INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
+

Kompleksowa modernizacja wagonu kolejowego, poprzez zastosowanie lekkich i nowoczesnych materiałów zabudowy wnętrz to ciekawy projekt naszego klienta, dla którego przeprowadziliśmy badania patentowe.

Klient

Grupa Athena Sp. z o.o. Spółka Jawna

Zakres usług

Badania patentowe

O firmie

Ciągły rozwój firmy oraz solidne fundamenty sprawiły, że dziś Athena stoi na kilku filarach, złożonych z: transportu międzynarodowego, produkcji dla przemysłu, produkcji mebli oraz sprzedaży i montażu podłóg. Firma świadczy usługi dla klientów indywidualnych oraz dużych firm. Jej silną stroną jest solidne działanie i terminowość.

Sektory, w których działa spółka są ze sobą ściśle połączone, dzięki czemu firma jest w stanie zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę. Pierwszym ogniwem w łańcuchu jest transport i spedycja, dzięki którym wykwalifikowani kierowcy dostarczą towar w dowolnie wybrane miejsce w kraju i Europie. Produkcja dla przemysłu opiera się na wytwarzaniu elementów mniej i bardziej skomplikowanych, np. elementów do kolejnictwa takich jak podłogi, ściany i sufity do wagonów.

 

Zakres usług

Potrzeby

Spółka Athena zgłosiła się do nas z potrzebą przeprowadzenia przez naszego Rzecznika Patentowego poszukiwania dokumentów stanowiących stan techniki w zbiorach baz urzędów patentowych. Celem badania było dokonanie wstępnej analizy praw własności intelektualnej do wynalazków i rozwiązań technicznych, które mogą stanowić barierę komercjalizacji projektu o nazwie „Innowacyjna technologia modernizacji wagonów pasażerskich w oparciu o lekkie materiały kompozytowe, prowadząca do zmniejszenia masy własnej wagonu, obniżenia kosztów eksploatacyjnych i redukcji odpadów w środowisku naturalnym”. 

Przedmiotem projektu jest opracowanie kompleksowej modernizacji wagonu kolejowego zbudowanego ok. 20 lat temu, poprzez zastosowanie lekkich i nowoczesnych materiałów zabudowy wnętrz (sklejka, drewno, wełna mineralna). Wagon będzie cechował się znacznie niższą masą własną, czego efektem będzie mniejsze zużycie energii trakcyjnej i możliwość ciągnięcia większej liczby wagonów. Poprzez zastosowanie takich rozwiązań wagon będzie także trwalszy w utrzymaniu – zastosowane materiały mają dużą odporność na czynniki atmosferyczne.

Efekty

Po przeprowadzeniu kompleksowych badań patentowych stwierdzono, że na tym etapie rozwoju projektu, jeśli jego efekty nie będą realizować wskazanych w raporcie wynalazków, komercjalizacja rozwiązania „Innowacyjna technologia modernizacji wagonów pasażerskich w oparciu o lekkie materiały kompozytowe, prowadząca do zmniejszenia masy własnej wagonu, obniżenia kosztów eksploatacyjnych i redukcji odpadów w środowisku naturalnym” jest możliwa.

Dodatkowo przekazano klientowi rekomendacje – jeśli będą konstruowane dedykowane elementy całego systemu, po ich zaprojektowaniu, należy ponownie dokonać badania stanu techniki dla danego rozwiązania. W trakcie planowania przebiegu i zakresu prac badawczych, a także w toku prowadzenia prac badawczo-rozwojowych należy wnikliwie analizować dokumenty zidentyfikowane w ramach niniejszego badania stanu techniki.

Przeanalizowane słowa kluczowe w poszukiwanych patentach

20

Klasy patentowe objęte badaniem (MKP i CPC)

10

Podobne Projekty

badania patentowe datapax
Case study
+

Przy naszym wsparciu klienci efektywnie tworzą rozwiązania z dziedziny automatyki i robotyki, które wskazują przedsiębiorcom najistotniejsze procesy do usprawnień.
Więcej
Case study
+

Dotarcie z robotyzacją do jak najszerszego grona użytkowników to cel naszego klienta, dla którego prowadziliśmy badania patentowe.
Więcej
Case study
+

Poprawa bezpieczeństwa kierowców to nadrzędny cel projektu naszego klienta, dla którego przeprowadziliśmy kompleksowe badania patentowe.
Więcej
Case study
+

Jesteśmy dumni, że przygotowując raport badania stanu techniki dokładamy swoją cegiełkę do badań nad nowatorskim leczeniem raka u dzieci.
Więcej
Case study
+

Kompleksowe badania patentowe to nasza specjalność. Przekonaj się jak wsparliśmy projekt firmy HSV Polska - lidera w przetwórstwie spienionych tworzyw sztucznych.
Więcej
Case study
+

Nowa technologia, która umożliwi architektom szybsze opracowanie wielu dobrych rozwiązań to innowacyjny projekt naszego klienta, dla którego przeprowadziliśmy badania patentowe.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.