INNOVATREE

Dzień dobry.

Potrzebujesz dofinansowania?

Pomożemy Ci pozyskać dotację Innowacje w MŚP.

Sprawdź, jak możemy pomóc Twojej firmie.

Pozyskaliśmy 72 dotacje na projekty inwestycyjne.

Obsługujemy 120 firm rocznie.

70% klientów powraca.

Pozyskiwanie funduszy unijnych dla firm z Mazowsza - Innowacje w MŚP

Głównym założeniem dotacji „Innowacje w MŚP” (RPO WM 3.3) jest dofinansowanie inwestycji w przedsiębiorstwach z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z województwa mazowieckiego. Co ważne, dotacja będzie przyznana tylko tym firmom, które wcześniej zrealizowały prace badawczo rozwojowe w zakresie opracowania nowych produktów lub usług.

Dofinansowanie otrzymają projekty, które polegają na rozbudowie przedsiębiorstw powiązanych z wprowadzaniem na rynek nowych produktów i usług co najmniej w skali regionu, lub pracują nad realizacją zasadniczych zmian procesu produkcyjnego lub zmianach w zakresie sposobu świadczenia usług (w tym także usług świadczonych drogą elektroniczną).

Kto może starać się o dotację?

Aby aplikować o dofinansowanie Innowacje w MŚP, powinieneś:

  • posiadać przedsiębiorstwo usytuowane na terenie województwa mazowieckiego,
  • wykazać się gotowością do utworzenia co najmniej jednego nowego miejsca pracy (warunek konkursowy),
  • wpisywać się w Inteligentne Specjalizacje Województwa Mazowieckiego – to szansa na zdobycie dodatkowych punktów,
  • preferowani są przedsiębiorcy, którzy kontynuują działania 1.2 działalność badawczo rozwojowa przedsiębiorstw – dzięki temu zachowana jest ciągłość działań badawczo rozwojowych w danym przedsiębiorstwie,
  • twoja firma musi posiadać status: mikro, małego lub średniego przedsiębiorstwa.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

Materiały i roboty budowlane

Dofinansowanie obejmie: zakup materiałów a także prace adaptacyjne, prace wykończeniowe pomieszczeń przeznaczonych do instalacji zakupionej w ramach projektu aparatury i sprzętu.

Zakup maszyn i urzadzeń

Dofinansowanie obejmie: zakup, wytworzenie i/lub modernizację maszyn, sprzętu i urządzeń oraz dostawę, instalację i uruchomienie maszyn.

WNiP

Dofinansowanie obejmie zakup i konfigurację oprogramowania, baz danych, licencji oraz wydatki związane z tworzeniem serwisów internetowych i aplikacji mobilnych.

Poziom dofinansowania w konkursie 3.3 Mazowieckie

Maksymalny poziom dofinansowania dla jednego projektu wyniesie 55% w przypadku mikro i małych przedsiębiorstw, oraz 45% w przypadku firm posiadających status średniego przedsiębiorstwa.

Wartość pozyskanej dotacji wyniesie od 400 tysięcy do 4 mln złotych.

  • maksymalny poziom dofinansowania

    55 %

Termin naborów wniosków

1

Innowacje w MŚP (RPO WM 3.3.)

Wnioski o dofinansowanie można składać od 26.07.2021 r.

Co oferujemy?

Koncepcja i możliwości finansowania

Oceniamy, czy Twój projekt pasuje do konkursu „Innowacje w MŚP”, spełnia wymogi merytoryczne i ma realną szansę na uzyskanie dotacji.

Innowacyjność i potencjał rynkowy

Analizujemy, czy nowe rozwiązanie cechuje odpowiedni poziom innowacyjności, projekt rozwiązuje konkretny problem oraz odbiorcy istotnie go potrzebują.

Bezpłatna analiza szans na pozyskanie dotacji

Zanim zaczniemy przygotowywać wniosek o dofinansowanie, musimy lepiej poznać Twoją firmę. Prowadzimy bezpłatną dogłębną i kompleksową analizę koncepcji projektu, aby upewnić się, że „Innowacje w MŚP” to odpowiedni wybór dla Twojej firmy.

Kontakt

Najlepsze know-how

Dzielimy się z Tobą naszą wieloletnią wiedzą na temat dotacji, najlepszymi praktykami oraz sposobami na uniknięcie typowych błędów na etapie aplikowania i realizacji projektu.

Modelowanie projektu

Zajmiemy się modelowaniem projektu w celu maksymalizacji szans na pozyskanie dotacji.

Dokumentacja i ocena wniosku

Przygotujemy kompletną dokumentację konkursową. Nawet najlepszy projekt wymaga doskonałego przygotowania uczestników panelu do dyskusji z ekspertami. Pomagamy w opracowaniu własnej strategii, aby żadne pytanie nie okazało się zaskakujące. Udzielamy merytorycznego wsparcia odpowiadając na ewentualne, dodatkowe pytania ze strony ekspertów oraz Mazowieckiej Jednostki Wdrożenia Programów Unijnych.

Przygotowanie wniosku o dofinansowanie

Przygotowując projekt do konkursu „Innowacje w MŚP”, skupiamy się na czynnikach, które zwiększą Twoje szanse na zdobycie dotacji. Wspieramy Cię również w przygotowaniu wszystkich dokumentów związanych z ofertowaniem i rozeznaniem rynku.

Szkolenie z rozliczania dotacji

Wszystkie zasady finansowe dotyczące dotacji są zawarte w umowie o dotację, oraz dokumentach towarzyszących. Na początku może się to wydawać trochę skomplikowane, dlatego zorganizujemy wstępny warsztat, na którym przeszkolimy pracowników Twojej firmy z ogólnych zasad prowadzenia oraz rozliczania projektu.

Rozliczanie dotacji

Nasi doradcy z działu rozliczeń posiadają ponad 18-letnie doświadczenie w realizacji i rozliczaniu projektów badawczo rozwojowych. Oferujemy pełne wsparcie w procesie rozliczania dotacji: przygotowujemy wnioski o płatność, wnioski o zmiany w projekcie, wnioski sprawozdawcze, przeprowadzamy ofertowanie, kończąc na wsparciu podczas kontroli projektu.

Rozliczanie dotacji

Formalności, obowiązki sprawozdawcze i raportowanie wymagają od beneficjenta uwagi i staranności. Zapewnimy, że realizacja projektu przebiegnie sprawnie i zgodnie z harmonogramem.

Poznaj historię sukcesu naszych Klientów.

Zadowoleni klienci są podstawą każdego silnego biznesu, a nasz nie jest wyjątkiem.

Dowiedz się, jak dzięki pozyskanej dotacji wsparliśmy projekt badawczy, który zmienił proces produkcji przypraw i tym samym poszerzył zaplecze technologiczne klienta.

 

Zobacz, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na realizację projektu badawczo-rozwojowego.

Przeczytaj, jak towarzyszyliśmy naszemu klientowi podczas pracy nad innowacyjnym projektem, oraz dzieliliśmy się naszą wiedzą w zakresie dotacji i badań patentowych.

Sprawdź, jak pomogliśmy firmie Hufgard pozyskać dofinansowanie na prace badawczo-rozwoje, których wynikiem będzie nowa gama domieszek do betonu.

Współpraca z klientem skupiła się na pozyskaniu dofinansowania, dzięki któremu powstanie kompleksowa infrastruktura badawcza.

Zyskaliśmy zaufanie klienta, który otrzymał od nas najwyższej jakości usługi w zakresie przygotowania zapytań ofertowych.

Warto rozwijać innowacyjne rozwiązania, które przetwarzają energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych na ciepło użytkowe – tak jak nowoczesne pompy ciepła.

Przy naszym wsparciu w procesie pozyskania dotacji klienci z sukcesem tworzą produkty konkurencyjne na skalę międzynarodową.

Jesteśmy tutaj, aby pomóc

Nasz cel to zwiększenie Twoich szans na pozyskanie dotacji w konkursie Innowacje w MŚP.

72

Pozyskaliśmy dotację na 72 projekty inwestycyjne

120

Obsługujemy 120 firm rocznie

70

70% klientów powraca

O nas

Pomagamy firmom w uzyskaniu dofinansowania w konkursie Innowacje MŚP. Rozumiemy złożoność dotacji oraz wiemy, jak zastosować wytyczne Mazowieckiej Jednostki Wdrożenia Programów Unijnych do Twojego projektu. Uwielbiamy naszą pracę i wkładamy trochę siebie w każdy pomysł, aby zapewnić naszym klientom najlepsze usługi i wyniki.

Wiemy jak odnieść sukces

Pomogliśmy w pozyskaniu dotacji na 72 projekty inwestycyjne.

Mamy doświadczenie

Nasze know-how czerpiemy z wieloletniego doświadczenia. Rozumiemy złożoność dotacji i wiemy, jak zastosować ich zasady do Twojej projektu.

Zawsze będziemy z Tobą

Jeśli zdecydujemy się współpracować, otrzymasz nasze pełne wsparcie. Wierzymy w Ciebie i pomożemy Ci osiągnąć wspaniałe rzeczy, ponieważ dofinansowanie z konkursu 3.3 Mazowieckie to dopiero początek Twojego sukcesu.

Nasz punkt widzenia

Poznajmy się

Poznaj ludzi stojących za InnovaTree. Nasz kreatywny zespół doradców.

Dr inż. Szymon Talbierz

Partner Zarządzający

Biografia

Monika Stecewicz

Dyrektor Działu Rozliczeń

Biografia

Dr inż. Natalia Kujawska

Partner, Project Manager

Biografia

Paweł Sieczkowski

Partner, Project Manager

Biografia

Marta Szymańska

Kierownik Biura

Biografia

Anna Różańska

Starszy Konsultant

Biografia

Małgorzata Kaźmierczak

Starszy konsultant

Biografia

Justyna Fiedorowicz

Konsultant

Biografia

Ewa Urbańska

Konsultant ds. rozliczeń

Biografia

Krzysztof Matczyński

Project Manager

mec. Bartosz Wojtaczka

Radca Prawny

Biografia

mec. Joanna Skrzeczkowska

Radca Prawny

Biografia

Nie wiesz, czy twoja firma ma szansę na dofinansowanie w konkursie Innowacje w MŚP?

Bez obaw, dzięki naszej bezpłatnej ocenie lepiej zrozumiesz dotację 3.3 Mazowieckie, oraz dowiesz się, czy warto składać wniosek o dofinansowanie w tym konkursie.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.