INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
próbki
+

Firma Urteste opracowała innowację, która idealnie wpisuje się w ramy konkursu EIC Accelerator.

Klient

Urteste S.A.

Dotacja

EIC Accelerator

O firmie

Firma Urteste koncentruje się na rozwoju wyrobów medycznych do wczesnej diagnostyki i monitorowania terapii onkologicznych. Płynna biopsja proponowana przez firmę wykorzystuje jej autorskie, unikatowe know-how w obszarze aktywności enzymów proteolitycznych w moczu. Urteste ma nadzieję opracować odpowiednio czułe i specyficzne testy dla 15 nowotworów.

Kluczowym projektem przedsiębiorstwa jest opracowanie testu diagnostycznego w kierunku raka trzustki. Uzyskiwane dotychczas wyniki prac badawczych są obiecujące, a proponowana technologia może znacząco zwiększyć szanse pacjentów na skuteczne wyleczenie choroby.

Zakres usług

próbki
napełnianie próbek
badania

Potrzeby

Aby umożliwić pacjentom wczesną i wiarygodną diagnostykę raka trzustki, firma Urteste podjęła decyzję o zgłoszeniu swojej innowacji do EIC Accelerator. Aby projekt miał szansę na pozyskanie dofinansowania udowodniliśmy oraz udokumentowaliśmy fakt, iż nie ma drugiego takiego rozwiązania na rynku, co znacznie podniosło rangę projektu oraz udowodniło słuszność wprowadzenia rozwiązania na rynek.

Wskazaliśmy wszystkie czynniki przemawiające za ogromnym i przełomowym krokiem w sferze diagnozy oraz leczenia nowotworów.

Firma wzięła również udział w konkursie Granty na Eurogranty.

badania próbek

Efekty

Dzięki dofinansowaniu z Grantów na Eurogranty przedsiębiorstwo pokryło 100% kosztów wynikających z naszych usług, jakie udzieliliśmy firmie podczas pracy nad projektem do EIC Accelerator.

W ramach usługi doradczej w zakresie EIC Accelerator przygotowaliśmy kompletną dokumentację aplikacyjną, w tym analizę rynku, strategię wdrożenia, plan prac w ramach projektu i po jego zakończeniu, film prezentujący innowacyjne rozwiązanie Urteste, prezentację typu pitch-deck, analizę finansową, łańcuch wartości projektu, Business Model Canvas, strategię ochrony własności intelektualnej i inne.

Projekt firmy otrzymał cztery razy „GO” od ekspertów na pierwszym etapie oceny (short application) oraz drugim (full application).

Wartość projektu

3.5 mln €

Wartość grantu

2.5 mln €

Inne branże

mikrox pozyskanie dotacji
Case study
+

Dzięki pozyskaniu dofinansowania, przyczyniliśmy się do opracowania projektu badawczego, który przyspieszy diagnozę stanu pacjentów chorych na Covid-19.
Więcej
Case study
+

Innowacja wsparta dotacją, którą zdobyliśmy dla H2O Chemical, przyciągnęła uwagę europejskich liderów rynku pralniczego.
Więcej
zielona koparka wykopująca glebę
Case study
+

Przy naszym wsparciu w procesie pozyskania dotacji klienci z sukcesem tworzą produkty konkurencyjne na skalę międzynarodową.
Więcej
robotnicy na rusztowaniu o zachodzie słońca
Case study
+

Współpraca z klientem skupiła się na pozyskaniu dofinansowania, dzięki któremu powstanie kompleksowa infrastruktura badawcza.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.