INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
+

Poprawa bezpieczeństwa kierowców to nadrzędny cel projektu naszego klienta, dla którego przeprowadziliśmy kompleksowe badania patentowe.

Klient

Nobelica Sp. z o.o.

Zakres usług

Badanie Stanu Techniki

O firmie

Założona w 2013 roku spółka Nobelica specjalizuje się w oprogramowaniu opartym na najnowszych, wydajnych i stabilnych technologiach. Skupia wokół siebie developerów posiadających ponad 15 letnie doświadczenie zawodowe. Misją firmy jest ciągły rozwój i  poszukiwanie najlepszych, najbardziej innowacyjnych rozwiązań, aby być liderem na rynku.

Flagowym projektem firmy jest platforma WEB-SAT do monitorowania pojazdów służbowych. System oferuje użytkownikom cały pakiet korzyści: uzyskiwanie oszczędności, wzrost efektywności i skuteczną kontrolę. Platforma Web-Sat pozwala rozwiązać wiele problemów dotykających floty Klienta, m.in. nieuzasadnione koszty, niską wydajność, zbędne przebiegi czy korzystanie z pojazdów w celach prywatnych. Oprogramowanie jest systematycznie rozwijane i ulepszane.

 

Zakres usług

Potrzeby

Klient zgłosił się do nas z potrzebą przeprowadzenia badań patentowych i wstępnej analizy praw własności intelektualnej do wynalazków i rozwiązań technicznych, które mogą stanowić potencjalną barierę komercjalizacji projektu o nazwie „Opracowanie urządzenia telematycznego 5G służącego poprawie bezpieczeństwa kierowców”.

Celem projektu jest stworzenie dynamicznie uczącego się systemu analizującego zarówno krótkookresowe jak i długofalowe zależności pomiędzy stylem jazdy oraz zagrożeniami w ruchu drogowym. Dodatkowo system będzie udostępniał wizualną prezentację i analizę przebiegu wypadku drogowego z uwzględnieniem 5 sekund przed i 5 sekund po wypadku.

System składa się z urządzenia monitorującego pojazd, wyposażonego w czujniki rejestrujące zachowanie samochodu na drodze, działającego również jak czarna skrzynka; systemu predykcyjnego wykorzystującego serwer o bardzo wysokiej mocy obliczeniowej;
serwera analizującego dane; aplikacji monitorującej służącej do prezentacji danych; aplikacji mobilnej ostrzegającej kierowcę o zagrożeniu na podstawie sposobu prowadzenia pojazdu.

Efekty

W trakcie badania przeanalizowane zostały zgłoszenia patentowe i patenty odnalezione przy wykorzystaniu kombinacji słów kluczowych i klasyfikacji MKP, w celu zidentyfikowania najbliższego stanu techniki względem poszukiwanego rozwiązania. Najbardziej istotne dokumenty zostały szczegółowo omówione w raporcie z badania.

Wśród przeszukiwanych publikacji dotyczących badanej tematyki, nie zostały odnalezione istotne teksty, mogące utrudnić komercjalizację rozwiązania. Po przeprowadzeniu badania stanu techniki, stwierdzono, że na tym etapie rozwoju projektu, jeśli jego efekty nie będą realizować wskazanych w raporcie wynalazków, komercjalizacja rozwiązania pt. „Opracowanie urządzenia telematycznego 5G służącego poprawie bezpieczeństwa kierowców” może być kontynuowana.

 

Klasy patentowe objęte badaniem (MKP i CPC)

25

Przeanalizowane słowa kluczowe

26

Podobne Projekty

badania patentowe datapax
Case study
+

Przy naszym wsparciu klienci efektywnie tworzą rozwiązania z dziedziny automatyki i robotyki, które wskazują przedsiębiorcom najistotniejsze procesy do usprawnień.
Więcej
Case study
+

Jesteśmy dumni, że przygotowując raport badania stanu techniki dokładamy swoją cegiełkę do badań nad nowatorskim leczeniem raka u dzieci.
Więcej
Case study
+

Dotarcie z robotyzacją do jak najszerszego grona użytkowników to cel naszego klienta, dla którego prowadziliśmy badania patentowe.
Więcej
Case study
+

Sprawdź, jak wsparliśmy budowanie potencjału produkcji konopi siewnych w Polsce, przygotowując raport badania stanu techniki.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.