INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
+

Jesteśmy dumni, że przygotowując raport badania stanu techniki dokładamy swoją cegiełkę do badań nad nowatorskim leczeniem raka u dzieci.

Klient

Delta Scientific Sp. z o.o.

Zakres usług

Badanie Stanu Techniki

O firmie

Powołana do życia w 2019 roku spółka Delta Scientific specjalizuje się w badaniach naukowych i pracach rozwojowych na rzecz medycyny nowoczesnej. Zespół badaczy nie tylko troszczy się o biologiczną terapię, ale także wykorzystuje sztuczną inteligencję do przewidywania jak, w odpowiedzi na terapię, choroby zmieniają się.

Zgodnie z filozofią firmy, potrzeby pacjentów są zawsze na pierwszym miejscu. Celem badań i działań zespołu jest przyspieszenie tempa, w jakim leki docierają do potrzebujących pacjentów, oszczędzając cenny czas i cierpienie hospitalizowanych.

Synergiczne podejście Delta Scientific do realizowanych projektów zapewnia solidną podstawę badań nad chorobami zakaźnymi, aby przewidywać i zapobiegać reakcjom na patogeny oportunistyczne, w tym m.in. SARS-CoV-X.

Zakres usług

Potrzeby

Spółka Delta Scientific zgłosiła się do nas z potrzebą przygotowania raportu badania stanu techniki w związku ze swoimi badaniami nad biologicznym lekiem opartym na skutecznych przeciwciałach monoklonalnych (mAb) w leczeniu raka kostniakomięsaka (OS) u dzieci.

U dzieci i młodzieży najczęstsze rodzaje OS to kostniakomięsak. Nie ma wyraźnej przyczyny pierwotnego raka kości. Na jego występowanie mogą mieć wpływ genetyczne zaburzenia, choroba Pageta i promieniowanie. Ze względu na niską częstotliwość występowania tego typu raka u dorosłych, zauważono trudności w leczeniu i uzyskaniu skutecznych nieniszczących metod terapeutycznych, ponieważ jest to ograniczony obszar zainteresowania producentów leków.

W ramach projektu opracowana zostanie seria przeciwciał monoklonalnych, która będzie selektywnie ukierunkowana na pobudzenie układu immunologicznego człowieka do walki przeciwko komórkom nowotworowym. Nowy lek będzie lekiem biologicznym.

 

Efekty

W wyniku przeprowadzonego badania stanu techniki, przeanalizowanych zostało ponad 200 dokumentów zbliżonych do opisywanego rozwiązania, dotyczących leku opartego na skutecznych przeciwciałach monoklonalnych (mAb) w leczeniu kostniakomięsaka u dzieci. Przeprowadzono poszukiwania dokumentów stanowiących stan techniki w światowych zbiorach elektronicznych baz patentowych, z 14 słowami kluczowymi w języku polskim i angielskim.

Wynalazki najbardziej zbliżone do projektu naszego klienta zostały przeanalizowane i objaśnione, a dodatkowo stworzono wykaz podobnych rozwiązań. Odnotowano wiele publikacji patentów i zgłoszeń patentowych związanych z lekami opartymi na przeciwciałach, jednak badane rozwiązanie nie narusza obowiązujących praw wyłącznych. Badane rozwiązanie posiada czystość patentową i może być z powodzeniem kontynuowane i komercjalizowane.

Przeanalizowane dokumenty

200

Przeanalizowane słowa kluczowe w poszukiwanych patentach

14

Podobne projekty

mikrox pozyskanie dotacji
Case study
+

Dzięki pozyskaniu dofinansowania, przyczyniliśmy się do opracowania projektu badawczego, który przyspieszy diagnozę stanu pacjentów chorych na Covid-19.
Więcej
próbki
Case study
+

Firma Urteste opracowała innowację, która idealnie wpisuje się w ramy konkursu EIC Accelerator.
Więcej
lekarze przeprowadzający operację
Case study
+

Przeczytaj, jak wsparliśmy innowacyjny projekt badawczo-rozwojowy dotyczący opracowania nowej metody leczenia żylaków, poprzez rozliczanie funduszy unijnych.
Więcej
Case study
+

Sprawdź, jak wsparliśmy budowanie potencjału produkcji konopi siewnych w Polsce, przygotowując raport badania stanu techniki.
Więcej
anatomiczny model budowy człowieka
Case study
+

Dzięki podjęciu współpracy dotyczącej rozliczania dotacji unijnej, wypracowaliśmy sprawdzone rozwiązania w zakresie dokumentacji, oraz współpracy partnerów.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.