INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
pracownicy innovatree w laboratorium nowych technologii

Dzień dobry.

Chciałbyś pozyskać dofinansowanie?

Dzięki FENG pozyskasz dotacje na projekty badawczo-rozwojowe.

Sprawdź jak możemy pomóc Twojej firmie

piktogram portfel

Pozyskaliśmy 72 dotacje badawczo-rozwojowe.

piktogram walizka na dokumenty

Obsługujemy 120 firm rocznie.

piktogram tarcza

70% klientów powraca.

FENG (2021-2027) - Projekty badawczo-rozwojowe

FENG 2021-2027 (Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki) to ponad 8 mld EUR na podnoszenie konkurencyjności i innowacyjności polskich firm. Aż połowa tych środków zasili nowy konkurs, który zastąpi wszystkim znaną “Szybką Ścieżkę”. Ideą nowego instrumentu dotacyjnego jest przede wszystkim wsparcie działalności badawczo rozwojowej przedsiębiorstw.

Projekty, które mogą kwalifikować się do wsparcia, obowiązkowo będą musiały zawierać moduł badawczo-rozwojowy (moduł B+R), który swoim zakresem odpowiada wspomnianej już Szybkiej Ścieżce i który finansować będzie koszty związane z opracowaniem i testowaniem nowych rozwiązań technologicznych lub produktowych (w tym koszty wynagrodzeń, koszty usług B+R zlecanych innym podmiotom, koszty prototypowania itp.)

FENG z modułem B+R będzie szczególnie chętnie wykorzystywany przez przedsiębiorstwa duże oraz MŚP, ponieważ w przypadku prac nad technologią/innowacją procesową, rezultatem projektu może być prototypowa linia technologiczna, służąca celom produkcyjnym.

W związku z powyższym najbliższe miesiące to najlepszy moment na weryfikację, czy strategia biznesowa oraz plany inwestycyjne na kolejne lata mogą zostać wsparte w jakiejś części dotacją FENG.

Zespół doradców firmy Innovatree

Kto może starać się o dotację?

Będziesz mógł złożyć wniosek o dofinansowanie w programie FENG z modułem B+R, jeżeli między innymi spełniasz następujące warunki:

  • Twoja firma to mikro, małe, średnie lub duże przedsiębiorstwo, prowadzące działalność na terytorium RP,
  • Chcesz zrealizować projekt badawczo-rozwojowy w obszarze innowacji produktowych lub procesowych, przy czym innowacje te powinny odpowiadać na rzeczywiste potrzeby rynku i odbiorców.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

piktogram portfel

Wynagrodzenia

Kosztem projektu mogą być wynagrodzenia brutto pracowników działu badawczo-rozwojowego oraz kadry technicznej, zatrudnionej na umowę o pracę oraz wynagrodzenia osób zatrudnionych na umowę zlecenie czy B2B.

piktogram skarbonka

Podwykonawstwo

Do kosztów projektu możesz zaliczyć koszty usług podwykonawców, którym zlecisz przeprowadzenie konkretnych zadań w projekcie. Podwykonawcą może być jednostka naukowa, lub inne przedsiębiorstwo.

piktogram zębatki

Linia pilotażowa lub demonstrator technologii

Do kosztów projektu możesz zaliczyć również wszystkie wydatki związane z zakupem lub wytworzeniem prototypowej linii produkcyjnej.

piktogram menzurka

Surowce i materiały

Dofinansowanie możesz przeznaczyć na wszelkie surowce i materiały niezbędne do badań np. odczynniki chemiczne, stal, blachy, elektrody do spawania, oleje lub inne materiały niezbędne do realizacji projektu.

piktogram tarcza

WNiP

Do kosztów projektu zaliczymy również wartości niematerialne i prawne w formie patentów, licencji, know-how oraz innych praw własności intelektualnej np. licencje na AutoCad lub inne profesjonalne oprogramowanie.

piktogram wskaźnik

Odpłatne korzystanie lub leasing

Do kosztów projektu możesz zaliczyć wynajem powierzchni niezbędnej do realizacji projektu, a także odpłatne korzystanie (wynajem lub leasing) aparatury naukowo-badawczej i innych urządzeń służących celom badawczym (np. frezarka, CNC, prasa).

pracownicy innovatree przy sprzęcie atos

Poziom dofinansowania w FENG

Poziom wsparcia w ramach dofinansowania FENG z modułem B+R wyniesie do 80% wartości projektu.

  • finansowanie do 80%

    80 %

Terminy składania wniosków

1

FENG | projekty badawczo-rozwojowe

Nabór wniosków w ramach FENG przypadnie na III lub IV kwartał 2022 r.

Co oferujemy?

Koncepcja i możliwości finansowania

Oceniamy, czy Twój projekt pasuje do perspektywy FENG, spełnia wymogi merytoryczne i ma realną szansę na uzyskanie dotacji.

Innowacyjność i potencjał rynkowy

Analizujemy, czy nowe rozwiązanie cechuje odpowiedni poziom innowacyjności, projekt rozwiązuje konkretny problem oraz odbiorcy istotnie go potrzebują.

Bezpłatna analiza szans na pozyskanie dotacji

Zanim zaczniemy przygotowywać projekt dotacyjny, musimy lepiej poznać Twoją firmę. Prowadzimy bezpłatną dogłębną i kompleksową analizę koncepcji projektu, aby upewnić się, że wybrany przez Ciebie konkurs dotacyjny to odpowiedni wybór.

KONTAKT

Najlepsze know-how

Dzielimy się z Tobą naszą wieloletnią wiedzą na temat dotacji, najlepszymi praktykami oraz sposobami na uniknięcie typowych błędów na etapie aplikowania i realizacji projektu.

Modelowanie projektu

Zajmiemy się modelowaniem projektu w celu maksymalizacji szans na pozyskanie dotacji.

Dokumentacja i ocena wniosku

Przygotujemy kompletną dokumentację konkursową.

Nawet najlepszy projekt wymaga doskonałego przygotowania uczestników panelu do dyskusji z ekspertami. Pomagamy w opracowaniu własnej strategii, aby żadne pytanie nie okazało się zaskakujące. Udzielamy merytorycznego wsparcia odpowiadając na ewentualne, dodatkowe pytania ze strony ekspertów.

Przygotowanie wniosku o dofinansowanie

Przygotowując projekt do programu FENG, skupiamy się na czynnikach, które zwiększą Twoje szanse na zdobycie dotacji. Wspieramy Cię również w przygotowaniu wszystkich dokumentów związanych z ofertowaniem i rozeznaniem rynku. Pobierz bezpłatny PDF i dowiedz się więcej o świadczonych przez nas usługach z zakresu pozyskiwania dotacji.

POBIERZ PDF

Szkolenie z rozliczania dotacji

Wszystkie zasady finansowe dotyczące dotacji są zawarte w umowie o dotację, oraz dokumentach towarzyszących. Na początku może się to wydawać trochę skomplikowane, dlatego zorganizujemy wstępny warsztat, na którym przeszkolimy pracowników Twojej firmy z ogólnych zasad prowadzenia oraz rozliczania projektu.

Rozliczanie dotacji

Nasi doradcy z działu rozliczeń posiadają ponad 18-letnie doświadczenie w realizacji i rozliczaniu projektów badawczo-rozwojowych. Oferujemy pełne wsparcie w procesie rozliczania dotacji: przygotowujemy wnioski o płatność, wnioski o zmiany w projekcie, wnioski sprawozdawcze, przeprowadzamy ofertowanie, kończąc na wsparciu podczas kontroli projektu.

Rozliczanie dotacji

Formalności, obowiązki sprawozdawcze i raportowanie wymagają od beneficjenta uwagi i staranności. Zapewnimy, że realizacja projektu przebiegnie sprawnie i zgodnie z harmonogramem.

POBIERZ PDF

Poznaj historię sukcesu naszych Klientów.

Zadowoleni klienci są podstawą każdego silnego biznesu, a nasz nie jest wyjątkiem.

Dzięki otrzymanej dotacji firma Morele.net ma szansę na opracowanie innowacyjnego robota przemysłowego, który pozwoli na zautomatyzowanie pracy magazynu.

Zobacz, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na realizację projektu badawczo-rozwojowego.

Przeczytaj, jak towarzyszyliśmy naszemu klientowi podczas pracy nad innowacyjnym projektem, oraz dzieliliśmy się naszą wiedzą w zakresie dotacji i badań patentowych.

Sprawdź, jak wsparliśmy budowanie potencjału produkcji konopi siewnych w Polsce, przygotowując raport badania stanu techniki.

Dowiedz się, jak dzięki pozyskanej dotacji wsparliśmy projekt badawczy, który zmienił proces produkcji przypraw i tym samym poszerzył zaplecze technologiczne klienta.

 

Sprawdź, jak pomogliśmy firmie Hufgard pozyskać dofinansowanie na prace badawczo-rozwoje, których wynikiem będzie nowa gama domieszek do betonu.

Współpraca z klientem skupiła się na pozyskaniu dofinansowania, dzięki któremu powstanie kompleksowa infrastruktura badawcza.

Wspólnie pozyskaliśmy dofinansowanie na usługi offshore, dzięki którym Protea wdroży wyniki własnych prac badawczo-rozwojowych.

Jesteśmy tutaj, aby pomóc

Nasz cel to zwiększenie Twoich szans na pozyskanie dotacji z programu Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG 2021-2027).

72

Pozyskaliśmy 72 dotacje na projekty badawczo-rozwojowe

120

Obsługujemy 120 firm rocznie

70

70% klientów powraca

O nas

Pomagamy firmom w pozyskaniu funduszy unijnych. Rozumiemy złożoność dotacji oraz wiemy, jak zastosować wytyczne Komisji Europejskiej do Twojego projektu. Uwielbiamy naszą pracę i wkładamy trochę siebie w każdy pomysł, aby zapewnić naszym klientom najlepsze usługi i wyniki.

Wiemy, jak odnieść sukces

Pomogliśmy w pozyskaniu dotacji na 72 projekty badawczo rozwojowe.

Mamy doświadczenie

Nasze know-how czerpiemy z wieloletniego doświadczenia. Rozumiemy złożoność dotacji i wiemy, jak zastosować ich zasady do Twojej projektu.

Zawsze będziemy z Tobą

Jeśli zdecydujemy się współpracować, otrzymasz nasze pełne wsparcie. Wierzymy w Ciebie i pomożemy Ci osiągnąć wspaniałe rzeczy. To dopiero początek Twojego sukcesu.

pracownicy firmy Innovatree w biurzeZespół doradców firmy Innovatreebiały kubek z logo innovatree

Nasz punkt widzenia

Poznajmy się

Poznaj ludzi stojących za InnovaTree. Nasz kreatywny zespół doradców.
Szymon Talbierz Partner Zarządzający Innovatree

Dr inż. Szymon Talbierz

Customer Success Manager | Partner

Biografia
Natalia Kujawska Partner i Project Manager Innovatree

Dr inż. Natalia Kujawska

Partner

Biografia

Łukasz Lis

Starszy Specjalista ds. pozyskiwania dotacji

Biografia
Monika Stecewicz Dyrektor Działu Rozliczeń Innovatree

Monika Stecewicz

Starsza Specjalistka ds. rozliczania dotacji

Biografia
Krzysztof Matczyński Project Manager Innovatree

Krzysztof Matczyński

Project Manager

Marta Szymańska Kierownik Biura Innovatree

Marta Szymańska

Specjalistka ds. pozyskiwania dotacji

Biografia
Karol Griech

Karol Griech

Starszy Specjalista ds. pozyskiwania dotacji

Biografia
Anna Różańska Starszy Konsultant ds pozyskiwania funduszy unijnych

Anna Różańska

Starsza Specjalistka ds. pozyskiwania dotacji

Biografia

Michał Wichert

Starszy Specjalista ds. pozyskiwania dotacji

Biografia
Ewa Ropela Konsultantka ds rozliczeń projektów unijnych

Ewa Ropela

Specjalistka ds. rozliczania dotacji

Biografia

Małgorzata Kaźmierczak

Starsza Specjalistka ds. pozyskiwania dotacji

Biografia
Joanna Skrzeczkowska radca prawny i rzeczniczka ds unijnych

Joanna Skrzeczkowska

Rzecznik Patentowy

Biografia

Nie wiesz, czy Twoja firma ma szansę na pozyskanie dotacji w FENG (2021-2027)?

Bez obaw, dzięki naszej bezpłatnej ocenie dowiesz się, czy warto starać się o fundusze unijne.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.