INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
lody gałkowe w wafelku z truskawkami
+

Dynamiczny rozwój dzięki dotacjom unijnym - nasi klienci to potrafią! Przeczytaj historię sukcesu firmy VIMAX.

Klient

Vimax Małgorzata Rogiewicz

Dotacja

RPO łódzkie 2.3.1 Innowacje w MŚP

O firmie

Firma VIMAX działa w branży naturalnych i syntetycznych aromatów, gdzie istnieje silna konkurencja. W efekcie mądrych i przemyślanych decyzji, firma od długiego czasu utrzymuje swoją pozycję na rynku. Jest przykładem kolejnego przedsiębiorstwa, które w pełni doceniło możliwości rozwoju, które stwarzają uzyskane fundusze unijne.

Dzięki strategicznym decyzjom, przedsiębiorstwo zrealizowało dotychczas aż 4 projekty o łącznej wartości ponad 1 mln zł. Uzyskane wsparcie pozwoliło spółce na dynamiczny rozwój oraz unowocześnienie posiadanego parku maszynowego. W efekcie licznych, skrupulatnie skonstruowanych projektów, dzięki którym firma VIMAX starała się o dofinansowanie, dołączyła do grona firm z długoletnią historią, które dzięki funduszom unijnym osiągnęły sukces na rynku.

pracownicy laboratorium firmy vimax
kobiety pracujące w laboratorium firmy vimax
pracownicy firmy vimax przeprowadzający doświadczenie

Potrzeby

Zespół, który zajmuje się nowymi produktami w firmie VIMAX, zgłosił się do nas z zapytaniem o istniejące możliwości dofinansowania wyników prac badawczo-rozwojowych – w tym przypadku prac nad nowym rodzajem asortymentu i uruchomieniem jego produkcji. Przedsiębiorstwo opracowało nowe metody wytwarzania aromatów, bazując na technologii spinning cone. Główną potrzebą było pozyskanie zasobów, dzięki którym ruszy produkcja nowej gamy aromatów naturalnych, otrzymywanych w 100% ze wskazanego materiału źródłowego. 

kobieta przygotowująca zdrowe soki warzywno owocowe

Efekty

Aby klient miał szansę na otrzymanie dofinansowania, musieliśmy właściwe wykorzystać potencjał planowanego przedsięwzięcia i firmy VIMAX. Specjaliści przedsiębiorstwa posiadali konkretną koncepcję oraz założenia projektu, dlatego nasza rola skupiła się na przygotowaniu dokumentacji aplikacyjnej w pełni pokazującej wszystkie zalety i atuty zarówno firmy, jak i planowanego przedsięwzięcia.

W efekcie owocnej współpracy firma otrzymała dofinansowanie na realizację planów inwestycyjnych, tj. instalacji kotła parowego wraz z armaturą i agregatu wody lodowej, oraz nabycia i instalacji kolumny spinning cone.

Pozyskana dotacja na wprowadzenie nowego procesu produkcyjnego do firmy wyniosła 2 mln PLN. Takie dofinansowanie pozwoli na dostarczenie nowego produktu na rynek w dwóch formach: jako samodzielny produkt oraz składnik aromatów i koncentratów.

Wartość finansowania

4.5 mln

Wysokość dofinansowania

2 mln

Podobne Projekty

czerwone soczyste jabłko na białym tle
Case study
+

Razem z naszym klientem staraliśmy się pozyskać dofinansowanie na opracowanie innowacji produktowej.
Więcej
łyżeczki z przyprawami
Case study
+

Dowiedz się, jak dzięki pozyskaniu dotacji wsparliśmy projekt badawczy, który zmienił proces produkcji przypraw i tym samym poszerzył zaplecze technologiczne klienta.
Więcej
kobiety pracujące w laboratorium firmy vimax
Case study
+

Poznaj projekt, w którym dzięki pozyskanej dotacji rozwinęliśmy laboratorium i prowadziliśmy zaawansowane prace nad nowymi produktami spożywczymi.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.