INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
case study datapax
+

Przy naszym wsparciu klienci efektywnie tworzą rozwiązania z dziedziny automatyki i robotyki, które wskazują przedsiębiorcom najistotniejsze procesy do usprawnień.

Klient

Datapax sp. z o.o.

Zakres usług

Badanie Stanu Techniki

O firmie

DATAPAX to zespół ekspertów z dziedziny zarządzania procesami i przepływem informacji w firmach produkcyjnych i dystrybucyjnych.  Firmę reprezentuje kompetentny zespół specjalistów, którego członkowie realizowali projekty i pracowali na stanowiskach menedżerskich dla firm, takich jak: Volkswagen Group Polska, Solaris Bus & Coach, Polkomtel, Orlen S.A., Enea S.A., Pepsi-Cola General Bottlers Poland, Kompania Piwowarska, Komputronik, Pepco, Decathlon, Brenderup i wiele innych.

Flagowym projektem firmy jest Platforma dpx – internetowe narzędzie, które wskazuje przedsiębiorcom najistotniejsze procesy do usprawnień wraz z konkretnymi rozwiązaniami przygotowanymi przez dostawców automatyzacji, optymalizacji i systemów IT.

Dodatkowo, eksperci związani ze spółką świadczą szerokie usługi doradcze, rozwiązując problemy związane z produktywnością, terminowością, kosztami operacyjnymi, chaosem informacyjnym oraz brakiem rąk do pracy.

Zakres usług

Potrzeby

Spółka Datapax  zgłosiła się do nas z potrzebą przeprowadzenia badań patentowych, oraz przygotowania raportu Badania Stanu Techniki, potrzebnych do projektu „DPS Visio – zobrazowanie z kamer przemysłowych ruchu pracowników na stanowiskach pracy jako krok do robotyzacji produkcji”.

Cel projektu to zastosowanie kamer przemysłowych do analizy ruchów pracowników, którzy pracują dla zakładów produkcyjnych i przełożenie ich na modele cyfrowe, dzięki którym nastąpi automatyczny dobór najbardziej trafnych rozwiązań z zakresu robotyki, znajdujących się w zunifikowanej bazie. 

Rozwiązanie tego problemu pozwoli na dostarczenie przedsiębiorcom trafnej odpowiedzi na pytanie, jakie technologie z zakresu robotyzacji mogą wykorzystać w swoich zakładach w oparciu o istniejącą infrastrukturę kamer przemysłowych. Przedsiębiorstwa produkcyjne będą mogły przeanalizować swoje procesy bez konieczności zatrudniania specjalistów lub zakupu specjalistycznych kamer do analizy ruchów, a także bez konieczności wyszukiwania rozwiązań wśród coraz szybciej rosnącej liczby dostawców robotyki.

Efekty

W trakcie badania przeanalizowaliśmy zgłoszenia patentowe i patenty odnalezione przy wykorzystaniu kombinacji słów kluczowych i klasyfikacji MKP, w celu zidentyfikowania najbliższego stanu techniki względem poszukiwanego rozwiązania. Najbardziej istotne dokumenty zostały szerzej omówione w raporcie. Wśród przeszukiwanych publikacji dotyczących badanej tematyki, nie zostały odnalezione istotne teksty, które mogłyby utrudnić komercjalizację rozwiązania.

Po przeprowadzeniu Badania Stanu Techniki, można było stwierdzić, że na tym etapie rozwoju projektu, jeśli jego efekty nie będą realizować wskazanych w raporcie wynalazków, komercjalizacja rozwiązania jest możliwa.

Objęte badaniem klasy patentowe (MKP i CPC)

15

Przeanalizowane słowa kluczowe w poszukiwanych patentach

20

Podobne Projekty

Case study
+

Jesteśmy dumni, że przygotowując raport badania stanu techniki dokładamy swoją cegiełkę do badań nad nowatorskim leczeniem raka u dzieci.
Więcej
Case study
+

Dotarcie z robotyzacją do jak najszerszego grona użytkowników to cel naszego klienta, dla którego prowadziliśmy badania patentowe.
Więcej
Case study
+

Zobacz jak dzięki pozyskaniu dotacji wsparliśmy budowę nowoczesnego centrum badawczo-rozwojowego przystosowanego do badań nad symulatorami wirtualnymi.
Więcej
płytka informatyczna pcb
Case study
+

W branży elektroniki, informatyki i automatyki czujemy się jak ryba w wodzie. Z ogromną satysfakcją wsparliśmy prace badawcze firmy Dotconnect.
Więcej
ludzie korzystający z okularów vr
Case study
+

W naszej firmie starania o fundusze unijne znacznie wykraczają poza wypełnienie formularza wniosku o dofinansowanie. Chętnie dzielimy się wiedzą i wymieniamy doświadczeniem z naszymi klientami.
Więcej
solaris laser
Case study
+

Nasi klienci sięgają po nowoczesne rozwiązania - wielu z nich wykorzystuje sztuczną inteligencję do unowocześnienia swoich usług.
Więcej
Case study
+

Wspieramy firmy IT w ich rozwoju badawczym i pokazujemy im drogę do pozyskania dofinansowania.
Więcej
Case study
+

Przechowywanie danych to obecnie jeden z topowych problemów instytucji prywatnych i państwowych. Można go rozwiązać z pomocą funduszy unijnych.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.