INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
+

Nasz zespół posiada kompetencje, aby dostarczać klientom pełen zakres usług - pozyskanie dofinansowania, oraz rozliczanie funduszy unijnych.

Klient

Protea Sp. z o.o.

Dotacja

POIR 3.2.1 Badania na Rynek

O firmie

W efekcie udanej współpracy przedsiębiorstwo Protea Sp. z o.o. uzyskało dofinansowanie i podpisało umowę na realizację projektu z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR).

Realizowany projekt dotyczy obszaru działalności, prowadzonej przez spółkę od 20 lat. Główną gamą produktową są offshorowe żurawie Proteus, RAM, Rope Luffing, King Post, suwnice bramowe i półbramowe BOP (Blow-Out Preventer), offshorowe wciągarki, żurawie dla farm wiatrowych, suwnice windy na platformy wiertnicze i inne sprzęty przeznaczone na rynek offshore.

Dotychczas spółka zrealizowała zlecenia dla takich firm jak MH Wirth, Statoil, Samsung Heavy Industrie, PDVSA, SeaDrill, OU AMB Trade, Wood Group Engineering Ltd., Aker Kvaerner MH, TTS, AXTech.

Zakres usług

Potrzeby

Projekt, nad którym wspólnie pracowaliśmy, dotyczy innowacyjnych technologii na rynek offshore. Klient świadomy zagrożeń oraz trudności, jakie wiążą się z realizacją projektu dofinansowanego z funduszy unijnych, chętnie skorzystał z naszej propozycji wsparcia przy rozliczaniu projektu unijnego.

Prace związane z projektem badawczym dotyczyły rozpoczęcia produkcji i wprowadzenia na rynek typoszeregu żurawi serwisowych na morskie farmy wiatrowe o udźwigu 0,5 – 3 t. Część inwestycyjna przedsięwzięcia obejmowała pozyskanie środków trwałych oraz nabycie robót i materiałów budowlanych, które łącznie stanowią bazę technologiczną do wdrożenia nowych rozwiązań i rozpoczęcia produkcji innowacyjnych urządzeń w skali przemysłowej.

Nietypową cechą projektu badawczego firmy Protea, było ponoszenie w ramach kosztów tylko wydatków związanych z zakupem środków trwałych. Pozyskanie ofert zbliżonych do wartości wskazanych we wniosku wymagało od nas nietypowego podejścia do przeprowadzenia zapytań ofertowych.

Efekty

Ważną decyzją w toku rozliczania projektu unijnego, było przesunięcie ponoszenia niektórych kosztów w czasie, co dało klientowi możliwość głębszego rozeznania na rynku i uzyskania atrakcyjniejszych ofert na zakup środków trwałych.

Do tej pory został złożony jeden wniosek o płatność, a ponoszone wydatki są zgodne z pozycjami zaplanowanymi w budżecie projektu.

W ramach oferowanej przez nas usługi rozliczania dotacji unijnej, przygotowujemy dla klienta wnioski o płatność, harmonogramy płatności, wnioski o zmiany w projekcie, a także weryfikujemy zapytania ofertowe przed ich umieszczeniem w bazie konkurencyjności.

Wartość projektu

4.1 mln

Czas trwania projektu

16 miesięcy

Podobne projekty

port nadmorski z kontenerami
Case study
+

Wspólnie pozyskaliśmy dofinansowanie na usługi offshore, dzięki którym Protea wdroży wyniki własnych prac badawczo-rozwojowych.
Więcej
wiatraki pobierające energię na morzu
Case study
+

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu firma Avimot ma szansę stworzyć kompleksowy, podwodny system transportowy.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.