INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
solaris laser
+

Nasi klienci sięgają po nowoczesne rozwiązania - wielu z nich wykorzystuje sztuczną inteligencję do unowocześnienia swoich usług.

Klient

Solaris Laser S.A.

Dotacja

POIR 1.1.1. Szybka Ścieżka

O firmie

Od 1991 roku firma Solaris Laser S.A. dostarcza na rynek innowacyjne systemy laserowe, które są  przeznaczone do ultraszybkiego znakowania i kodowania na powierzchni wszelkiego rodzaju materiałów występujących w przemyśle.

Projektowane i wytwarzane przez spółkę urządzenia znajdują zastosowanie  wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba nanoszenia trwałych, o zmiennej treści oznaczeń, oraz kodów z wydajnością do kilku tysięcy znaków na sekundę.  Oznaczenia wykonywane są na powierzchniach metali, tworzyw sztucznych, szkła, kartonu i wielu innych.

O skali zaawansowania i renomy firmy świadczą tysiące urządzeń, pracujących w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. 

solaris laser
solaris
dofinansowanie solaris

Potrzeby

Firma Solaris należy do grona naszych klientów działających w oparciu o kontent badawczo-rozwojowy. Stosują własną metodykę pracy nad nowymi projektami, która podlega kompleksowej analizie wymagań rynku. Na jej podstawie projektują i dostarczają produkty odpowiadające potrzebom branży logistycznej.

Zespół projektowy firmy zgłosił się do nas z koncepcją stworzenia znacząco udoskonalonych, optoelektronicznych ultraszybkich urządzeń SolarJet wyposażonych w funkcjonalności przemysłowego Internetu rzeczy (IIoT), oraz rejestracji strumieni danych w lokalnej bazie danych oraz w chmurze.

pracownik

Efekty

Projekt wymagał dobrego przygotowania i wielu źródeł potwierdzających jego wysoką innowację. Jego celem było opracowanie struktury sztucznej inteligencji (AI), która wykorzystując dostarczane dane oraz systemowe algorytmy uczenia maszynowego (ML), miała wspierać laserowe urządzenia SolarJet w systemie serwisu predykcyjnego (PM).

Zespół InnovaTree przygotował szerokie badanie rynku i konkurencji, jak również zbiór danych, które zostały uwzględnione w raporcie ze Stanu Techniki.

Zgromadzona wiedza pozwoliła na zdefiniowanie rynku docelowego, zainteresowanego opracowanym rozwiązaniem, oraz wyznaczenie obszaru do dalszego rozwoju produktów firmy i kierunku prowadzonych badań rozwojowych.

Podobne Projekty

ludzie korzystający z okularów vr
Case study
+

W naszej firmie starania o fundusze unijne znacznie wykraczają poza wypełnienie formularza wniosku o dofinansowanie. Chętnie dzielimy się wiedzą i wymieniamy doświadczeniem z naszymi klientami.
Więcej
płytka informatyczna pcb
Case study
+

W branży elektroniki, informatyki i automatyki czujemy się jak ryba w wodzie. Z ogromną satysfakcją wsparliśmy prace badawcze firmy Dotconnect.
Więcej
Case study
+

Dofinansowanie, dzięki któremu wspólnie stworzyliśmy narzędzie do skutecznej rekrutacji na stanowiska IT.
Więcej
Case study
+

Dzięki temu dofinansowaniu wsparliśmy rozwój polskich marek w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji.
Więcej
Case study
+

Wspieramy firmy IT w ich rozwoju badawczym i pokazujemy im drogę do pozyskania dofinansowania.
Więcej
Case study
+

Przechowywanie danych to obecnie jeden z topowych problemów instytucji prywatnych i państwowych. Można go rozwiązać z pomocą funduszy unijnych.
Więcej
Case study
+

Zobacz jak dzięki pozyskaniu dotacji wsparliśmy budowę nowoczesnego centrum badawczo-rozwojowego przystosowanego do badań nad symulatorami wirtualnymi.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.