INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
+

Czas na wykorzystanie dofinansowania - firma Promar przeznaczy je na znaczne udoskonalenie procesu produkcji przypraw.

Klient

Promar PPH Sp. z o.o.

Dotacja

POIR 1.1.1. Szybka Ścieżka

O firmie

Promar PPH w początkach swojej działalności specjalizował się w maszynach przeznaczonych dla przemysłu mięsnego. Przez kolejnych 30 lat istnienia oferta firmy rozwijała się i nieustannie ewoluowała.

Dziś, w bardzo szerokiej ofercie maszyn, dodatków i przypraw sprzedawanych przez Promar, znajdziemy propozycje dla wszystkich specjalności związanych z branżą spożywczą. Obok przypraw naturalnych (tradycyjnych, sterylizowanych, kriomielonych, jednorodnych lub mieszanek), spółka wytwarza najróżniejsze dodatki funkcjonalne – systemy panierujące, glazury, solanki do nastrzykiwania, osłonki alginianowe, jelita, klipsy i zaciski.

Zakres usług

Potrzeby

Producent pozyskał dofinansowanie, które zgodnie z projektem planuje wykorzystać do opracowania znacząco udoskonalonych przypraw – cebuli i czosnku w formie płatka.

Nowa gama produktów połączona jest z wprowadzeniem znaczących zmian w samym procesie sterylizacji surowca, a także przeprowadzenia innowacji w posiadanej przez siebie linii technologicznej. Podstawą projektu jest opracowanie eksperymentalnych modułów, które umożliwiły modernizację parku technologicznego. Należało więc przeprowadzić postępowania ofertowe – zgodnie z zasadą konkurencyjności.

Warto wspomnieć, że zapytania ofertowe na zakup surowców zostały wzbogacone o stworzenie procedury testowej dostarczonych próbek surowca o odpowiednich właściwościach organoleptycznych.

 

Efekty

Realizowany projekt badawczy dotyczy zmiany dotychczas stosowanego procesu produkcji przypraw i tym samym poszerzenia posiadanego zaplecza technologicznego. 

Prawidłowo przeprowadzono kilkanaście postępowań ofertowych zgodnie z zasadą konkurencyjności, co pozwoliło na zawarcie umów z wybranymi wykonawcami. Złożono i rozliczono 5 wniosków o płatność, oraz wypłacono dofinansowanie w wymaganej wysokości. 

Dofinansowanie dla projektu wyniosło 1,86 mln PLN i pozwoliło realizować bieżące potrzeby inwestycyjne dużego przedsiębiorstwa, oraz stworzyć trwałą infrastrukturę techniczną, która może być wykorzystywana komercyjnie przez firmę Promar po zakończeniu projektu. 

Wartość projektu

3.16 mln

Czas trwania projektu

25 miesięcy

Dbamy o Twoją opinię

W imieniu PROMAR udzielam rekomendacji i potwierdzam wysoką jakość świadczonych usług przez firmę InnovaTree Sp. z o.o. Wyniki pracy doradców, w tym ich indywidualne podejście, profesjonalizm, zaangażowanie, a przede wszystkim doświadczenie, spotkały się z naszym zadowoleniem i uznaniem.

Nasza współpraca przebiega sprawnie i w sposób  zorganizowany, a udzielane dla nas wsparcie przy realizacji naszego projektu jest istotnym kapitałem wiedzy na przyszłość.

Paweł Świerkula - Wiceprezes Zarządu

Promar Sp. z o.o.

Podobne Projekty

łyżeczki z przyprawami
Case study
+

Dowiedz się, jak dzięki pozyskaniu dotacji wsparliśmy projekt badawczy, który zmienił proces produkcji przypraw i tym samym poszerzył zaplecze technologiczne klienta.
Więcej
kobiety pracujące w laboratorium firmy vimax
Case study
+

Poznaj projekt, w którym dzięki pozyskanej dotacji rozwinęliśmy laboratorium i prowadziliśmy zaawansowane prace nad nowymi produktami spożywczymi.
Więcej
czerwone soczyste jabłko na białym tle
Case study
+

Razem z naszym klientem staraliśmy się pozyskać dofinansowanie na opracowanie innowacji produktowej.
Więcej
donuty z kremem i owocami
Case study
+

Dynamiczny rozwój dzięki dotacjom unijnym - nasi klienci to potrafią! Przeczytaj historię sukcesu firmy VIMAX.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.