INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
+

Dzięki temu dofinansowaniu wsparliśmy rozwój polskich marek w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji.

Klient

Abakus Logistics Sp. z o.o.

Dotacja

POIR 2.3.2 - Bon na innowacje

O firmie

Abakus Logistics Sp. z o.o. to ceniony partner na dynamicznie rozwijającym się rynku TSL. Firma specjalizuje się w krajowym i międzynarodowym drogowym przewozie rzeczy – świadczy usługi obejmujące profesjonalną i kompleksową obsługę spedycyjno-transportową w Polsce i poza jej granicami. Oferuje pomoc i doradztwo spedycyjne oraz prawne w kwestiach związanych z transportem i szeroko pojętą logistyką.

Działalność Abakus Logistics spotyka się z uznaniem w branży, czego potwierdzeniem są otrzymywane nagrody, między innymi Gepard i Gazela biznesu, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej wydawany przez Bisnode Polska oraz Certyfikat Rzetelności wydawany przez Krajowy Rejestr Długów.

Zakres usług

Potrzeby

Firma Abakus, działając od lat w branży TSL, zaobserwowała wśród swoich klientów potrzebę zaoferowania dodatkowej usługi w postaci platformy, która mogłaby wspierać procesy logistyczne. Istotnym elementem i nowością produktu byłby wbudowany algorytm AI, który do tej pory nie był stosowany w branży TSL (transport, spedycja i logistyka).

Ze względu na brak doświadczenia projektowego, oraz specyfikę projektu wspólnie z klientem zdecydowaliśmy się na skorzystanie z wiedzy i dorobku naukowego polskich uczelni. Taką możliwość daje konkurs organizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) pod nazwą “Bon na innowacje”.

Efekty

Kierując się wymaganiami konkursu, szczegółowo określiliśmy wymagania oraz przedmiot projektu, aby umożliwić jednostkom naukowym złożenie oferty realizacji zlecenia zgodnej z wymogami konkursu. Najatrakcyjniejszą ofertę złożyła Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie – Wydział Zarządzania i Dowodzenia.

Na realizację zlecenia spółka pozyskała kwotę 204 tys. zł co odpowiadało 85% wartości całego projektu. Dzięki otrzymanej dotacji firma Abakus Logistics uzyskała profesjonalną usługę badawczą, dzięki której zyska przewagę na rynku.

Wartość projektu

290 tys

Wysokość dofinansowania

204 tys

Podobne projekty

Case study
+

Dofinansowanie, dzięki któremu wspólnie stworzyliśmy narzędzie do skutecznej rekrutacji na stanowiska IT.
Więcej
Case study
+

Wspieramy firmy IT w ich rozwoju badawczym i pokazujemy im drogę do pozyskania dofinansowania.
Więcej
ludzie korzystający z okularów vr
Case study
+

W naszej firmie starania o fundusze unijne znacznie wykraczają poza wypełnienie formularza wniosku o dofinansowanie. Chętnie dzielimy się wiedzą i wymieniamy doświadczeniem z naszymi klientami.
Więcej
płytka informatyczna pcb
Case study
+

W branży elektroniki, informatyki i automatyki czujemy się jak ryba w wodzie. Z ogromną satysfakcją wsparliśmy prace badawcze firmy Dotconnect.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.