INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
+

Wśród swoich klientów możemy pochwalić się firmami, które mimo ogromnego doświadczenia w pracach B+R docenili nasze doświadczenie i korzystają z naszej usługi rozliczania dotacji unijnych.

Klient

CDM Sp. z o.o.

Dotacja

RPO łódzkie 1.2.2 Projekty B+R przedsiębiorstw

O firmie

Firma CDM produkuje i dostarcza na rynek polipropylenowe folie opakowaniowe BOPP i CAST PP dla branży opakowań giętkich w Polsce. O konkurencyjności firmy świadczy jej miesięczna wielkość sprzedaży, która jest na poziomie średnio 650 ton folii polipropylenowych. 

Strategią rozwoju przedsiębiorstwa jest finansowanie badań nad nowymi technologiami przy współpracy z jednostkami naukowymi, a także przy udziale specjalistów z własnego działu prac badawczo-rozwojowych. Spółka CDM należy do grona firm, które umiejętnie skorzystały z dotacji unijnych i znacząco przyspieszyły rozwój swojego przedsiębiorstwa. 

Zakres usług

worek jabłek w plastikowym worku
biodegradowalne opakowania cdm

Potrzeby

Firma CDM Sp. z o.o. od lat korzysta z funduszy unijnych, które pomagają jej się rozwijać. W tak długim okresie pozyskała wiele doświadczeń w zakresie realizacji projektów dotyczących dofinansowania dla firm. Jednakże, pomimo tylu lat działalności spółka zdecydowała się na skorzystanie z naszego wsparcia i doświadczenia w procesie rozliczania dotacji unijnej. Podjęcie decyzji wynikało z ciągłych zmian zachodzących w zasadach realizacji projektów unijnych, które wynikają z konieczności dostosowywania polskich przepisów do zasady konkurencyjności.

maszyna produkująca plastikowe opakowania

Efekty

Istotnym kosztem zawartym w projekcie unijnym jest zakup linii demonstracyjnej nowej technologii, opracowywanej w trakcie projektu badawczego. Główną rolą naszego zespołu przy współpracy z firmą CDM było wyjaśnianie i przygotowywanie procedur związanych z realizacją projektu, a także kontrolowanie go w zakresie formalno-administracyjnym.

Dotychczas, udało nam się zatrudnić kadrę projektu oraz dostosować istniejące procedury w przedsiębiorstwie tak, aby były zgodne z procedurami instytucji unijnych.

Wartość projektu

4.07 mln

Czas trwania projektu

24 miesiące

Podobne Projekty

biodegradowalne opakowania na żywność
Case study
+

Dowiedz się, jak dzięki pozyskaniu dotacji unijnej wsparliśmy klienta w uruchomieniu demonstracyjnej linii technologicznej, która pomogła wprowadzić na rynek nowy, konkurencyjny produkt.
Więcej
Case study
+

Czas na wykorzystanie dofinansowania - firma Promar przeznaczy je na znaczne udoskonalenie procesu produkcji przypraw.
Więcej
kobiety pracujące w laboratorium firmy vimax
Case study
+

Poznaj projekt, w którym dzięki pozyskanej dotacji rozwinęliśmy laboratorium i prowadziliśmy zaawansowane prace nad nowymi produktami spożywczymi.
Więcej
łyżeczki z przyprawami
Case study
+

Dowiedz się, jak dzięki pozyskaniu dotacji wsparliśmy projekt badawczy, który zmienił proces produkcji przypraw i tym samym poszerzył zaplecze technologiczne klienta.
Więcej
donuty z kremem i owocami
Case study
+

Dynamiczny rozwój dzięki dotacjom unijnym - nasi klienci to potrafią! Przeczytaj historię sukcesu firmy VIMAX.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.