| Artykuł
ABM/2022/7 – Wsparcie rozwoju innowacyjnych wyrobów medycznych
Dzień dobry.
Chciałbyś pozyskać dofinansowanie?
Sprawdź jak możemy pomóc Twojej firmie.
Obsługujemy 120 firm rocznie.
Pozyskaliśmy 72 dotacje na projekty badawczo-rozwojowe.
70% klientów powraca.
Agencja Badań Medycznych otworzyła program, który dofinansuje działania związane z rozwojem medycyny celowanej lub personalizowanej na bazie produktów leczniczych opartych na kwasach nukleinowych i związkach drobnocząsteczkowych. Dzięki dofinansowaniu takich działań możemy liczyć na zwiększenie dostępu pacjentów do kompleksowej, wielospecjalistycznej i innowacyjnej terapii.
Projekt, który może pozyskać dofinansowanie, musi znajdować się w I, II lub III fazie badania klinicznego, przy założeniu przeprowadzenia co najmniej jednej, pełnej fazy badania klinicznego w ramach projektu.
Rozwiązania dotyczące związków drobnocząsteczkowych muszą opierać się na związkach, które nie posiadają swojego odpowiednika w postaci produktu leczniczego dopuszczonego do obrotu w Polsce. Agencja Badań Medycznych ma do rozdysponowania 250 MLN PLN. Możesz liczyć na dofinansowanie o maksymalnej wartości od 15 do 40 MLN EUR.
Musisz pamiętać o komercjalizacji swojego rozwiązania. Wniosek do ABM/2022/6 możesz złożyć do 23.02.23 r.
O dotację w ramach inicjatywy Agencji Badań Medycznych (ABM/2022/6) mogą ubiegać się firmy, które spełniają wszystkie niżej wymienione warunki:
Kosztami kwalifikowanymi są pełne koszty wynagrodzeń wraz ze składnikami pozapłacowymi zespołu badawczo-rozwojowego oraz personelu technicznego i pomocniczego zatrudnionego przy realizacji projektu.
Do podwykonawstwa zalicza się koszty zlecenia realizacji części prac merytorycznych podmiotom zewnętrznym.
Sfinansujesz koszty zakupu, amortyzacji lub odpłatnego korzystania z aparatury naukowo-badawczej i WNiP, oraz wartości niematerialne i prawne (WNiP).
Kwalifikowane są raty dzierżawne, raty użytkowania wieczystego i amortyzacja budynków w zakresie i w czasie niezbędnym do realizacji projektu.
Kwalifikowane są wydatki związane z zakupem narzędzi, sprzętu, materiałów, środków eksploatacyjnych i innych niezbędnych do realizacji prac merytorycznych projektu.
Możliwe jest sfinansowanie kosztów wartości niematerialnych i prawnych nabytych od osób trzecich na warunkach rynkowych w formie patentów (zakupionych lub użytkowanych na podstawie licencji), licencji, know-how, nieopatentowanej wiedzy technicznej.
Dofinansowanie w programie ABM/2022/6 udzielane jest w formie dotacji i zależy od wielkości Twojego przedsiębiorstwa oraz realizowanych prac:
Dla tej branży pozyskaliśmy już 500 MLN PLN dofinansowań. Sprawdź.
Nasz cel to zwiększenie Twoich szans na pozyskanie dotacji w programie ABM/2022/6.
Pomagamy firmom w uzyskaniu dofinansowania w programie ABM/2022/6. Rozumiemy złożoność dotacji oraz wiemy, jak zastosować wytyczne Agencji Badań Medycznych do Twojego projektu. Uwielbiamy naszą pracę i wkładamy trochę siebie w każdy pomysł, aby zapewnić naszym klientom najlepsze usługi i wyniki.
Bez obaw, dzięki naszej bezpłatnej ocenie lepiej zrozumiesz inicjatywę ABM/2022/6 oraz dowiesz się czy warto składać wniosek o dofinansowanie.