INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
robotnicy na rusztowaniu o wschodzie słońca
+

Współpraca z klientem skupiła się na pozyskaniu dofinansowania, dzięki któremu powstanie kompleksowa infrastruktura badawcza.

Klient

MDM NT Sp z o.o.

Dotacja

POIR 2.1 - wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw.

O firmie

Firma MDMT NT rozpoczęła swoją działalność w 1995 roku i początkowo specjalizowała się w produkcji akcesoriów dachowych. Następnie zakres działalności spółki był stopniowo rozszerzany. Obecnie działalność MDM NT skoncentrowana jest na produkcji wysokiej jakości filmów paroprzepuszczalnych wytwarzanych na bazie TPU  i PP/PE , filmów paroizolacyjnych na bazie PP i PE oraz akcesoriów dachowych.

Zasoby produkcyjne obejmują pięć zakładów zlokalizowanych w południowej części Polski. W strukturach firmy funkcjonuje Dział Kontroli Jakości oraz Dział R&D.

Zakres usług

hala produkcyjna frimy mdm nt
hala produkcyjna firmy mdmnt
pracownik produkcji firmy mdmnt

Potrzeby

Potrzeby grupy MDM NT wynikały z ograniczonych możliwości prowadzenia prac badawczo-rozwojowych w ramach posiadanej infrastruktury. Kierownictwo spółki upatrywało duży potencjał rozwojowy w oparciu o własne prace badawcze. Podstawą projektu było podjęcie decyzji o utworzeniu spółki celowej, która będzie zajmowała się rozwojem produktów na podstawie badań.

Współpraca MDM NT z zespołem InnovaTree skupiła się na pozyskaniu dofinansowania na stworzenie kompleksowej infrastruktury badawczej i tym samym wdrożenie ustandaryzowanej działalności R&D.

pracownik budowlany montujący dach

Efekty

W efekcie podjętej współpracy, spółka przygotowała wnikliwą analizę swoich kierunków sprzedażowych w tym dalszego rozwijania oferty produktowej w oparciu o własne badania, które zostały ujęte w Agendzie Badawczej. W ramach projektu prowadzone są prace nad wdrożeniem na rynek wodoszczelnego filmu spienionego z TPU, TPE TPA.

Dofinansowanie dla projektu wyniosło 1,88 mln PLN i zostało przeznaczone na sfinansowanie wyposażenia laboratorium w niezbędne środki trwałe: linię laboratoryjną Cast, układ podawania i dozowania surowców do linii laboratoryjnej Cast, linię laboratoryjną do tworzyw sztucznych a także potrzebny jej układ podawania i dozowania surowców.

Wartość projektu

9.28 mln

Wartość dofinansowania

1.88 mln

Co o nas mówią

Wybór firmy InnovaTree był dobrą decyzją. Współpraca poskutkowała pozyskaniem dotacji w ramach konkursu PO IR 2.1 na utworzenie Centrum B+R. Powierzone prace zostały wykonane w pełni profesjonalnie i przyniosły konkretny wynik.

Polecam InnovaTree wszystkim, którzy szukają skutecznej firmy doradczej.

Marek Maślanka - Prezes Zarządu

MDMT NT Sp. z o.o.

Podobne Projekty

Case study
+

Nasi specjaliści z działu rozliczeń dotacji potrafią skutecznie przeprowadzić klienta przez skomplikowane procedury zakupu usług budowlanych.
Więcej
biodegradowalne opakowania na żywność
Case study
+

Dowiedz się, jak dzięki pozyskaniu dotacji unijnej wsparliśmy klienta w uruchomieniu demonstracyjnej linii technologicznej, która pomogła wprowadzić na rynek nowy, konkurencyjny produkt.
Więcej
Case study
+

Wśród swoich klientów możemy pochwalić się firmami, które mimo ogromnego doświadczenia w pracach B+R docenili nasze doświadczenie i korzystają z naszej usługi rozliczania dotacji unijnych.
Więcej
pracownik budowlany w tunelu kolejowym
Case study
+

Sprawdź, jak pomogliśmy firmie Hufgard pozyskać dofinansowanie na prace badawczo-rozwojowe, których wynikiem będzie nowa gama domieszek do betonu.
Więcej
Case study
+

Cenimy sobie współpracę z klientem, który za cel obrał sobie ciągły rozwój, a my możemy wspierać go w jego pracach badawczych.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.