INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
+

Nasi specjaliści z działu rozliczeń dotacji potrafią skutecznie przeprowadzić klienta przez skomplikowane procedury zakupu usług budowlanych.

Klient

MDM NT Sp z o.o.

Dotacja

POIR 2.1 - wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw.

O firmie

Początki działalności firmy MDM NT Sp. z o.o. przypadają na 1995 rok. Początkowo, przedsiębiorstwo specjalizowało się w produkcji akcesoriów dachowych. Zakres działalności firmy był stopniowo rozszerzany.

Obecnie działalność MDM NT jest ukierunkowana na produkcję wysokiej jakości filmów paroprzepuszczalnych wytwarzanych na bazie TPU i PP/PE, filmów paroizolacyjnych na bazie PP i PE oraz akcesoriów dachowych. 

Zasoby produkcyjne obejmują pięć zakładów zlokalizowanych w południowej części Polski. W strukturach firmy funkcjonuje dział kontroli jakości oraz dział badawczo-rozwojowy.

Zakres usług

hala produkcyjna frimy mdm nt
hala produkcyjna firmy mdmnt
pracownik produkcji firmy mdmnt

Potrzeby

Firma MDM NT należy do grona klientów, którzy rozpoczęli z nami współpracę jeszcze na etapie przygotowywania wniosku o dotację. Głównym celem pozyskania dofinansowania było utworzenie profesjonalnego centrum badawczo-rozwojowego. Wniosek złożony w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjny Rozwój uzyskał pozytywną opinię ekspertów i w konsekwencji pozyskaliśmy dotację na poziomie prawie 2 mln PLN.

Klient zaplanował w projekcie dostosowanie posiadanego budynku do procesów badawczych, oraz zakup środków trwałych, niezbędnych do wyposażenia profesjonalnego laboratorium badawczego. Brak doświadczenia w realizacji projektów z udziałem środków unijnych zadecydował o skorzystaniu z naszej kompleksowej usługi w zakresie rozliczania dotacji.

pracownik firmy mdmnt

Efekty

Po zawarciu umowy na usługę rozliczania dotacji, skoncentrowaliśmy się na przeprowadzeniu kompleksowych procedur związanych z wyborem najkorzystniejszej oferty zgodnie z zasadą konkurencyjności dla przeprowadzenia robót modernizacyjnych i budowlanych Centrum Badawczo Rozwojowego Ośrodka Badań Oświaty Rozwoju i Analiz. Poza usługą przygotowania zapytań ofertowych, realizowaliśmy także działania takie jak: składanie wniosków o płatność, wnioski o wprowadzenie zmian, informacja i promocja, kontakt z ministerstwem.

Posiadane przez nas doświadczenie i kompetencje szczególnie przydają się w przeprowadzaniu postępowań ofertowych, które muszą uwzględniać aspekty prawa budowlanego, decyzje środowiskowe, a także decyzje konserwatorskie. Remontowany budynek jest obiektem wpisanym na listę zabytków i na każde działanie konieczne jest uzyskanie opinii i zgody konserwatora zabytków, co również wydłużało procedurę uzyskania pozwolenia, a także stanowiło dodatkową trudność przy konstruowaniu zapytań ofertowych i ustalaniu zakresu umowy z wykonawcą. InnovaTree za każdym razem uczestniczy w podpisywaniu i realizacji umowy.

Dotychczas przeprowadzono już 5 zapytań ofertowych oraz złożono wniosek o płatność.

Wartość projektu

9.2 mln

Czas trwania projektu

24 miesiące

Co o nas mówią

Wybór firmy InnovaTree był dobrą decyzją. Współpraca poskutkowała pozyskaniem dotacji w ramach konkursu PO IR 2.1 na utworzenie Centrum B+R. Powierzone prace zostały wykonane w pełni profesjonalnie i przyniosły konkretny wynik.

Polecam InnovaTree wszystkim, którzy szukają skutecznej firmy doradczej.

Marek Maślanka - Prezes Zarządu

MDMT NT Sp. z o.o.

Podobne Projekty

robotnicy na rusztowaniu o zachodzie słońca
Case study
+

Współpraca z klientem skupiła się na pozyskaniu dofinansowania, dzięki któremu powstanie kompleksowa infrastruktura badawcza.
Więcej
czerwone kwadratowe kafelki
Case study
+

Zobacz, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na realizację projektu badawczo-rozwojowego.
Więcej
Case study
+

Przemysł budowlany rośnie w siłę, a wraz z nim innowacyjne rozwiązania naszych klientów, które z pomocą funduszy unijnych przyspieszają procesy budowlane.
Więcej
Case study
+

Warto rozwijać innowacyjne rozwiązania, które przetwarzają energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych na ciepło użytkowe - tak jak nowoczesne pompy ciepła.
Więcej
pracownik budowlany w tunelu kolejowym
Case study
+

Sprawdź, jak pomogliśmy firmie Hufgard pozyskać dofinansowanie na prace badawczo-rozwojowe, których wynikiem będzie nowa gama domieszek do betonu.
Więcej
Case study
+

Cenimy sobie współpracę z klientem, który za cel obrał sobie ciągły rozwój, a my możemy wspierać go w jego pracach badawczych.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.