INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
+

W przypadku projektów inwestycyjnych, rezultaty naszej pracy nad pozyskaniem funduszy przekładają się na zmodernizowanie zaplecza produkcyjnego polskich firm.

Klient

Gillmet Sp. z o.o.

Dotacja

POIR 3.2.1 - kredyt na innowacje technologiczne

O firmie

Gillmet to ludzie kultywujący od pięciu pokoleń tradycje związane z działalnością wytwórczą w branży wyrobów metalowych. W 2011 roku firma obchodziła 100-lecie historii swojej działalności.

Dynamiczny rozwój i doświadczenie nabyte przez tak długi czas – począwszy od protoplastów rodziny Gilla rozpoczynających wytwórczość w kuźniach, po obecnych współwłaścicieli firmy kierujących produkcją w pełni nowoczesnym zakładzie – pozwalają sprostać najnowszym wymogom technicznym i technologicznym.

Obecnie spółka posiada 3 zakłady: Ocynkownia GILLMET oraz Centrum Serwisowe Stali Starogard w Starogardzie Gdańskim, Ocynkownia Północ GILLMET w Wocławach oraz Wytwórnia konstrukcji stalowych w Rokocinie. W ramach grupy GILLMET funkcjonuje również GILLMET Horses, który specjalizuje się w budowie obiektów hippicznych.

Zakres usług

Potrzeby

Współpracę z firmą Gillmet rozpoczęliśmy w momencie podjęcia przez spółkę decyzji o wdrożeniu wyników prac badawczo-rozwojowych. Przedsiębiorstwo planowało stworzyć linię do świadczenia nowej usługi, polegającej na nanoszeniu powłoki cynkowniczej zabezpieczającej wyroby ze stali.

Nasz zespół docenił potencjał przedstawionego rozwiązania i zaproponował klientowi udział w konkursie POIR 3.2.1 – Kredyt na Innowacje Technologiczne, który umożliwia wdrożenie wyników badań własnych lub zakupionych. Wymogi konkursu narzucają konieczność weryfikacji zdolności kredytowej startującej firmy przez bank komercyjny na podstawie przedstawionych analiz finansowych. Zadaniem naszego zespołu było przygotowanie klienta do dwuetapowego udział w konkursie.

Efekty

Na podstawie przygotowanej przez nasz zespół dokumentacji, klient uzyskał promesę kredytową od banku, która była wymogiem udziału w konkursie. Projekt został pozytywnie oceniony przez grupę ekspertów, co w konsekwencji zdecydowało o przyznaniu premii technologicznej na kwotę ponad 2 mln zł.

Firma Gillmet zmodernizuje halę o wielkości 1750 m2, oraz zakupi środki trwałe takie jak: gazowy piec cynkowniczy z kabiną, systemem dozowania gazu obojętnego i instalację do osadzania warstw zabezpieczających w procesie cynkowania ogniowego.

Wartość projektu

5.16 mln

Premia technologiczna

2.3 mln

Podobne Projekty

wypalanie szkła
Case study
+

Zyskaliśmy zaufanie klienta, który otrzymał od nas najwyższej jakości usługi w zakresie przygotowania zapytań ofertowych.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.