INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
+

Warto rozwijać innowacyjne rozwiązania, które przetwarzają energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych na ciepło użytkowe - tak jak nowoczesne pompy ciepła.

Klient

Thermagen Sp. z o.o.

Dotacja

POIR 1.1.1. Szybka Ścieżka

O firmie

Marka Thermagen, należąca początkowo do firmy Secespol, jest obecna na rynku od 2012 roku. Od początku związana jest z rynkiem sprzedaży gazowych kotłów kondensacyjnych.

W 2019 wydzielona została spółka Thermagen, której profilem działalności jest dostarczanie kompleksowych rozwiązań w zakresie systemów ogrzewania.

Obecnie w ofercie produktów znajdują się przede wszystkim gazowe kotły kondensacyjne: jednofunkcyjne i dwufunkcyjne, wykorzystywane do centralnego ogrzewania pomieszczeń i ciepłej wody użytkowej, oraz akcesoria pozwalające zbudować kompleksowy system grzewczy w budynku. Są to systemy kominowe, wymienniki ciepłej wody użytkowej oraz systemy automatyzacji obsługi ogrzewania.

Potrzeby

Klient od lat dostarcza na rynek rozwiązania dla systemów grzewczych. Dalszą drogę rozwoju zamierza realizować poprzez rozszerzanie profilu o nowoczesne pompy ciepła, aby kompleksowo dostarczać innowacyjne systemy grzewcze, co razem z obecnymi produktami będzie stanowić odpowiedź na wszelkie potrzeby obecnych i przyszłych klientów.

Nowy produkt wymaga przeprowadzenia prac badawczo-rozwojowych, których celem jest zwiększenie wydajności i opłacalności pomp, dzięki zastosowaniu nowych funkcji.

Efekty

W toku prac nad projektem zdefiniowano cechy rozwiązania, które wpłyną na osiągnięcie niespotykanych dotąd cech funkcjonalnych związanych z uzyskiwaną mocą akustyczną, oraz możliwość funkcjonowania z wyższymi temperaturami czynnika grzewczego.

W efekcie wyznaczono kamienie milowe i etapy prac projektu. Przeanalizowano potencjał rynkowy oraz produkty konkurencyjne. Zweryfikowana została również zdolność patentowa rozwiązania, na podstawie przeprowadzonego badania stanu techniki.

Podobne projekty

czerwone kwadratowe kafelki
Case study
+

Zobacz, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na realizację projektu badawczo-rozwojowego.
Więcej
Case study
+

Przemysł budowlany rośnie w siłę, a wraz z nim innowacyjne rozwiązania naszych klientów, które z pomocą funduszy unijnych przyspieszają procesy budowlane.
Więcej
panele drewniane
Case study
+

Proekologiczny projekt Polskich Domów Drewnianych dzięki otrzymanej dotacji ma szansę zaspokoić potrzeby mieszkaniowe społeczeństwa.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.