INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
+

Kompleksowe badania patentowe to nasza specjalność. Przekonaj się jak wsparliśmy projekt firmy HSV Polska - lidera w przetwórstwie spienionych tworzyw sztucznych.

Klient

HSV Polska sp. z o.o.

Zakres usług

Badania patentowe

O firmie

Spółka HSV Polska projektuje, produkuje i dostarcza wyroby styropianowe ze spienionego polistyrenu EPS, EPP, EPS, EPE i innych tworzyw sztucznych. Wytwarza produkty formowane np. z airpop® engineered air (EPS), EPP i EPE oraz w wielu innych wariantach technicznych. Firma dysponuje własnym laboratorium badawczym wykonując szeroki zakres prac, np. badania wytrzymałościowe i zmęczeniowe.

Klientami spółki są zarówno czołowe międzynarodowe przedsiębiorstwa z branży AGD, elektroniki, motoryzacji i urządzeń, jak również wiele małych i średnich przedsiębiorstw, którym firma zapewnia produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Zespół HSV liczy kilkunastu wysoko wykwalifikowanych inżynierów, którzy są współtwórcami konceptów oraz projektów swoich klientów. Eksperci spółki działają w Holandii, Polsce, Czechach, Wielkiej Brytanii oraz Niemczech.

Zakres usług

Potrzeby

Spółka HSV, w związku z rozwojem projektu „Automatyzacja procesu produkcji wyrobów/elementów z EPP i innych materiałów wstępnie spienionych”, zgłosiła się do nas z potrzebą przeprowadzenia kompleksowych badań patentowych.

Przedmiotem projektu jest w pełni automatyczna linia do produkcji wyrobów z EPP, łącząca poszczególne etapy produkcji w jeden automatycznie sterowany proces, dokonujący automatycznej kontroli jakości z wykluczeniem wewnątrz-zakładowego transportu pomiędzy etapami. Maszyna produkcyjna, po wyprodukowaniu elementów, samodzielnie i automatycznie umieszcza wyroby bezpośrednio w tunelu suszącym. Proces suszenia jest w pełni zautomatyzowany i umożliwia jednoczesne suszenie wyrobów wymagających różnych parametrów suszenia. Wyroby są automatycznie przekazywane do następnego etapu. Kontrola ich jakości jest realizowana przez robota/manipulator, który samodzielnie pobiera wyroby po etapie suszenia. Wadliwe sztuki są automatycznie odrzucane.

Po kontroli wyroby przekazywane są automatycznie do stanowiska pakowania. Pakowanie jest realizowane w sposób automatyczny. Końcowe opakowania zbiorcze są automatycznie oznakowane. Zebrane przez automatyczną linię produkcyjną dane o parametrach procesu, umożliwiają pełną identyfikacje i śledzenie pojedynczo wyprodukowanego elementu bez kosztownego indywidualnego znakowania.

Efekty

W trakcie badania przeanalizowane zostały zgłoszenia patentowe i patenty odnalezione przy wykorzystaniu kombinacji słów kluczowych i klasyfikacji MKP, w celu zidentyfikowania najbliższego stanu techniki względem poszukiwanego rozwiązania. Najbardziej istotne dokumenty zostały szerzej zbadane, a ich opisy, jak również pozostałych, zbliżonych dokumentów, wskazane zostały w raporcie z badania stanu techniki, przygotowanego dla klienta.

Wśród odszukanych publikacji powiązanych z tematem polipropylenu spienionego, przeważały teksty dotyczące własności materiału, jak i sposobów jego wykorzystania. Nie zostały odnalezione artykuły dotyczące automatyzacji linii do produkcji EPP. Wśród zbadanych dokumentów z Europy i ze świata, dla jednej z najczęściej reprezentowanych klas, oznaczonej B29C, dotyczącej formowania tworzyw sztucznych, największą liczbę zgłoszeń z tej dziedziny wykazują Stany Zjednoczone, a także Chiny.

Po przeprowadzeniu badania stanu techniki stwierdzono, że na tym etapie rozwoju projektu, jeśli jego efekty nie będą realizować wskazanych w raporcie wynalazków, komercjalizacja rozwiązania „Automatyzacja procesu produkcji wyrobów/elementów z EPP i innych materiałów wstępnie spienionych” jest możliwa.

Przeanalizowane słowa kluczowe w poszukiwanych patentach

30

Objęte badaniem klasy patentowe (MKP i CPC)

10

Podobne Projekty

biodegradowalne opakowania na żywność
Case study
+

Dowiedz się, jak dzięki pozyskaniu dotacji unijnej wsparliśmy klienta w uruchomieniu demonstracyjnej linii technologicznej, która pomogła wprowadzić na rynek nowy, konkurencyjny produkt.
Więcej
robotnicy na rusztowaniu o zachodzie słońca
Case study
+

Współpraca z klientem skupiła się na pozyskaniu dofinansowania, dzięki któremu powstanie kompleksowa infrastruktura badawcza.
Więcej
Case study
+

Wśród swoich klientów możemy pochwalić się firmami, które mimo ogromnego doświadczenia w pracach B+R docenili nasze doświadczenie i korzystają z naszej usługi rozliczania dotacji unijnych.
Więcej
Case study
+

Nasi specjaliści z działu rozliczeń dotacji potrafią skutecznie przeprowadzić klienta przez skomplikowane procedury zakupu usług budowlanych.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.