INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
+

Sprawdź, jak OPEGIEKA wyróżni się na tle swojej konkurencji dzięki dofinansowaniu, które usprawni dotychczasowe usługi geoinformacyjne i udoskonali tworzenie map.

Klient

OPEGIEKA Sp. z o.o.

Dotacje

FENG 02.32 Kredyt Technologiczny

O firmie

OPEGIEKA wyróżnia się w Polsce jako jedna z niewielu firm posiadających oficjalny status centrum badawczo-rozwojowego. Ten tytuł utrzymuje już od 2013 roku, co tylko potwierdza innowacyjność ich projektów oraz dbałość o rozwój firmy i nauki.

Przedsiębiorstwo specjalizuje się w realizacji projektów rozpoznania satelitarnego (eng. geospatial intelligence) oraz tworzenia innowacyjnych rozwiązań geoinformatycznych. Poszukuje również rozwiązań zwiększających efektywność funkcjonowania.

Na potrzeby biznesu, administracji i społeczeństwa dostarcza cyfrowe informacje wysokiej rozdzielczości o otaczającym nas świecie. Na podstawie tych danych zostają podjęte strategiczne decyzje m.in. o inwestycjach, rozwoju infrastruktury czy monitoringu roślinności.

Firma dąży do rozwoju poprzez ciągłe inwestowanie w nowoczesne technologie, a zaawansowane rozwiązania stanowią nieodłączną część ich codziennej pracy.

Zakres usług

Potrzeby

Głównym celem projektu jest wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez wdrożenie innowacyjnej technologii. Na jej podstawie oferowana usługa geoinformacyjna zostanie w znacznym stopniu udoskonalona. 

Sprawi to, że oferta przedsiębiorstwa zostanie poszerzona, a dzięki temu zwiększy się również potencjał przychodowy firmy. Innowacja zredukuje czas realizacji usługi, w konsekwencji, zmniejszy koszty działalności. Dodatkowo jakość finalnych produktów ulegnie poprawie, co z kolei wpłynie pozytywnie na ogólną satysfakcję usługobiorców.

Twórcy pomysłu dokładnie wiedzieli, co chcą zrealizować i jakie efekty osiągnąć. Razem zdecydowaliśmy się złożyć aplikację o Kredyt Technologiczny, polegający na wprowadzaniu nowoczesnych technologii. Przyjmują one postać wyników prac badawczych, prac rozwojowych, czy też nieopatentowanej wiedzy technicznej.

Efekty

Wymagania odbiorców wobec dostępnych usług stale rosną, a wdrażanie innowacyjnych rozwiązań staje się konieczne, aby im sprostać. W ramach działań przygotowawczych do projektu przeprowadzono szczegółową analizę rynku na poziomie kraju, Europy i świata.

Prace nad nową technologią zostały przeprowadzone samodzielnie przez Centrum Badawczo-Rozwojowe OPEGIEKA. Głównym przedmiotem procesu badawczego było opracowanie autorskich metodologii i algorytmów, które pozwalają analizować i niwelować występujące w trakcie realizacji zleceń nieprawidłowości, takie jak np. zarejestrowanie na zdjęciach chmur, czy ich cieni.

Planowana do realizacji inwestycja obejmuje zakup środków trwałych niezbędnych do wdrożenia nowej technologii. W efekcie oferta świadczona klientom zostanie usprawniona i zoptymalizowana, a świadczone usługi przejdą znaczącą poprawę.

Wartość projektu

17.46 mln

Wartość dofinansowania

10.46 mln

Inne projekty

Robot przemysłowy
Case study
+

Dzięki otrzymanej dotacji firma Morele.net ma szansę na opracowanie innowacyjnego robota przemysłowego, który pozwoli na zautomatyzowanie pracy magazynu.
Więcej
płytka informatyczna pcb
Case study
+

W branży elektroniki, informatyki i automatyki czujemy się jak ryba w wodzie. Z ogromną satysfakcją wsparliśmy prace badawcze firmy Dotconnect.
Więcej
Case study
+

Dzięki temu dofinansowaniu wsparliśmy rozwój polskich marek w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji.
Więcej
Case study
+

Rozwój firmy to nie tylko inwestycje i badania, ale również właściwa promocja - z takiej możliwości skorzystał jeden z naszych klientów w ramach programu Polskie Mosty Technologiczne.
Więcej
ludzie korzystający z okularów vr
Case study
+

W naszej firmie starania o fundusze unijne znacznie wykraczają poza wypełnienie formularza wniosku o dofinansowanie. Chętnie dzielimy się wiedzą i wymieniamy doświadczeniem z naszymi klientami.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.