INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
kable
+

Przełomowe innowacje często wymagają współpracy świata nauki ze światem przemysłu. Sprawdź, w jaki sposób opracowano hybrydowe i konfigurowalne magazyny energii.

Klient

APS Energia S.A. i Politechnika Warszawska

Dotacje

Nowe technologie w zakresie energii

O firmie

Nasz klient – APS Energia – jest przodującym producentem systemów zasilania dla energetyki, energetyki atomowej, przemysłu naftowo-gazowego, wojska i innych branż. Przedsiębiorstwo charakteryzuje otwartość na innowacje, dzięki czemu przekształciło się w globalną grupę kapitałową. APS Energia koncentruje się na dedykowanych systemach zasilania awaryjnego o zróżnicowanych oraz najbardziej nietypowych parametrach technicznych.

Aby jak najlepiej wykorzystać potencjał działu badawczo-rozwojowego firmy, APS Energia współpracuje z jednostkami naukowymi z kraju oraz z zagranicy. W przypadku tego projektu podjęto współpracę z Wydziałem Elektrycznym Politechniki Warszawskiej.

Zakres usług

magazyn energii
magazyn energii
magazyny energii

Potrzeby

Dynamiczny rozwój OZE oraz transportu zasilanego elektrycznie powoduje, że coraz większym wyzwaniem staje się bilansowanie popytu z podażą energii elektrycznej. Podmioty odpowiedzialne za utrzymywanie w systemie elektroenergetycznym odpowiednich parametrów sieci oraz właściciele sieci poszukują efektywnych sposobów magazynowania energii. Wraz ze wzrostem znaczenia OZE w gospodarce, problem fluktuacji nadwyżek i niedoborów energii będzie się nasilał. Kompleksowe rozwiązanie problemu nie wiąże się jedynie z zastosowaniem nowoczesnego i wydajnego urządzenia (magazynu energii). Konieczne jest jednoczesne opracowanie metod sterowania (oprogramowania), które będą dostosowywać się do bieżących potrzeb odbiorcy i mikrosieci, a także zapewnienie elastyczności pracy magazynu: jego łatwej rozbudowy i zmiany trybów pracy przy pełnej niezawodności.

wiatrak energetyczny

Efekty

Przeznaczenie magazynów energii dostępnych na rynku sprowadza się do gromadzenia energii elektrycznej, kiedy jej produkcja dla domu, firmy lub innego obiektu jest większa niż aktualne zapotrzebowanie i odwrotnie: wykorzystania zgromadzonej energii w sytuacjach większego zapotrzebowania czy awarii systemu elektroenergetycznego.

Magazyn energii opracowany przez konsorcjum (APS Energia + Politechnika Warszawska), poza podstawową funkcją, pozwoli na sprostanie opisanym wyzwaniom, które pojawią się w przyszłości, gdy rola OZE w gospodarce będzie kluczowa. Innowacyjność tych magazynów energii obejmowała będzie m.in.:

  • łatwą rozbudowę i dopasowanie do aktualnych potrzeb,
  • możliwość pracy z różnymi typami baterii,
  • wyższą sprawność i niezawodność systemu,
  • zapewnienie systemów cyberbezpieczeństwa.

Dofinansowanie zostanie przeznaczone na pokrycie kosztów wynagrodzeń pracowników, przygotowanie studium wykonalności, usługi podwykonawców, zaprojektowanie, wykonanie i testy prototypowych magazynów energii, a także działania mające na celu skuteczną sprzedaż (badania rynku, marketing, certyfikację itp.)

Wartość projektu

43 mln

Wartość dofinansowania

28 mln

Inne Projekty

Robot przemysłowy
Case study
+

Dzięki otrzymanej dotacji firma Morele.net ma szansę na opracowanie innowacyjnego robota przemysłowego, który pozwoli na zautomatyzowanie pracy magazynu.
Więcej
panele drewniane
Case study
+

Proekologiczny projekt Polskich Domów Drewnianych dzięki otrzymanej dotacji ma szansę zaspokoić potrzeby mieszkaniowe społeczeństwa.
Więcej
czerwone kwadratowe kafelki
Case study
+

Zobacz, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na realizację projektu badawczo-rozwojowego.
Więcej
Case study
+

Innowacja wsparta dotacją, którą zdobyliśmy dla H2O Chemical, przyciągnęła uwagę europejskich liderów rynku pralniczego.
Więcej
wypalanie szkła
Case study
+

Zyskaliśmy zaufanie klienta, który otrzymał od nas najwyższej jakości usługi w zakresie przygotowania zapytań ofertowych.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.