INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
woda
+

Lider branży ceramiki łazienkowej Roca dzięki środkom z Funduszy Europejskich zrewolucjonizuje proces produkcji oraz znacząco ulepszy swoje produkty końcowe.

Klient

Roca Polska

Pozyskanie dotacji

Projekty badawczo-rozwojowe

O firmie

Roca Polska to oddział hiszpańskiego przedsiębiorstwa Roca. Firma zajmuje się produkcją i dystrybucją produktów do przestrzeni łazienkowych, a dzięki ambitnemu rozwojowi zajęła pozycję światowego lidera.

Klienci doceniają tę markę za wysokiej jakości oferowane produkty i zaangażowanie w liczne działania kulturalne. Roca jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm, a jej cechą szczególną jest łączenie funkcjonalności z estetyką. Oferowane produkty są tworzone w taki sposób, aby spełniały potrzeby konsumentów i pasowały do różnych stylów łazienek. 

Dodatkowo stawiając na nowoczesne technologie, firma Roca promuje ekologiczne rozwiązania i ważne działania na rzecz środowiska naturalnego.

Zakres usług

lazienka
kafelki
woda-z-kranu

Potrzeby

Firma Roca chciałaby sfinansować, za pomocą dotacji, trzy inicjatywy badawczo-rozwojowe, których celem jest zrewolucjonizowanie procesu produkcji. Przyczyniłoby się to również do znaczącego ulepszenia oferowanych produktów końcowych. Aby zrealizować te pomysły, firma będzie ubiegać się o pozyskanie funduszy z niedawno ogłoszonych programów Unii Europejskiej na lata 2021-2027.

Planowane jest stworzenie automatycznego systemu kontroli końcowej oraz zmechanizowanej stacji inspekcji na linii końcowej. Zdobyte środki posłużyłyby do zakupu odpowiedniej sieci maszyn, które znacząco pomogą w rozwoju pomysłu.

Razem z Roca Polska przygotowaliśmy aplikację do programu Funduszy Europejskich na Nową Gospodarkę. Stawia on na innowacyjne podejście do rozwoju gospodarki, a w szczególności usprawnianie procesów komercjalizacji wyników badań, nakładów na działalność B+R oraz udziału przedsiębiorstw we wprowadzaniu innowacji.

mycie-dloni

Efekty

Roca Polska planuje zrealizowanie wielu działań badawczo-rozwojowych w nadchodzącej perspektywie. Otrzymane środki miałyby znaczący wpływ dla rozwoju firmy, która mogłaby zakupić potrzebne maszyny. Ta inwestycja zrewolucjonizuje proces produkcji oraz pomoże w ulepszeniu produktów końcowych.

Cały schemat każdego z projektów badawczo-rozwojowych został ustrukturyzowany, a niezbędne działania dokładnie zaplanowane. Dzięki szczegółowej wiedzy dotyczącej działań B+R dopasowaliśmy odpowiedni program, w którym Roca ma największe szanse na pozyskanie dofinansowania. 

Plan naszych działań opracowaliśmy na podstawie wybranych, osiągalnych celów projektu – nazywamy je „kamieniami milowymi”. Taka metoda sprawia, że cały proces jest prowadzony w bardziej efektywny sposób, a koszta i czas są oszacowane znacznie precyzyjniej. 

Razem przekształcimy wizję w rzeczywistość.

Wartość zaplanowanych projektów B+R

10 mln

Podobne projekty

czerwone kwadratowe kafelki
Case study
+

Zobacz, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na realizację projektu badawczo-rozwojowego.
Więcej
panele drewniane
Case study
+

Proekologiczny projekt Polskich Domów Drewnianych dzięki otrzymanej dotacji ma szansę zaspokoić potrzeby mieszkaniowe społeczeństwa.
Więcej
Case study
+

Warto rozwijać innowacyjne rozwiązania, które przetwarzają energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych na ciepło użytkowe - tak jak nowoczesne pompy ciepła.
Więcej
Case study
+

Nowa technologia, która umożliwi architektom szybsze opracowanie wielu dobrych rozwiązań to innowacyjny projekt naszego klienta, dla którego przeprowadziliśmy badania patentowe.
Więcej
pracownik budowlany w tunelu kolejowym
Case study
+

Sprawdź, jak pomogliśmy firmie Hufgard pozyskać dofinansowanie na prace badawczo-rozwojowe, których wynikiem będzie nowa gama domieszek do betonu.
Więcej
Case study
+

Przemysł budowlany rośnie w siłę, a wraz z nim innowacyjne rozwiązania naszych klientów, które z pomocą funduszy unijnych przyspieszają procesy budowlane.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.