INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
imbir marchewka cytryna pomarańcza miód
+

Poznaj projekt, w którym dzięki pozyskanej dotacji rozwinęliśmy laboratorium i prowadziliśmy zaawansowane prace nad nowymi produktami spożywczymi.

Klient

Vimax Małgorzata Rogiewicz

Dotacja

RPO łódzkie 1.2.1 - Infrastruktura B+R Przedsiębiorstw

O firmie

Firma VIMAX specjalizuje się w produkcji aromatów i ekstraktów roślinnych, które wzbogacają zapach i smak produktów spożywczych. Istnieje na rynku od 1991 roku, a od 2003 roku rozwija swoją działalność w oparciu o własny zakład produkcyjny i laboratorium badawcze, które w połączeniu zapewniają przedsiębiorstwu stały monitoring jakości.

Od kilku lat VIMAX jest krajowym liderem producentów dodatków do żywności, które wzbogacają kolor, zapach, smak i konsystencję. Swoją pozycję na rynku zawdzięcza wieloletniemu doświadczeniu, oraz stałemu utrzymywaniu najwyższych standardów i powtarzalności oferowanych produktów.

Zakres usług

pracownicy laboratorium firmy vimax robiący badania
pracownicy laboratorium firmy vimax
pracownik firmy vimax ustawiający parametry sprzętu

Potrzeby

Przedsiębiorca firmy VIMAX potrzebował dofinansowania na projekt, którego celem było wypełnienie niszy zaistniałej na rynku produktów spożywczych. Planem opracowanym przez przedsiębiorstwo, było dostarczenie na rynek zupełnie nowych produktów takich jak: aromat cytrynowy przeznaczony dla przemysłu napojowego, stabilny naturalny aromat chmielowy oraz premiksy witaminowe o potwierdzonej zawartości witamin w całym okresie trwałości.

Wspólnie przeprowadzona analiza wewnętrznych potrzeb firmy oraz oczekiwań rynku ukierunkowała zakres wszystkich prac w obrębie projektu badawczego. Ustalony został limit inwestycji, jakie firma powinna przeznaczyć na środki trwałe, których zakup w ramach projektu pozwolił na osiągnięcie celów klienta. 

mężczyźni w sadzie jabłek

Efekty

Pozyskana dotacja została przeznaczona na rozwój własnego laboratorium firmy VIMAX, w którym zrealizowano trójetapowe prace badawcze nad nowymi produktami. Wymierną korzyścią zrealizowanego projektu badawczego było doposażenie laboratorium w komorę starzeniową, pasteryzator, chromatograf oraz homogenizator mechaniczny, a także dostarczenie na rynek nowych produktów.

Dofinansowanie dla projektu wyniosło 0,71 mln zł. Dzięki utworzeniu rozbudowanego zaplecza laboratoryjnego, dotacja została w pełni wykorzystana i przeznaczona na potrzeby rozwoju działalności badawczej oraz komercyjnej przedsiębiorstwa.

Wartość projektu

0.71 mln

Wysokość dofinansowania

0.49 mln

Podobne Projekty

łyżeczki z przyprawami
Case study
+

Dowiedz się, jak dzięki pozyskaniu dotacji wsparliśmy projekt badawczy, który zmienił proces produkcji przypraw i tym samym poszerzył zaplecze technologiczne klienta.
Więcej
czerwone soczyste jabłko na białym tle
Case study
+

Razem z naszym klientem staraliśmy się pozyskać dofinansowanie na opracowanie innowacji produktowej.
Więcej
Case study
+

Czas na wykorzystanie dofinansowania - firma Promar przeznaczy je na znaczne udoskonalenie procesu produkcji przypraw.
Więcej
kobiety pracujące w laboratorium firmy vimax
Case study
+

Poznaj projekt, w którym dzięki pozyskanej dotacji rozwinęliśmy laboratorium i prowadziliśmy zaawansowane prace nad nowymi produktami spożywczymi.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.