INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
+

Aviacom z wykorzystaniem dotacji opracuje autonomiczne drony dedykowane dla rolnictwa precyzyjnego, czym też wykreuje nowy segment rynku.

Klient

AVIACOM PROJECT Sp. z o.o.

Dotacje

Ścieżka SMART

O firmie

Spółka Aviacom Project jest cenionym certyfikowanym ośrodkiem szkoleniowym. Firma postawiła sobie za cel realizację innowacyjnych projektów oraz wdrażanie rewolucyjnego systemu e-learningowego. Wszystko to w zakresie branży lotniczej. 

Strategia rozwojowa przedsiębiorstwa bazuje na projektowaniu i budowie statków powietrznych, urządzeń latających oraz dronów. Pomysły te powstają z myślą o zastosowaniu ich w sektorze cywilnym m.in. w gałęzi rolnictwa.

Ważnym elementem działalności firmy  są badania badawczo-rozwojowe w obszarze lotnictwa. Jednak technologie stosowane przy opracowywaniu bezzałogowych statków powietrznych (dronów) wymagają odpowiednich pakietów wiedzy „know-how”.

Pozyskane dane oraz nowe kompetencje pozwolą spółce zintensyfikować swoją działalność. Jest to obecnie jeden z ważniejszych komponentów rozwoju biznesowego dla Aviacom Project.

Zakres usług

Potrzeby

Współczesne rolnictwo wymaga stosowania najnowszych technik pomiarowych. Obecnie z uwagi na brak autonomiczności dostępnych urządzeń są one niechętnie wykorzystywane. Tutaj wkracza Aviacom, które chce opracować i wdrożyć drony, które w pełni spełnią wszelkie oczekiwania klientów. 

Realizacja projektu ma na celu zaspokoić kluczowe oczekiwania i potrzeby rynkowe, tj. zwiększyć wydajność  i bezpieczeństwo pracy w rolnictwie precyzyjnym oraz uzupełnić deficyty podaży pracy.

Daje to szansę na wykreowanie nowego rynku produktów, tj. autonomicznych dronów wykorzystywanych w rolnictwie precyzyjnym. Obecnie powyższy segment rynku nie istnieje, co zaoferuje spółce okazję do stania się pionierem nowych rozwiązań.

Ze względu na bliski związek prac badawczo-rozwojowych z działalnością Aviacom, skorzystaliśmy właśnie z modułu prac B+R z zakresu Ścieżki SMART, który uwzględnia prace prowadzące do stworzenia nowego, innowacyjnego produktu oraz usługi.

Efekty

Efektem realizacji projektu będzie opracowanie i wytworzenia inteligentnego systemu do wspomagania pracy w agrolotnictwie precyzyjnym. 

Innowacja tworzona jest w myśl zasad: ogranicz (reduce) i wykorzystaj ponownie (reuse). Stworzone urządzenie będzie charakteryzować się mniejszym zużyciem energii elektrycznej niż konkurencyjne rozwiązania, a  odpowiednio zaprojektowane elementy peryferyjne będą zdatne do ponownego użytku.

W wyniku nowatorskiego podejścia drony zastąpią człowieka w pracach o podwyższonym stopniu ryzyka i umożliwią efektywne zarządzanie gospodarstwem.  Wprowadzi to zmiany w zakresie szybszego realizowania zadań i zwiększenia wydajności pracy.

A pozyskane pakiety „know-how” pozwolą firmie na tak pożądaną intensyfikację działalności i dyfuzję wiedzy poszczególnych członków zespołu projektowego. W efekcie nie tylko zwiększy się potencjał konkurencyjny spółki, ale także dojdzie do wzrostu zatrudnienia w przedsiębiorstwie – w następstwie zwiększenie skali działalności.

Wartość projektu

13.35 mln

Wartość wnioskowanego dofinansowania

8.9 mln

Inne projekty

Case study
+

Sprawdź, jak OPEGIEKA wyróżni się na tle swojej konkurencji dzięki dofinansowaniu, które usprawni dotychczasowe usługi geoinformacyjne i udoskonali tworzenie map.
Więcej
Case study
+

Rozwój firmy to nie tylko inwestycje i badania, ale również właściwa promocja - z takiej możliwości skorzystał jeden z naszych klientów w ramach programu Polskie Mosty Technologiczne.
Więcej
Robot przemysłowy
Case study
+

Dzięki otrzymanej dotacji firma Morele.net ma szansę na opracowanie innowacyjnego robota przemysłowego, który pozwoli na zautomatyzowanie pracy magazynu.
Więcej
płytka informatyczna pcb
Case study
+

W branży elektroniki, informatyki i automatyki czujemy się jak ryba w wodzie. Z ogromną satysfakcją wsparliśmy prace badawcze firmy Dotconnect.
Więcej
Case study
+

Dotarcie z robotyzacją do jak najszerszego grona użytkowników to cel naszego klienta, dla którego prowadziliśmy badania patentowe.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.