INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
+

Pozyskaliśmy ulgę badawczo-rozwojową dla firmy zajmującej się produkcją maszyn.

Klient

Producent maszyn

Zakres usług

Ulga B+R

O firmie

Nasz klient zajmujący się produkcją maszyn w ostatnim roku podatkowym prowadził kilka projektów, w ramach których powstały prototypy gotowych maszyn, których potrzebował w swoim przedsiębiorstwie. Ich budowa wiązała się z zakupem materiałów takich jak: stal, silniki czy sprężarki.

mężczyźni pracujący przy produkcji maszyn
maszyna produkcyjna
mężczyzna przy maszynie na produkcji

Potrzeby

Każde przedsiębiorstwo, które chce się rozwijać, a co za tym idzie udoskonalić procesy technologiczne, usługi lub produkty może wspierać swoje działania dzięki uldze badawczo-rozwojowej, która daje przedsiębiorcom szerokie możliwości. Ulga B+R jest wsparciem dla firm prowadzących prace badawczo-rozwojowe.

Działalność B+R rozumiana jest jako działania obejmujące badania naukowe lub prace badawczo-rozwojowe. Musi odbywać się w firmie systematycznie, tak, aby poszerzać wiedzę, dzięki której będą tworzyły się nowe zastosowania.

sprężarka w fabryce

Efekty

Firma na cały powyżej opisany cel wydała 1,2 mln PLN. Dzięki temu, że przedsiębiorstwo systematycznie prowadziło działania badawczo-rozwojowe, jego właściciele mieli możliwość rozliczenia w ramach ulgi B+R sto procent kosztów związanych z budową prototypowych urządzeń. Skorzystanie z ulgi pozwoliło zaoszczędzić firmie aż 228 tys. PLN.

Koszty kwalifikowane

1.2 mln

Uzyskana ulga podatkowa

228 tys.

Inne branże

silnik
Case study
+

Pozyskaliśmy ulgę badawczo-rozwojową dla firmy zajmującej się branżą motoryzacyjną.
Więcej
laboratorium próbki
Case study
+

Pozyskaliśmy ulgę badawczo-rozwojową dla firmy zajmującej się branżą farmaceutyczną.
Więcej
metalowe rury
Case study
+

Pozyskaliśmy ulgę badawczo-rozwojową dla firmy z branży przetwórstwa przemysłowego.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.