INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
owady
+

Naszym celem jest pozyskanie dotacji, która pozwoli finansować prace badawczo-rozwojowe skutkujące opracowaniem innowacji produktowej i procesowej.

Klient

Proteine Resources Sp. z o.o.

Pozyskanie dotacji

Nutritech (NCBR)

O firmie

Proteine Resources prowadzi działalność w zakresie chowu i hodowli owadów wykorzystywanych w przetwórstwie spożywczym. W swojej dziedzinie spółka łączy unikalne kompetencje w zakresie biotechnologii, zootechniki oraz entomologii.

Przedsiębiorstwo wykorzystuje wieloletnie doświadczenie i kompetencje swojego zespołu do tworzenia wydajnych technologii chowu, hodowli i przetwórstwa dwóch gatunków owadów na skalę przemysłową.

Wykorzystując sieć powiązań z innymi podmiotami, firma opracowała projekt autonomicznych systemów, które można wykorzystywać i wdrożyć w dowolnym miejscu na ziemi.

Zakres usług

pszczoly
pszczelarz

Potrzeby

Algorytmy, które posiada firma, pozwalają na analizę informacji pochodzących z systemów wizyjnych w zakresie ilości owadów, ich wielkości i procesów metabolicznych. Analiza pozwala na identyfikowanie cech fizyko-chemicznych owadów, między innymi bieżące określanie zawartości białka, tłuszczu czy też wody.

Spółka Proteine Resources zgłosiła się do nas z chęcią zdobycia dofinansowania w programie Nutritech. Nasza współpraca polegała na opracowaniu rzeczowej i poprawnej dokumentacji aplikacyjnej, a co za tym idzie; pozyskanie dotacji, która pozwoli finansować prace badawczo-rozwojowe prowadzone nad innowacją produktową i procesową.

Rezultat całego projektu badawczo-rozwojowego to mączka owadzia, wykorzystywana w branży przetwórstwa spożywczego. Charakteryzuje się zwiększoną zawartością substancji dietetycznych i leczniczych niż jej obecny odpowiednik. Innowacja procesowa będzie dotyczyć nowatorskiego wykorzystania biomasy, co przełoży się na wzrost efektywności produkcji, rozumiany jako zmniejszenie kosztów produkcji.

owady-siedzace-na-worku

Efekty

Rozpoczęliśmy od potrzeby uzupełnienia zasobów kadrowych o obszary wiedzy, które są niezagospodarowane w projekcie. Po uzupełnieniu zespołu projektowego omówiliśmy założenia dotyczące przedsięwzięcia oraz określiliśmy model współpracy dla procesu tworzenia wniosku o dofinansowanie.

W ramach naszej współpracy uzgodniliśmy model spotkań, który umożliwił sprawną komunikację i płynne opracowanie kolejnych pól wniosku o dofinansowanie, zgodnie z przyjętym schematem działania.

Efektem naszej współpracy było opracowanie oraz złożenie pełnej dokumentacji w generatorze wniosków. Projekt jest w ocenie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a my z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Wartość projektu

2.7 mln

Wartość wnioskowanego dofinansowania

2.0 mln

Podobne projekty

migdaly
Case study
+

Dowiedz się, jak dofinansowanie w wysokości 3 mln zł umożliwi firmie Bakalland stworzenie nowych produktów z wykorzystaniem białek roślinnych i innowacyjnych metod produkcji.
Więcej
łyżeczki z przyprawami
Case study
+

Dowiedz się, jak dzięki pozyskaniu dotacji wsparliśmy projekt badawczy, który zmienił proces produkcji przypraw i tym samym poszerzył zaplecze technologiczne klienta.
Więcej
kobiety pracujące w laboratorium firmy vimax
Case study
+

Poznaj projekt, w którym dzięki pozyskanej dotacji rozwinęliśmy laboratorium i prowadziliśmy zaawansowane prace nad nowymi produktami spożywczymi.
Więcej
biodegradowalne opakowania na żywność
Case study
+

Dowiedz się, jak dzięki pozyskaniu dotacji unijnej wsparliśmy klienta w uruchomieniu demonstracyjnej linii technologicznej, która pomogła wprowadzić na rynek nowy, konkurencyjny produkt.
Więcej
donuty z kremem i owocami
Case study
+

Dynamiczny rozwój dzięki dotacjom unijnym - nasi klienci to potrafią! Przeczytaj historię sukcesu firmy VIMAX.
Więcej
Case study
+

Czas na wykorzystanie dofinansowania - firma Promar przeznaczy je na znaczne udoskonalenie procesu produkcji przypraw.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.