INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
+

Sprawdź, jak dzięki dofinansowaniu MLB Biotrade wprowadzi przełomową technologię na rynek spożywczy i liofilizatów oraz zwiększy swoją efektywność produkcyjną.

Klient

MLB Biotrade i Sieć Badawcza Łukasiewicz

Dotacje

NUTRITECH I

O firmie

MLB Biotrade jest jednym z głównych producentów wyrobów spożywczych, który koncentruje swoją działalność na procesach suszenia – w głównej mierze na liofilizacji (suszenie zamrożonych substancji) i suszeniu rozpyłowym.

Od początku swojej działalności firma pokazywała, że klienci i produkty są równie ważne, a jakość nigdy nie powinna być kompromisem. Spółka przetwarza tylko starannie wyselekcjonowane produkty, tak aby smakowe doświadczenia konsumentów zapewniały radość przez cały rok.

Swój sukces opiera na własnej bazie produkcyjnej, rozwoju produktów i innowacyjnych rozwiązaniach. MLB Biotrade nie poprzestaje tylko na tym, w ich planach znajduje się chęć poszerzenia działalności o nowe obszary.

Spółka udowodniła już swoją wartość. Ich oferta wzbudza zaufanie wśród klientów z całego świata, co tylko potwierdzają współprace z m.in. Wielkiej Brytanii, Kanady, USA czy Korei Południowej.

Zakres usług

Potrzeby

MLB Biotrade jest specjalistą w obszarze liofilizowanych produktów, co zostało docenione przez konsumentów.

W ostatnim okresie spółka zwróciła uwagę na możliwości, jakie daje zastosowanie puree owocowo-warzywnego w celu wytworzenia pełnowartościowego wyrobu. Spożycie takiego produktu  ze względu na posiadane przez nie substancje bioaktywne, będzie miało charakter prozdrowotny.

Od tamtego momentu głównym celem firmy stało się opracowanie innowacyjnych produktów żywnościowych w oparciu o technologie liofilizacji. Zagadnienie z punktu widzenia badawczego jest skomplikowane i kosztochłonne, natomiast zdecydowanie tego warte. 

W ramach projektu powstanie nowa metoda produkcji wyrobu, która przyczyniłaby się do skrócenia procesu suszenia o 5% oraz wzrostu ilości uzyskanych produktów o min. 30%. To przełomowa technologia dla rynku spożywczego i liofilizatów. 

Zdecydowano się na realizację projektu badawczego przy współudziale Sieci Badawczej Łukasiewicz. A szansą na pozyskanie dotacji okazał się program rządowy NUTRITECH. W ramach naboru wspierany jest rozwój technologii żywności – w tym w kontekście leczenia i zapobiegania chorobom.

Efekty

Prace projektowe ze względu na czas ich realizacji i złożoność zawartych w nich zmiennych realizowane były zgodnie z metodyką Design of Experiments (projektowania eksperymentów). Taki sposób działania pozwala na obserwację i analizę oddziaływania różnych czynników na siebie. 

W wyniku złożoności projektu oraz jego konsorcjalnego charakteru praca nad dokumentacją aplikacyjną trwała około 2 miesiące. W tym czasie razem z MLB Biotrade uczestniczyliśmy we wszystkich etapach uzupełnień formalnych oraz merytorycznych. Ważnym etapem oceny był panel ekspertów, na którym zostały zaprezentowane ambitne plany firmy oraz wyjaśniliśmy problematykę badawczą projektu.

Lipiec okazał się miesiącem wakacyjnych prezentów, to właśnie wtedy otrzymaliśmy informację o przyznanej dotacji. Spółka od razu przystąpiła do realizacji projektu, za to my zadeklarowaliśmy naszą pomoc w procesie rozliczenia dotacji. 

Dzięki dofinansowaniu MLB Biotrade będzie mogło stworzyć laboratoryjną linię do przygotowywania puree owocowego/warzywnego i jego liofilizacji. Tym samym wyróżni się na tle konkurencji oraz przyczyni się do wprowadzenia innowacyjnej technologii na wciąż rozwijający się  rynek liofilizatów.

Wartość projektu

9.5 mln

Wartość dofinansowania

6.6 mln

Dbamy o Twoją opinię

Postrzegamy firmę InnovaTree jako kompetentnego i profesjonalnego partnera, który jest godzien zaufania.

Wskutek skrupulatnej i terminowej pracy specjalistów spółki udało nam się zdobyć grant z programu NUTRITECH.

Dzięki otwartemu i szerokiemu spojrzeniu na projekt oraz zrozumieniu potrzeb klienta wspólna praca była efektywna i przede wszystkim skuteczna.

Łukasz Marach

MLB Biotrade Sp. z o.o.

Inne projekty

migdaly
Case study
+

Dowiedz się, jak dofinansowanie w wysokości 3 mln zł umożliwi firmie Bakalland stworzenie nowych produktów z wykorzystaniem białek roślinnych i innowacyjnych metod produkcji.
Więcej
biodegradowalne opakowania na żywność
Case study
+

Dowiedz się, jak dzięki pozyskaniu dotacji unijnej wsparliśmy klienta w uruchomieniu demonstracyjnej linii technologicznej, która pomogła wprowadzić na rynek nowy, konkurencyjny produkt.
Więcej
kobiety pracujące w laboratorium firmy vimax
Case study
+

Poznaj projekt, w którym dzięki pozyskanej dotacji rozwinęliśmy laboratorium i prowadziliśmy zaawansowane prace nad nowymi produktami spożywczymi.
Więcej
donuty z kremem i owocami
Case study
+

Dynamiczny rozwój dzięki dotacjom unijnym - nasi klienci to potrafią! Przeczytaj historię sukcesu firmy VIMAX.
Więcej
łyżeczki z przyprawami
Case study
+

Dowiedz się, jak dzięki pozyskaniu dotacji wsparliśmy projekt badawczy, który zmienił proces produkcji przypraw i tym samym poszerzył zaplecze technologiczne klienta.
Więcej
Case study
+

Czas na wykorzystanie dofinansowania - firma Promar przeznaczy je na znaczne udoskonalenie procesu produkcji przypraw.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.