INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
drukarka 3d
+

Pozyskaliśmy dotację na rozbudowę zakładu produkcyjnego i wyposażenie go w maszyny i urządzenia tworzące kompletny ciąg technologiczny.

Klient

P.P.H.U. HAFTRA

Dotacja

3.2.1 Badania na rynek

O firmie

Haftra jest krajowym liderem oraz jednym z przodujących w Europie przedsiębiorstw działających na rynku usług znakowania tekstyliów i gadżetów. Ofertę przedsiębiorstwa buduje katalog usług, w tym haft komputerowy, projektowanie i druk 3D, frezowanie obiektów przestrzennych, usługi szwalnicze i wiele innych. Docelową grupą firmy są producenci tekstyliów i gadżetów, działający w branży reklamowej, BHP, modowej, sportowej, korporacyjnej, HORECA i innych.

Ważnym elementem strategii rozwoju przedsiębiorstwa jest działalność prośrodowiskowa, ograniczająca negatywny wpływ procesów produkcyjnych na środowisko naturalne, racjonalne wykorzystywanie zasobów, oraz promowanie rozwiązań z zakresu gospodarki o obiegu zamkniętym.

Zakres usług

frezarka
drukowanie 3d
frezarka

Potrzeby

Przedsiębiorstwo Haftra poszukiwało sposobów na zróżnicowanie obszaru działalności i grup docelowych. W tym celu podjęte zostały własne prace B+R ukierunkowane na opracowanie nowego produktu: płyty meblowej o unikatowych właściwościach. Projekt zakończył się sukcesem co poskutkowało rozszerzeniem działalności firmy poprzez wprowadzenie do oferty nowej gamy produktów: płyt meblowych, niezbędnych do wytwarzania mebli, ścian wystawienniczych na imprezy targowe oraz ścian separacyjnych do przestrzeni biurowych.

W związku z sukcesem na polu B+R pojawiła się potrzeba inwestycji w nieruchomość oraz zaplecze technologiczne, pozwalające na rozpoczęcie produkcji nowych płyt meblowych.

druk 3d

Efekty

Efektem realizacji zaplanowanej inwestycji będzie wdrożenie na rynek płyt meblowych o niespotykanych dotychczas właściwościach. Nowa płyta meblowa wykonywana jest z mieszaniny materiałowej pochodzenia roślinnego. Ponadto w procesie produkcji płyt wykorzystywane są odpady obecnie generowane przez pozostałą działalność usługową Haftra. W toku przeprowadzonych prac B+R przedsiębiorstwo koncentrowało się na maksymalizacji wskaźnika biodegradowalności płyt meblowych, uzyskując wartość biodegradowalności i kompostowalności na poziomie dotychczas niespotykanym na rynku.

Uzyskano poziom emisji formaldehydu pozwalający na zakwalifikowanie nowych płyt meblowych Haftra do grupy produktów bezformaldehydowych na terenie UE (grupa E0). W ramach uruchomienia nowej produkcji firma będzie czerpała z dotychczasowych doświadczeń w obszarze usług znakowania. Na nowe kompostowalne płyty meblowe nanoszone będą ekologiczne nadruki. W rezultacie nowe produkty będą odpowiadały założeniom gospodarki o obiegu zamkniętym.

Wartość projektu

5.37 mln

Wartość dofinansowania

2.95 mln

Podobne projekty

robotnicy na rusztowaniu o zachodzie słońca
Case study
+

Współpraca z klientem skupiła się na pozyskaniu dofinansowania, dzięki któremu powstanie kompleksowa infrastruktura badawcza.
Więcej
biodegradowalne opakowania na żywność
Case study
+

Dowiedz się, jak dzięki pozyskaniu dotacji unijnej wsparliśmy klienta w uruchomieniu demonstracyjnej linii technologicznej, która pomogła wprowadzić na rynek nowy, konkurencyjny produkt.
Więcej
Case study
+

Innowacja wsparta dotacją, którą zdobyliśmy dla H2O Chemical, przyciągnęła uwagę europejskich liderów rynku pralniczego.
Więcej
łyżeczki z przyprawami
Case study
+

Dowiedz się, jak dzięki pozyskaniu dotacji wsparliśmy projekt badawczy, który zmienił proces produkcji przypraw i tym samym poszerzył zaplecze technologiczne klienta.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.