INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
klawiatura
+

Pozyskaliśmy ulgę badawczo-rozwojową dla firmy działającej w branży IT.

Klient

Producent oprogramowania

Zakres usług

Ulga B+R

O firmie

Naszym klientem stała się firma, która już od 5 lat tworzy własne oprogramowanie. Zgłosiła się do nas, abyśmy pomogli jej przeanalizować i zidentyfikować kilka projektów kwalifikujących się do ujęcia w ramach ulgi B+R. Firma pracowała nad tworzeniem nowego oprogramowania oraz ulepszeniem już istniejącego specjalistycznego oprogramowania dla branży geologicznej. Do powyższych zadań w swojej pracy wykorzystywała sprzęt komputerowy, do którego dokonywane były odpisy amortyzacyjne.

monitory z systemem oprogramowania
kobieta pisząca na tablicy
komputer z kodami oprogramowania

Potrzeby

Każde przedsiębiorstwo, które chce się rozwijać, a co za tym idzie udoskonalić procesy technologiczne, usługi lub produkty może wspierać swoje działania dzięki uldze badawczo-rozwojowej, która daje przedsiębiorcom szerokie możliwości. Ulga B+R jest wsparciem dla firm prowadzących prace badawczo-rozwojowe.

Działalność B+R rozumiana jest jako działania obejmujące badania naukowe lub prace badawczo-rozwojowe. Musi odbywać się w firmie systematycznie, tak, aby poszerzać wiedzę, dzięki której będą tworzyły się nowe zastosowania.

kobieta patrząca w monitor

Efekty

Przedsiębiorstwo prowadziło ewidencję, dzięki której udało się określić wykorzystanie sprzętu w działalności badawczo-rozwojowej. Finalnie w ramach ulgi podatkowej na pracę B+R udało się rozliczyć 120 tys. PLN.

Koszty kwalifikowane

631 tys.

Uzyskana ulga podatkowa

120 tys.

Inne branże

silnik
Case study
+

Pozyskaliśmy ulgę badawczo-rozwojową dla firmy zajmującej się branżą motoryzacyjną.
Więcej
laboratorium próbki
Case study
+

Pozyskaliśmy ulgę badawczo-rozwojową dla firmy zajmującej się branżą farmaceutyczną.
Więcej
metalowe rury
Case study
+

Pozyskaliśmy ulgę badawczo-rozwojową dla firmy z branży przetwórstwa przemysłowego.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.