Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki to następca Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Przeznaczono na niego 8 MLD EUR, które finansować będą działalność badawczo-rozwojową przedsiębiorstw oraz ich innowacyjne rozwiązania. FENG zakłada również wzmocnienie kompetencji kadr, transformację cyfrową, zazielenienie przedsiębiorstw oraz działania związane z gospodarką w obiegu zamkniętym.

Suma 8 MLD EUR ulokowana w programie FENG będzie dostępna jako forma bezzwrotnych dotacji i instrumentów gwarancyjnych oraz finansowych. Jego realizacja skupi się na trzech priorytetach: 1. Wsparcie dla przedsiębiorców,  2. Środowisko sprzyjające innowacjom oraz 3. Pomoc Techniczna. Ogłoszenia pierwszych konkursów zapowiadane są na początek 2022 roku.

Prelegenci webinaru to doradcy wyspecjalizowani w pracy przy projektach związanych z prowadzeniem oraz wdrażaniem wyników prac badawczo-rozwojowych. Posiadają wieloletnie doświadczenie w zakresie wspierania działalności badawczo-rozwojowej przedsiębiorstw – zdobywali doświadczenie w instytucjach publicznych np. w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Celem webinaru, który odbędzie się 18/11/2021 r o godzinie 13:30, jest przekazanie przedsiębiorcom informacji, które pomogą im przygotować się na nadchodzącą perspektywę finansową 2021-2027. Wyjaśnimy na czym skupi się program Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki, co odróżnia go od Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, oraz jak przygotować firmę i planować projekty aby wpisywały się w założenia FENG 2021-2027.

Szczegóły dotyczące Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki znajdziesz w naszym cyklu artykułów FENG.

O czym dowiesz się biorąc udział w webinarze?

W trakcie webinaru Przygotuj firmę na pozyskanie dotacji specjaliści szczegółowo oraz w przystępny sposób omówią założenia programu FENG, powiedzą czym różni się od mijającej już perspektywy finansowej oraz udzielą przedsiębiorcom kluczowych wskazówek, co znacznie ułatwi im planowanie działań oraz podjęcie decyzji: czy starać się o dotację w nowym roku? 

Odpowiemy między innymi na pytania:

  • Jakie są założenia programu FENG i czym różni się on od PO IR?
  • Jak wygląda mapa pomocy regionalnej na lata 2021-2027?
  • Czym jest projekt kompleksowy, na którym opiera się program FENG?
  • Na jakie konkursy możemy liczyć w nowej perspektywie?
  • Jakie czynniki wpływają na sukces w procesie ubiegania się o środki z UE?
  • Jak przygotować firmę, oraz w jaki sposób podejść do projektu w nowej perspektywie finansowej?
  • Jakie kroki musisz podjąć ubiegając się o dotację?
  • Jakie zdolności projektowe ma Twoja firma?
  • Unikaj błędów, które są popełniane przez firmy w procesie aplikowania o dotację.

Agenda webinaru:

1. Nowa perspektywa finansowa FENG na lata 2021-2027:

a) główne założenia programu,
b) odbiorcy programu – przedsiębiorstwa samall mid-caps i mid caps.

2. Priorytety zawarte w programie FENG:

a) Wsparcie dla przedsiębiorców.

3. Podobieństwa pomiędzy nową a minioną perspektywą:

a) mapa pomocy regionalnej,
b) modułowość,
c) instytucja do której będziesz aplikował.

4. Wsparcie z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki:

a) czym jest wsparcie modułowe,
b) czym jest projekt kompleksowy.

5. O Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

6. Przeznaczenie dofinansowania z programu FENG:

a) infrastruktura badawczo-rozwojowa,
b) projekty badawczo-rozwojowe,
c) wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych.

7. Przygotowanie na pozyskanie dotacji:

a) czynniki, które mają wpływ na sukces,
b) przygotowanie firmy
c) dopracuj swój pomysł.

8. Praktyczne działania w procesie ubiegania się o dotację.

9. Jak postępować i uchronić się od błędów.

Do kogo kierujemy webinar?

Webinar skierowany jest do przedsiębiorców z sektorów mikro, małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw. Dostarczy wiedzy zarówno tym, którzy mają już doświadczenie w planowaniu projektów badawczo-rozwojowych jak i tym, którzy do tej pory nie mieli styczności z pozyskiwaniem dofinansowania ze środków unijnych – to okazja aby realnie ocenić szansę swojej firmy na udział w konkursach o dotację, oraz zaplanowanie działań, które mogą pomóc je pozyskać.

Materiały dla uczestników

Uczestnicy webinaru otrzymają prezentację Przygotuj swoją firmę na pozyskanie dotacji, wyświetlaną podczas wydarzenia.

Informacje organizacyjne

Organizator rezerwuje sobie prawo do odwołania szkolenia. Organizator przyjmuje zgłoszenia uczestników poprzez poprawne wypełnienie kwestionariusza rejestracji (poniżej) stworzonego przy pomocy platformy clickmeeting.pl najpóźniej do godziny 12:00 w dniu zaplanowanego szkolenia.

Adres uczestnika musi być unikalny, co za tym idzie dwie osoby nie mogą być zarejestrowane przy użyciu tego samego adresu e-mail. W dniu wysłania formularza rejestracyjnego uczestnik otrzyma, na podany w formularzu adres e-mail,  potwierdzenie udziału w webinarze wraz z linkiem przenoszącym uczestnika do wirtualnego pokoju webinaru „Przygotuj swoją firmę na pozyskanie dotacji”.

Każdy zarejestrowany uczestnik, na podany w formularzu adres e-mail, otrzyma przypomnienie o webinarze na dzień przed jego rozpoczęciem.W przypadku problemów technicznych lub trudności w dostaniu się na platformę clickmeeting prosimy o kontakt pod adresem: hello@innovatree.pl Organizatorem szkolenia jest spółka InnovaTree z siedzibą w Gdyni pod adresem: al. Zwycięstwa 241/13 Gdynia, NIP 5833333780.

Webinar jest całkowicie bezpłatny. Nie czekaj, zarejestruj się już teraz.

Do zobaczenia!