INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
analiza wyników
+

Sprawdź w jaki sposób wiedza, którą posiadamy przekazana podczas godzin eksperckich, pomogła firmie B4 w procesie rozliczania dotacji.

Klient

Stowarzyszenie B4

PO IR 1.1.1

Szybka Ścieżka

O firmie

Firma Stowarzyszenie B4 funkcjonuje od 1996 roku. Świadczy usługi kompleksowej obsługi projektów oraz wykonuje specjalistyczne badania i testy z zakresu aerodynamiki, hydrodynamiki, mechaniki płynów (w tym obliczenia z wykorzystaniem metod CFD), aerodynamiki eksperymentalnej (w tym badania modelowe, badania w locie) oraz wytrzymałości materiałów i konstrukcji (przy użyciu oprogramowania MES). 

Celem Stowarzyszenia jest ogólne wspieranie biznesu poprzez prowadzenie doradztwa proinnowacyjnego. Działalność skupia się na komercjalizowaniu badań, pomysłów i wynalazków. Przedsiębiorstwo udostępnia do tego infrastrukturę badawczo-rozwojową.

Zakres usług

mikroskop laboratoryjny
analiza wyników badań
obserwacja pod mikroskopem

Potrzeby

Stowarzyszenie B4 realizowało projekt w ramach Programu Operacyjnego Szybka Ścieżka polegający na opracowaniu technologii wysokosprawnej i wielozadaniowej podwodnej platformy pływającej wykorzystującej hydroskrzydła, która mogłaby pracować w trzech trybach: podwodnym, nawodnym i nadwodnym. Podczas realizacji projektu pojawił się problem związany z osiągnięciem właściwego poziomu wskaźnika przychodowego.

Brak osiągnięcia zakładanych wartości wskaźników wiąże się z wysokim ryzykiem obniżenia przyznanego dofinansowania w stosunku do wartości procentowej nieosiągniętych wskaźników.

Przedsiębiorstwo skorzystało z naszej usługi godzin eksperckich udzielanych przez specjalistki ds. rozliczania dotacji. W wyniku podjętych konsultacji przedstawiliśmy zaplanowane rozwiązanie Stowarzyszeniu B4.

badania w laboratorium

Efekty

W odpowiedzi na potrzeby Stowarzyszenia B4 przygotowaliśmy wniosek o wprowadzenie zmian polegających na obniżeniu wskaźników przychodowych. Opracowaliśmy prognozę przychodów, która pozwalała potwierdzić, że realizowane przedsięwzięcie jest dochodowe i przyniesie wymierne korzyści dla Beneficjenta.

Wypracowano wspólnie z przedsiębiorstwem, uzasadnienie wnioskowanych zmian powołując się na dotychczasowe zmiany konstrukcyjne oferowanego produktu oraz zainteresowanie rynkiem przedmiotowym produktem, czego efektem było uzyskanie listów intencyjnych.

Rekomendowane zmiany technologiczne potwierdziły, że w wyniku realizacji projektu zostaną osiągnięte zakładane parametry platformy pływającej.

Wartość projektu

6 mln

Czas trwania projektu

36 miesięcy

Podobne projekty

płytka informatyczna pcb
Case study
+

W branży elektroniki, informatyki i automatyki czujemy się jak ryba w wodzie. Z ogromną satysfakcją wsparliśmy prace badawcze firmy Dotconnect.
Więcej
magazyn
Case study
+

Pozyskanie dotacji to połowa sukcesu. Firma Morele.net skorzystała w pełni z naszych usług, poświęcając nam również rozliczenie grantu.
Więcej
maszyna automatyzująca
Case study
+

Firma G1ANT Robot wybrała nas do rozliczenia dotacji przyznanej na rozwój oprogramowania zaawansowanej automatyzacji biznesu RPA.
Więcej
zegarek wodoodporny
Case study
+

Pozyskaliśmy dotację na projekt, który rozwinie funkcjonalność identyfikatorów używanych na terenie obiektów sportowych.
Więcej
analiza wyników
Case study
+

Sprawdź w jaki sposób wiedza, którą posiadamy przekazana podczas godzin eksperckich, pomogła firmie B4 w procesie rozliczania dotacji.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.