INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
+

System do analizy i oceny stylu jazdy kierowców to jeden z flagowych projektów naszego klienta, dla którego przeprowadziliśmy kompleksowe badania patentowe.

Klient

Sparkbit Sp. z o.o.

Zakres usług

Badania patentowe

O firmie

Spółka Sparkbit specjalizuje się w tworzeniu aplikacji, które pomagają w rozwoju biznesu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jest ekspertem w korzystaniu z narzędzi programistycznych, aktywnie przykładając się także do ich rozwoju.

Członkowie zespołu posiadają doktoraty i tytuły magistra w informatyce z najlepszych polskich uczelni. Uczestniczyli w wielu międzynarodowych projektach badawczych i grantach, zbierając bezcenne doświadczenie, które pozwala zrozumieć skomplikowane problemy i procesy. Ściśle współpracują z klientem na każdym etapie projektu, dzięki czemu ich rozwiązania są doskonale dopasowane do potrzeb firmy oraz specyficznego charakteru danego sektora.

Zakres usług

Potrzeby

Spółka Sparkbit zgłosiła się do nas z potrzebą przeprowadzenia badań patentowych i dokonania analizy praw własności intelektualnej do wynalazków i rozwiązań technicznych, które mogą stanowić potencjalną barierę komercjalizacji projektu o nazwie „Telematyczny system wraz z urządzeniem SparkSense do kontekstowej analizy i oceny stylu jazdy”.

Celem projektu jest stworzenie systemu informatycznego do analizy i oceny stylu jazdy kierowców pod kątem bezpieczeństwa, płynności i ekonomiki jazdy wraz z urządzeniem SparkSense. System, dzięki czujnikom, posłuży do zbierania i analizowania danych telematycznych, umożliwiając ocenę stylu jazdy (np. przekroczeń prędkości, częstotliwości przyspieszeń i hamowań).

Wyróżnikiem, w porównaniu do produktów dostępnych na rynku, będzie kontekstowa ocena stylu jazdy, uwzględniająca rzeczywistą sytuację na drodze – niezachowanie odległości od poprzedzającego pojazdu lub częsta zmiana pasów.

System będzie miał dwa rodzaje urządzeń końcowych: telefon komórkowy kierowcy, skierowany do odbiorców indywidualnych, oraz urządzenie telematyczne SparkSense, przeznaczone dla klienta korporacyjnego.

Efekty

W wyniku przeprowadzonego badania stanu techniki, w poszukiwanej tematyce zostały przeanalizowane ściśle wyselekcjonowane zgłoszenia patentowe, patenty i publikacje. Wynalazki najbardziej zbliżone do projektu naszego klienta zostały przeanalizowane i objaśnione, a wykaz podobnych rozwiązań uzupełnił opracowanie. W przeanalizowanej bazie publikacji naukowych, wyszukiwanych poprzez słowa kluczowe, nie znaleziono artykułów bezpośrednio związanych z poszukiwanym zagadnieniem.

Po przeprowadzeniu badania stanu techniki stwierdzono, że na tym etapie rozwoju projektu, jeśli jego efekty nie będą realizować wskazanych w raporcie wynalazków, komercjalizacja rozwiązania pn. „Telematyczny system wraz z urządzeniem SparkSense do kontekstowej analizy i oceny stylu jazdy” jest możliwa.

Klasy patentowe objęte badaniem (MKP i CPC)

23

Przeanalizowane słowa kluczowe w poszukiwanych patentach

30

Podobne Projekty

Case study
+

Dzięki temu dofinansowaniu wsparliśmy rozwój polskich marek w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji.
Więcej
Case study
+

Przechowywanie danych to obecnie jeden z topowych problemów instytucji prywatnych i państwowych. Można go rozwiązać z pomocą funduszy unijnych.
Więcej
ludzie korzystający z okularów vr
Case study
+

W naszej firmie starania o fundusze unijne znacznie wykraczają poza wypełnienie formularza wniosku o dofinansowanie. Chętnie dzielimy się wiedzą i wymieniamy doświadczeniem z naszymi klientami.
Więcej
Case study
+

Zobacz jak dzięki pozyskaniu dotacji wsparliśmy budowę nowoczesnego centrum badawczo-rozwojowego przystosowanego do badań nad symulatorami wirtualnymi.
Więcej
płytka informatyczna pcb
Case study
+

W branży elektroniki, informatyki i automatyki czujemy się jak ryba w wodzie. Z ogromną satysfakcją wsparliśmy prace badawcze firmy Dotconnect.
Więcej
solaris laser
Case study
+

Nasi klienci sięgają po nowoczesne rozwiązania - wielu z nich wykorzystuje sztuczną inteligencję do unowocześnienia swoich usług.
Więcej
Case study
+

Wspieramy firmy IT w ich rozwoju badawczym i pokazujemy im drogę do pozyskania dofinansowania.
Więcej
Case study
+

Dofinansowanie, dzięki któremu wspólnie stworzyliśmy narzędzie do skutecznej rekrutacji na stanowiska IT.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.