INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
Microcontroller
+

Nasza współpraca rozpoczęła się znacznie wcześniej, niż w momencie ogłoszenia Szybkiej Ścieżki na Innowacje Cyfrowe. Przed przygotowaniem aplikacji zdążyliśmy przeanalizować potrzeby finansowe przedsiębiorstwa i wspólnie stworzyć koncepcję biznesowo-technologiczną projektu.

Klient

Renau Research and Development Sp. z o. o.

Pozyskanie dotacji

Szybka Ścieżka Innowacje Cyfrowe

O firmie

Firma Renau zajmuje się prowadzeniem działalności badawczo-rozwojowej oraz doradczej w obszarze usług informatycznych. Tworzy dedykowane rozwiązania Human Machine Interface działające na zaawansowanych platformach sprzętowych. Spółka specjalizuje się w obszarach takich jak: IoT, Embedded Systems, HMI, Embedded, Linux, LoRa/LoRaWAN, Wireless Conectivity, Iot Cloud , Hardware Design.

Renau oferuje partnerom biznesowym profesjonalne wsparcie merytoryczne i technologiczne przy tworzeniu dedykowanych rozwiązań.

Zakres usług

Microcontroller2
A set of unassembled PCBs with ENIG
Microcontroller

Potrzeby

Rozmowy z Renau rozpoczęliśmy jeszcze przed ogłoszeniem Szybkiej Ścieżki na Innowacje Cyfrowe. Podczas naszych spotkań i rozmów wspólnie zdefiniowaliśmy potrzeby finansowe spółki. Aby nie marnować czasu, rozpoczęliśmy pracę nad przygotowaniem fiszki projektu. Umieściliśmy w niej draft opisów pod kluczowe pola w każdym etapie dokumentacji aplikacyjnej, tj. wyzwania technologiczne, opis cech innowacyjności oraz zasoby i doświadczenie firmy. Zdefiniowaliśmy i sformułowaliśmy założenia do potencjalnej komercjalizacji rozwiązania wraz z jej podstawowymi aspektami rynkowymi. W momencie ogłoszenia naboru do programu byliśmy już o kilka sporych kroków do przodu.

Broadcast engineer maintains camera circuitry

Efekty

Szybka Ścieżka na Innowacje Cyfrowe został ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju 12 października 2022 r., a dzień graniczny na złożenie całości dokumentacji został wyznaczony na 4 listopada 2022 r.

Niezwykle krótki termin składania wniosków nie stanowił dla nas problemu. Przed przystąpieniem do tworzenia dokumentacji posiadaliśmy już zdefiniowaną koncepcję technologiczno-biznesową dla projektowego przedsięwzięcia. Jedyne, co nam zostało to przedefiniowanie niektórych informacji, aby zwiększyć szansę na pozyskanie dofinansowania. Skupiliśmy się na dokładnym zdefiniowaniu kluczowych założeń projektowych, zwiększyliśmy zaangażowanie personelu, skróciliśmy czas realizacji poszczególnych faz badawczych. Zastosowaliśmy metodę ścieżki krytycznej, która pozwoliła zdefiniować harmonogram prac w sposób uwzględniający najważniejsze kamienie milowe projektu.

Celem naszej współpracy z Renau jest pozyskanie dotacji, która pozwoli na sfinansowanie części prac badawczych w takich obszarach jak opracowywanie oraz optymalizowanie technologii i urządzeń nadawczych, pomiarowych, czy też oprogramowania chmurowego.

Wartość projektu

7.7 mln

Wysokość dofinansowania

5.0 mln

Podobne projekty

Robot przemysłowy
Case study
+

Dzięki otrzymanej dotacji firma Morele.net ma szansę na opracowanie innowacyjnego robota przemysłowego, który pozwoli na zautomatyzowanie pracy magazynu.
Więcej
maszyna automatyzująca
Case study
+

Firma G1ANT Robot wybrała nas do rozliczenia dotacji przyznanej na rozwój oprogramowania zaawansowanej automatyzacji biznesu RPA.
Więcej
Case study
+

Zobacz jak dzięki pozyskaniu dotacji wsparliśmy budowę nowoczesnego centrum badawczo-rozwojowego przystosowanego do badań nad symulatorami wirtualnymi.
Więcej
dron
Case study
+

Frima Dronehub to europejski lider branży high-tech, który zgłosił swój projekt do EIC Accelerator.
Więcej
płytka informatyczna pcb
Case study
+

W branży elektroniki, informatyki i automatyki czujemy się jak ryba w wodzie. Z ogromną satysfakcją wsparliśmy prace badawcze firmy Dotconnect.
Więcej
ludzie korzystający z okularów vr
Case study
+

W naszej firmie starania o fundusze unijne znacznie wykraczają poza wypełnienie formularza wniosku o dofinansowanie. Chętnie dzielimy się wiedzą i wymieniamy doświadczeniem z naszymi klientami.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.