INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
silnik
+

Pozyskaliśmy ulgę badawczo-rozwojową dla firmy zajmującej się branżą motoryzacyjną.

Klient

Producent z branży motoryzacyjnej

Zakres usług

Ulga B+R

O firmie

Naszym klientem była firma, której dział rozwoju prowadził kilka wewnętrznych projektów rozwojowych. Przedsiębiorstwo zleciło zewnętrznej jednostce naukowo-badawczej przeprowadzenie analizy komputerowej w oparciu o specjalistyczny program do symulacji Metodą Elementów Skończonych (MES).

mężczyzna spawający metal
koło motoru w zadymionej przestrzeni
część samochodowa

Potrzeby

Każde przedsiębiorstwo, które chce się rozwijać, a co za tym idzie udoskonalić procesy technologiczne, usługi lub produkty może wspierać swoje działania dzięki uldze badawczo-rozwojowej, która daje przedsiębiorcom szerokie możliwości. Ulga B+R jest wsparciem dla firm prowadzących prace badawczo-rozwojowe.

Działalność B+R rozumiana jest jako działania obejmujące badania naukowe lub prace badawczo-rozwojowe. Musi odbywać się w firmie systematycznie, tak, aby poszerzać wiedzę, dzięki której będą tworzyły się nowe zastosowania.

analiza komputerowa

Efekty

Koszt analizy wyniósł 150 tys. PLN. Do ulgi badawczo-rozwojowej finalnie zaliczono 890 tys. PLN w tym koszty osobowe pracowników zatrudnionych w dziale rozwoju. Ulga podatkowa, która została przyznana firmie, wynosiła 169 tys. PLN.

Koszty kwalifikowane

889 tys.

Uzyskana ulga podatkowa

169 tys.

Inne branże

laboratorium próbki
Case study
+

Pozyskaliśmy ulgę badawczo-rozwojową dla firmy zajmującej się branżą farmaceutyczną.
Więcej
metalowe rury
Case study
+

Pozyskaliśmy ulgę badawczo-rozwojową dla firmy z branży przetwórstwa przemysłowego.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.