nasz kreatywny zespół doradców.

Dr inż. Szymon Talbierz

Partner Zarządzający

Biografia

Monika Stecewicz

Dyrektor Działu Rozliczeń

Biografia

Dr inż. Natalia Kujawska

Partner, Project Manager

Biografia

Paweł Sieczkowski

Partner, Project Manager

Biografia

Marta Szymańska

Kierownik Biura

Biografia

Anna Różańska

Starszy Konsultant

Biografia

Małgorzata Kaźmierczak

Starszy konsultant

Biografia

Justyna Fiedorowicz

Konsultant

Biografia

Ewa Urbańska

Konsultant ds. rozliczeń

Biografia

Krzysztof Matczyński

Project Manager

mec. Bartosz Wojtaczka

Radca Prawny

Biografia

mec. Joanna Skrzeczkowska

Radca Prawny

Biografia

Nie wiesz, czy Twoja firma ma szansę na pozyskanie dotacji w konkursie EIC Accelerator?

Bez obaw, dzięki naszej bezpłatnej ocenie lepiej zrozumiesz dotację EIC Accelerator, oraz dowiesz się czy warto składać wniosek o dofinansowanie.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.