INNOVATREE
pracownicy innovatree przy sprzęcie atos

Dzień dobry

Chciałbyś rozwinąć cyfryzację w swoim przedsiębiorstwie?

Pomożemy Ci pozyskać dotację Bony na cyfryzację.

Sprawdź, jak możemy pomóc Twojej firmie.

piktogram portfel

Pozyskaliśmy 42 dotacje inwestycyjne.

piktogram walizka na dokumenty

Obsługujemy 120 firm rocznie.

piktogram tarcza

70% klientów powraca.

Pozyskiwanie funduszy unijnych - Bony na cyfryzację PO IR 6.2

Bony na cyfryzację to dotacja dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w obszarze cyfryzacji. Dofinansowaniem zostaną objęte projekty, które mają na celu zwiększenie wykorzystania technologii cyfrowych, a w tym zakup lub licencjonowanie oprogramowania, sfinansowanie usług niezbędnych do wdrożenia rozwiązania cyfryzacyjnego, a także – w ograniczonym zakresie – zakup środków trwałych niezbędnych do wdrożenia cyfryzacji. O dofinansowanie będą mogły ubiegać się projekty polegające na wprowadzeniu (wdrożeniu) przez MŚP innowacji procesowej

(nowy lub znacząco ulepszony proces w przedsiębiorstwie), poprzez wykorzystanie technologii cyfrowych. Co ważne, projekt powinien wpływać korzystnie na zmianę już funkcjonujących w przedsiębiorstwie procesów. Korzyści mogą odnosić się do samego przedsiębiorstwa, jego pracowników, odbiorców rynkowych (klientów, dostawców). Projekt może dodatkowo polegać na wdrożeniu innowacji produktowej (wprowadzony na rynek nowy lub znacząco ulepszony produkt co najmniej w stosunku do dotychczasowych produktów przedsiębiorcy).

Kto może starać się o dotację?

Aby pozyskać dofinansowanie w konkursie Bony na cyfryzację:

  • musisz zaliczać się do sektora mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw,
  • musisz posiadać projekt, który będzie polegał na wprowadzeniu (wdrożeniu) innowacji procesowej (poprzez wykorzystanie technologii cyfrowych). Projekt może dodatkowo polegać na wdrożeniu innowacji produktowej (wprowadzony na rynek nowy lub znacząco ulepszony produkt co najmniej w stosunku do dotychczasowych produktów przedsiębiorcy).

Branże preferowane to te, które szczególnie ucierpiały przez pandemię COVID-19 wymienione w ustawie z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. 2020 poz. 374 z późn. zm.).

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

piktogram folder

Usługi programistyczne lub/i zakupu oprogramowania

W tym formie licencji (z wyłączeniem standardowego oprogramowania biurowego czy księgowego).

piktogram wskaźnik

Środki trwałe

W tym zakup maszyn i urządzeń, sprzętu komputerowego, oraz sprzętu związanego z przesyłaniem lub magazynowaniem danych.

piktogram mózg

Usługi doradcze i szkolenia

Usługi branżowe, technologiczne, prawne oraz biznesowe, a także szkolenia wspomagające wdrożenie cyfryzacji.

pracownicy firmy Innovatree w biurze

Poziom dofinansowania w konkursie Bony na cyfryzację

Minimalna i maksymalna wartość wydatków w ramach projektu wynosi odpowiednio 60 tys PLN, oraz 300 tys PLN. Wsparcie udzielane będzie wyłącznie w formie pomocy de minimis. Dofinansowanie wyniesie do 85% wartości projektu. 

Rozliczenie projektu odbędzie się w formie ryczałtu – nie ma potrzeby weryfikowania dokumentów, które potwierdzą postęp finansowy projektu. Wystarczą dokumenty potwierdzające postęp rzeczowy (osiągnięty założony cel).

Kryteria wyboru projektów znajdziesz tutaj.

  • maksymalny poziom dofinansowania

    85 %
  • minimalny wymagany wkład własny

    15 %

Termin naboru wniosków

1

Bony na cyfryzację PO IR 6.2

Wnioski o dofinansowanie będzie można składać od 20.09.2021 do 20.10.2021.

Co oferujemy?

Koncepcja i możliwości finansowania

Oceniamy, czy Twój projekt pasuje do konkursu Bony na cyfryzację (PO IR 6.2), spełnia wymogi merytoryczne i ma realną szansę na uzyskanie dotacji.

Innowacyjność i potencjał rynkowy

Analizujemy, czy nowe rozwiązanie cechuje odpowiedni poziom innowacyjności, projekt rozwiązuje konkretny problem oraz odbiorcy istotnie go potrzebują.

Bezpłatna analiza szans na pozyskanie dotacji

Zanim zaczniemy przygotowywać wniosek o dofinansowanie, musimy lepiej poznać Twoją firmę. Prowadzimy bezpłatną dogłębną i kompleksową analizę koncepcji projektu, aby upewnić się, że konkurs Bony na cyfryzację (PO IR 6.2) to odpowiedni wybór dla Twojej firmy.

Kontakt

Najlepsze know-how

Dzielimy się z Tobą naszą wieloletnią wiedzą na temat dotacji, najlepszymi praktykami oraz sposobami na uniknięcie typowych błędów na etapie aplikowania i realizacji projektu.

Modelowanie projektu

Zajmiemy się modelowaniem projektu w celu maksymalizacji szans na pozyskanie dotacji.

Dokumentacja i ocena wniosku

Przygotujemy kompletną dokumentację konkursową. Nawet najlepszy projekt wymaga doskonałego przygotowania uczestników panelu do dyskusji z ekspertami. Pomagamy w opracowaniu własnej strategii, aby żadne pytanie nie okazało się zaskakujące. Udzielamy merytorycznego wsparcia odpowiadając na ewentualne, dodatkowe pytania ze strony ekspertów.

Przygotowanie wniosku o dofinansowanie

Przygotowując projekt do konkursu Bony na cyfryzację (PO IR 6.2), skupiamy się na czynnikach, które zwiększą Twoje szanse na zdobycie dotacji. Wspieramy Cię również w przygotowaniu wszystkich dokumentów związanych z ofertowaniem i rozeznaniem rynku.  Pobierz bezpłatny PDF i dowiedz się więcej o świadczonych przez nas usługach z zakresu pozyskiwania dotacji.

Pobierz PDF

Szkolenie z rozliczania dotacji

Wszystkie zasady finansowe dotyczące dotacji są zawarte w umowie o dotację, oraz dokumentach towarzyszących. Na początku może się to wydawać trochę skomplikowane, dlatego zorganizujemy wstępny warsztat, na którym przeszkolimy pracowników Twojej firmy z ogólnych zasad prowadzenia oraz rozliczania projektu.

Rozliczanie dotacji

Nasi doradcy z działu rozliczeń posiadają ponad 18-letnie doświadczenie w realizacji i rozliczaniu projektów badawczo rozwojowych. Oferujemy pełne wsparcie w procesie rozliczania dotacji: przygotowujemy wnioski o płatność, wnioski o zmiany w projekcie, wnioski sprawozdawcze, przeprowadzamy ofertowanie, kończąc na wsparciu podczas kontroli projektu.

Rozliczanie dotacji

Formalności, obowiązki sprawozdawcze i raportowanie wymagają od beneficjenta uwagi i staranności. Zapewnimy, że realizacja projektu przebiegnie sprawnie i zgodnie z harmonogramem.

Poznaj historię naszych Klientów.

Zadowoleni klienci są podstawą każdego silnego biznesu, a nasz nie jest wyjątkiem.

Dowiedz się, jak dzięki pozyskanej dotacji wsparliśmy projekt badawczy, który zmienił proces produkcji przypraw i tym samym poszerzył zaplecze technologiczne klienta.

 

Zobacz, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na realizację projektu badawczo-rozwojowego.

Przeczytaj, jak towarzyszyliśmy naszemu klientowi podczas pracy nad innowacyjnym projektem, oraz dzieliliśmy się naszą wiedzą w zakresie dotacji i badań patentowych.

Sprawdź, jak pomogliśmy firmie Hufgard pozyskać dofinansowanie na prace badawczo-rozwoje, których wynikiem będzie nowa gama domieszek do betonu.

Współpraca z klientem skupiła się na pozyskaniu dofinansowania, dzięki któremu powstanie kompleksowa infrastruktura badawcza.

Zyskaliśmy zaufanie klienta, który otrzymał od nas najwyższej jakości usługi w zakresie przygotowania zapytań ofertowych.

Warto rozwijać innowacyjne rozwiązania, które przetwarzają energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych na ciepło użytkowe – tak jak nowoczesne pompy ciepła.

Przy naszym wsparciu w procesie pozyskania dotacji klienci z sukcesem tworzą produkty konkurencyjne na skalę międzynarodową.

Jesteśmy tutaj, aby pomóc

Nasz cel to zwiększenie Twoich szans na pozyskanie dotacji w konkursie Bony na cyfryzację PO IR 6.2.

42

Pozyskaliśmy 42 dotacje na projekty inwestycyjne

120

Obsługujemy 120 firm rocznie

70

70% klientów powraca

O nas

Pomagamy firmom w uzyskaniu dofinansowania w konkursie Bony na cyfryzację. Rozumiemy złożoność dotacji, oraz wiemy jak zastosować wytyczne Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości do Twojego projektu. Uwielbiamy naszą pracę i wkładamy trochę siebie w każdy pomysł, aby zapewnić naszym klientom najlepsze usługi i wyniki.

Wiemy, jak odnieść sukces

Pomogliśmy w pozyskaniu dotacji na 42 projekty inwestycyjne.

Mamy doświadczenie

Nasze know-how czerpiemy z wieloletniego doświadczenia. Rozumiemy złożoność dotacji i wiemy, jak zastosować ich zasady do Twojej projektu.

Zawsze będziemy z Tobą

Jeśli zdecydujemy się współpracować, otrzymasz nasze pełne wsparcie. Wierzymy w Ciebie i pomożemy Ci osiągnąć wspaniałe rzeczy. Dofinansowanie z konkursu Bony na cyfryzację to dopiero początek Twojego sukcesu.

pracownicy innovatree w laboratoriumZespół doradców Innovatreebiały kubek z logo innovatree

Nasz punkt widzenia

wirus covid-19

| Artykuł

Covid-19 a projekty unijne

Rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 wywołuje wiele negatywnych reperkusji. Dotyczy to też projektów finansowanych z funduszy unijnych.
Więcej
wirus covid-19

| Artykuł

Covid-19 a projekty unijne

Rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 wywołuje wiele negatywnych reperkusji. Dotyczy to też projektów finansowanych z funduszy unijnych.
Więcej

Poznajmy się

Poznaj ludzi stojących za InnovaTree. Nasz kreatywny zespół doradców.
Szymon Talbierz Partner Zarządzający Innovatree

Dr inż. Szymon Talbierz

Partner Zarządzający

Biografia
Monika Stecewicz Dyrektor Działu Rozliczeń Innovatree

Monika Stecewicz

Dyrektor Działu Rozliczeń

Biografia
Natalia Kujawska Partner i Project Manager Innovatree

Dr inż. Natalia Kujawska

Partner, Project Manager

Biografia
Paweł Sieczkowski Partner Zarządu i Project Manager Innovatree

Paweł Sieczkowski

Partner, Project Manager

Biografia

Marta Szymańska

Kierownik Biura

Biografia
Anna Różańska Starszy Konsultant ds pozyskiwania funduszy unijnych

Anna Różańska

Starszy Konsultant

Biografia

Małgorzata Kaźmierczak

Starszy konsultant

Biografia

Justyna Fiedorowicz

Konsultant

Biografia
Ewa Ropela Konsultantka ds rozliczeń projektów unijnych

Ewa Urbańska

Konsultant ds. rozliczeń

Biografia
Krzysztof Matczyński Project Manager Innovatree

Krzysztof Matczyński

Project Manager

Bartosz Wojtaczka Radca Prawny Ostrowski i Wspólnicy

mec. Bartosz Wojtaczka

Radca Prawny

Biografia
Joanna Skrzeczkowska radca prawny i rzeczniczka ds unijnych

mec. Joanna Skrzeczkowska

Radca Prawny

Biografia

Nie wiesz, czy Twoja firma ma szansę na pozyskanie dotacji w konkursie Bony na cyfryzację?

Bez obaw, dzięki naszej bezpłatnej ocenie lepiej zrozumiesz dotację Bony na cyfryzację, oraz dowiesz się, czy warto składać wniosek o dofinansowanie.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.