INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
metalowe rury
+

Pozyskaliśmy ulgę badawczo-rozwojową dla firmy z branży przetwórstwa przemysłowego.

Klient

Producent z branży przetwórstwa przemysłowego

Zakres usług

Ulga B+R

O firmie

Klient, który zgłosił się do nas, abyśmy pomogli mu uzyskać ulgę B+R działał w branży przetwórstwa przemysłowego. Aby pozyskać ulgę podatkową, zidentyfikował koszty osobowe związane z działalnością badawczo-rozwojową w swoim przedsiębiorstwie.

mężczyzna wycinający otwór w metalowej konstrukcji
metalowe rurki

Potrzeby

Każde przedsiębiorstwo, które chce się rozwijać, a co za tym idzie udoskonalić procesy technologiczne, usługi lub produkty może wspierać swoje działania dzięki uldze badawczo-rozwojowej, która daje przedsiębiorcom szerokie możliwości. Ulga B+R jest wsparciem dla firm prowadzących prace badawczo-rozwojowe.

Działalność B+R rozumiana jest jako działania obejmujące badania naukowe lub prace badawczo-rozwojowe. Musi odbywać się w firmie systematycznie, tak, aby poszerzać wiedzę, dzięki której będą tworzyły się nowe zastosowania.

metalowa konstrukcja w fabryce

Efekty

Koszty związane z działalnością B+R w przedsiębiorstwie były na poziomie 7,2 mln PLN. Po szczegółowej analizie składników kosztów oraz kalkulacji w oparciu o systematycznie prowadzoną ewidencję czasu pracy, który pracownicy poświęcili na projekty badawczo-rozwojowe, wyliczyliśmy koszty kwalifikowane do ulgi na poziomie 3,7 mln PLN. Po rozliczeniu ulgi badawczo-rozwojowej firma odzyskała 785 tys. PLN.

Koszty kwalifikowane

7.2 mln

Uzyskana ulga podatkowa

785 tys.

Inne branże

silnik
Case study
+

Pozyskaliśmy ulgę badawczo-rozwojową dla firmy zajmującej się branżą motoryzacyjną.
Więcej
metalowe rury
Case study
+

Pozyskaliśmy ulgę badawczo-rozwojową dla firmy z branży przetwórstwa przemysłowego.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.