INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
flakoniki z cieczą
+

Pozyskaliśmy ulgę badawczo-rozwojową dla firmy działającej w branży chemicznej.

Klient

Producent z branży chemicznej

Zakres usług

Ulga B+R

O firmie

Zgłosiła się do nas firma z branży chemicznej, która już od ponad 20 lat zajmuje się produkcją specjalistycznego kleju. W ramach prowadzonej działalności badawczej, dział B+R działający w tym przedsiębiorstwie opracował unikatową formułę, która nie była do tej pory stosowana przez konkurencję. Firma postanowiła opatentować swoje nowatorskie rozwiązanie.

menzurka z wodą
menzurki z laboratorium chemicznego
mężczyzna patrzący w mikroskop w laboratorium

Potrzeby

Każde przedsiębiorstwo, które chce się rozwijać, a co za tym idzie udoskonalić procesy technologiczne, usługi lub produkty może wspierać swoje działania dzięki uldze badawczo-rozwojowej, która daje przedsiębiorcom szerokie możliwości. Ulga B+R jest wsparciem dla firm prowadzących prace badawczo-rozwojowe.

Działalność B+R rozumiana jest jako działania obejmujące badania naukowe lub prace badawczo-rozwojowe. Musi odbywać się w firmie systematycznie, tak, aby poszerzać wiedzę, dzięki której będą tworzyły się nowe zastosowania.

nalewanie preparatu do probówek w laboratorium

Efekty

Do kosztów ulgi badawczo-rozwojowej zaliczyliśmy wynagrodzenie rzecznika patentowego rzędu 10 tys. PLN oraz opłaty urzędowe. Wszystkie koszty patentowe wyniosły 82 tys. PLN. Podsumowując pozostałe koszty kwalifikowane korzyść podatkowa finalnie wyniosła 180 tys. PLN.

Koszty kwalifikowane

947 tys.

Uzyskana ulga podatkowa

180 tys.

Inne branże

silnik
Case study
+

Pozyskaliśmy ulgę badawczo-rozwojową dla firmy zajmującej się branżą motoryzacyjną.
Więcej
laboratorium próbki
Case study
+

Pozyskaliśmy ulgę badawczo-rozwojową dla firmy zajmującej się branżą farmaceutyczną.
Więcej
metalowe rury
Case study
+

Pozyskaliśmy ulgę badawczo-rozwojową dla firmy z branży przetwórstwa przemysłowego.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.