INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
chleb-w-srodku
+

Z niejednego pieca chleb jedliśmy - 2,34 mln złotych na projekt badawczo-rozwojowy z zakresu produkcji pieczywa wzbogaconego o witaminy i mikroelementy.

Klient

NOWEL Sp. z o.o.

Pozyskanie dotacji

Nutritech (NCBR)

O firmie

Nowel jest jednym z głównych producentów pieczywa mrożonego w Polsce. Od wielu lat rozwija własne technologie produkcji. Współpracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce i Europie. Przedsiębiorstwo nieustannie się rozwija, rozwijając portfolio produktów, unowocześniając linie produkcyjne i realizując inwestycje mające na celu dalszy rozwój sprzedaży i rozszerzenie eksportu na kolejne rynki.

Obecnie firma produkuje 144 tony pieczywa dziennie.

Zakres usług

bagietka-w-papierowym-worku
otrzepywanie-dloni-z-maki
bochenki-chleba-na-tasmie-produkcyjnej

Potrzeby

Obszar rynku piekarniczego jakim jest pieczywo do odpieku w ostatnich latach przeżywa dynamiczny rozwój. Parametrami jakościowymi nie odbiega od pieczywa tradycyjnie wypiekanego. Dzięki przechowywaniu w formie zamrożonej, możliwe jest płynne regulowanie dopływu świeżego pieczywa na sklepowych półkach.

Nowel dąży do dywersyfikacji linii produktowej; chce wzbogacić produkty o witaminy i mikroelementy. Pieczywo nabędzie cechy żywności funkcjonalnej. Firma zauważyła, że jest to nisza rynkowa i niewielu producentów w Europie posiada technologie oraz możliwości produkcyjne w tym zakresie.

pole-pszenicy

Efekty

Celem projektu jest opracowanie technologii produkcji oraz linii pieczywa do odpieku, wzbogaconego o witaminy oraz makroelementy. W ramach projektu planuje się sfinansować kompleksowe prace badawcze, które są niezbędne do uzyskania pożądanych parametrów pieczywa w zakresie wymaganego stężenia witamin oraz makroelementów.

Efektem projektu będzie nowość wypuszczona na rynek europejski. Firma Nowel posiada rozwiniętą linię produkcyjną, a nowe wyroby będziemy mogli znaleźć w największych sieciach marketów.

Wartość projektu

2.34 mln

Wartość dotacji

1.26 mln

Podobne projekty

migdaly
Case study
+

Dowiedz się, jak dofinansowanie w wysokości 3 mln zł umożliwi firmie Bakalland stworzenie nowych produktów z wykorzystaniem białek roślinnych i innowacyjnych metod produkcji.
Więcej
łyżeczki z przyprawami
Case study
+

Dowiedz się, jak dzięki pozyskaniu dotacji wsparliśmy projekt badawczy, który zmienił proces produkcji przypraw i tym samym poszerzył zaplecze technologiczne klienta.
Więcej
kobiety pracujące w laboratorium firmy vimax
Case study
+

Poznaj projekt, w którym dzięki pozyskanej dotacji rozwinęliśmy laboratorium i prowadziliśmy zaawansowane prace nad nowymi produktami spożywczymi.
Więcej
biodegradowalne opakowania na żywność
Case study
+

Dowiedz się, jak dzięki pozyskaniu dotacji unijnej wsparliśmy klienta w uruchomieniu demonstracyjnej linii technologicznej, która pomogła wprowadzić na rynek nowy, konkurencyjny produkt.
Więcej
owady
Case study
+

Naszym celem jest pozyskanie dotacji, która pozwoli finansować prace badawczo-rozwojowe skutkujące opracowaniem innowacji produktowej i procesowej.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.