INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
+

Innowacja wsparta dotacją, którą zdobyliśmy dla H2O Chemical, przyciągnęła uwagę europejskich liderów rynku pralniczego.

Klient

H2O Chemical Sp. z o.o.

Dotacja

PO IR 1.1.1 Szybka Ścieżka

O firmie

Firma H2O Chemical jest profesjonalną i dysponującą najnowocześniejszymi urządzeniami pralnią, która gwarantuje klientom najwyższą jakość świadczonych usług. Wykorzystuje przy tym zaawansowane linie technologiczne, które wymagają odpowiednich atestów oraz świadectw jakości.

Przedsiębiorstwo świadczy usługi prania przemysłowego, które kieruje szczególnie do branży turystycznej i gastronomicznej – hoteli i restauracji. H2O Chemical obsługuje codziennie aż 50 dużych i popularnych obiektów, takich jak hotele grupy Arche, hotele sieci Fokus, Domy Pomocy Społecznej oraz jednostki penitencjarne i zakłady pracy.

Zakres usług

pralnia
wyprane fartuchy

Potrzeby

Przedsiębiorstwo H2O Chemical znajduje się w krajowej czołówce firm rynku pralniczego. Stawia na ciągły rozwój i dba o swoją pozycję, a w związku z tym rozpoczęło działalność eksportową na rynek niemiecki. Wywołało to potrzebę opracowania i wdrożenia rozwiązań procesowych, które w znaczącym stopniu przewyższą obecną i znaną już technikę wykorzystywaną w tej branży.

Punktem wyjścia do prac nad nowoczesnym procesem było wykorzystanie ozonu do dezynfekcji i wybielania tekstyliów w technologii prania mokrego. Firma pozyskała dotację na zrealizowanie swoich działań, czyli uruchomienie demonstracyjnego tunelu pralniczego, który będzie pracował według nowej technologii.

pralnia chemiczna

Efekty

Dzięki otrzymanej dotacji firma H2O Chemical podniesie usługi prania przemysłowego. Proces prania zgodny z nową technologią pozwoli na uzyskanie wysokiej czystości bakteriologicznej, która jest niezbędna szczególnie dla obiektów medycznych. Spadek wytrzymałości tekstyliów pranych w nowej technologii H2O Chemical będzie dużo mniejszy, a tym samym tekstylia zachowają dłuższą trwałość.

Dotacja przyznana innowacyjnemu projektowi firmy wyniosła 11,03 MLN PLN co pozwoliło firmie nabyć i uruchomić demonstracyjny tunel pralniczy oraz pokryć wynagrodzenia podwykonawców zaangażowanych w projekt, materiałów do niego użytych, a także surowców i tekstyliów wykorzystywanych w trakcie prac nad nową technologią.

Plany badawcze H2O Chemical wzbudziły ogromne zainteresowanie na europejskim rynku pralniczym. Do przedsiębiorstwa zgłaszają się liderzy rynku, którzy chcieliby nabyć prawa w formie licencji do planowanego rozwiązania.

Wartość projektu

18.38 mln

Wartość dofinansowania

11.03 mln

Co o nas mówią

Firma H2O Chemical udziela rekomendacji firmie InnovaTree, z którą współpracowała podczas starań o grant z programu Szybka Ścieżka (PO IR 1.1.1).

Dzięki współpracy z firmą InnovaTree otrzymaliśmy dotację na innowacyjny projekt, który poszerzy skalę naszej działalności. Możemy poświadczyć, iż specjaliści ds. pozyskiwania funduszy unijnych w InnovaTree charakteryzują się zrozumieniem potrzeb klienta oraz rzetelnym wykonywaniem zadań, co doprowadziło nas do pozyskania dotacji.

Mając na uwadze powyższe, polecamy firmę InnovaTree jako zaufany partner w zdobywaniu funduszy unijnych na innowacyjne projekty.

Radomir Zacharski - Prezes Zarządu

H2O Chemical

Podobne projekty

Case study
+

Dzięki dotacji EIC Accelerator firma będzie miała szansę na wprowadzenie całkowicie nowego produktu na rynek.
Więcej
zielona koparka wykopująca glebę
Case study
+

Przy naszym wsparciu w procesie pozyskania dotacji klienci z sukcesem tworzą produkty konkurencyjne na skalę międzynarodową.
Więcej
trzy zaparkowane zabytkowe auta
Case study
+

Przeczytaj, jak towarzyszyliśmy naszemu klientowi podczas pracy nad innowacyjnym projektem, oraz dzieliliśmy się naszą wiedzą w zakresie dotacji i badań patentowych.
Więcej
robotnicy na rusztowaniu o zachodzie słońca
Case study
+

Współpraca z klientem skupiła się na pozyskaniu dofinansowania, dzięki któremu powstanie kompleksowa infrastruktura badawcza.
Więcej
pracownik budowlany w tunelu kolejowym
Case study
+

Sprawdź, jak pomogliśmy firmie Hufgard pozyskać dofinansowanie na prace badawczo-rozwojowe, których wynikiem będzie nowa gama domieszek do betonu.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.