INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
+

Sprawdź, jak wsparliśmy budowanie potencjału produkcji konopi siewnych w Polsce, przygotowując raport badania stanu techniki.

Klient

SGS Polska Sp. z o.o.

Zakres usług

Badanie Stanu Techniki

O firmie

Firma SGS jest światowym liderem w dziedzinie kontroli, weryfikacji, testowania i certyfikacji. Uznawana za światowy wzorzec w dziedzinie jakości i rzetelności, prowadzi sieć ponad 2600 oddziałów i laboratoriów na całym świecie, które zatrudniają przeszło 89 000 pracowników. Główne usługi firmy można podzielić na cztery kategorie: inspekcja, testowanie, certyfikacja i weryfikacja.

Firma SGS, założona w 1878, zrewolucjonizowała handel zbożem w Europie, oferując innowacyjne usługi inspekcji produktów rolnych. Od tego momentu, firma cały czas się rozwijała i osiągnęła pozycję lidera branży. Udało się to dzięki stałemu doskonaleniu, wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań oraz wspieraniu działalności swoich klientów, poprzez ograniczanie ryzyka i zwiększanie wydajności.

Zakres usług

Potrzeby

Klient zgłosił się do nas z potrzebą przygotowania raportu badania stanu techniki w związku z autorskim projektem opracowania i zoptymalizowania systemu uprawy i certyfikacji konopi do celów przemysłowych.

Standaryzacja i certyfikacja procesu uprawy, wsparta aplikacją do zarządzania i monitorowania uprawy, jest kluczowym czynnikiem budowania potencjału produkcji konopi siewnych w Polsce. Wiodącymi elementami projektu są:

  • consulting – połączenie szerokiej wiedzy o technologiach upraw i doradztwie w zakresie prowadzenia działalności,
  • analizy laboratoryjne – określenie jakości surowca konopi pod względem zawartości substancji niepożądanych,
  • certyfikacja (główna innowacja) – system wytycznych dla producentów, jak również potwierdzenie jakości i bezpieczeństwa produktu dla odbiorców surowca i konsumentów.

 

Efekty

Celem zleconego badania stanu techniki była wstępna analiza praw własności intelektualnej do wynalazków i rozwiązań technicznych, które mogłyby stanowić potencjalną barierę komercjalizacji projektu naszego klienta – „Opracowanie zoptymalizowanego systemu uprawy i certyfikacji konopi na cele przemysłowe”.

W wyniku przeprowadzonego badania stanu techniki, w poszukiwanej tematyce zostały przeanalizowane ściśle wyselekcjonowane zgłoszenia patentowe, patenty i publikacje. Wynalazki najbardziej zbliżone do projektu naszego klienta zostały przeanalizowane i objaśnione, a wykaz podobnych rozwiązań uzupełnił opracowanie.

W przeanalizowanej bazie publikacji naukowych, wyszukiwanych poprzez słowa kluczowe, nie znaleziono artykułów bezpośrednio związanych z poszukiwanym zagadnieniem. Finalny wynik prac badawczych naszej firmy potwierdził wstępne założenia naszego klienta – komercjalizacja rozwiązania jest możliwa.

 

 

Przeszukane bazy danych patentowych i publikacji

7

Klasy patentowe objęte badaniem (MKP i CPC)

22

Podobne Projekty

czerwone soczyste jabłko na białym tle
Case study
+

Razem z naszym klientem staraliśmy się pozyskać dofinansowanie na opracowanie innowacji produktowej.
Więcej
próbki
Case study
+

Firma Urteste opracowała innowację, która idealnie wpisuje się w ramy konkursu EIC Accelerator.
Więcej
mikrox pozyskanie dotacji
Case study
+

Dzięki pozyskaniu dofinansowania, przyczyniliśmy się do opracowania projektu badawczego, który przyspieszy diagnozę stanu pacjentów chorych na Covid-19.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.