Rozpoczął się nowy miesiąc – spójrz jakie dofinansowania najbardziej przykuwają uwagę przedsiębiorców w listopadzie 2021 roku.

EIC Accelerator

Program Komisji Europejskiej Horyzont Europa ma za zadanie dofinansować przełomowe badania oraz innowacje. Dotacja skierowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, a także small mid-caps, które zatrudniają do 500 osób. Opracowane innowacje produktowe, usługowe lub procesowe muszą znajdować się na 5. lub 6. poziomie gotowości technologicznej.

Terminy składania wniosku oraz dokładne informacje dotyczące dotacji EIC Accelerator znajdziesz tutaj.

Program LIFE

Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, czyli perspektywa na lata 2021-2027 wprowadza program LIFE, którego budżet wyniesie 5,4 MLD EUR. O dofinansowanie mogą ubiegać się zarówno przedsiębiorcy, jak i przedstawiciele instytucji publicznych i organizacji pozarządowych. Konkursy zawarte w programie LIFE to między innymi „Przyroda i różnorodność biologiczna”, „Gospodarka o obiegu zamkniętym i jakość życia”, „Łagodzenie zmiany klimatu”, „Przejście na czystą energię” i wiele innych, które dotykać będą innowacji ochrony środowiska i klimatu. Finansowanie z programu LIFE może wynosić do 60 % wartości kosztów kwalifikowanych projektu, a w przypadku projektów dotyczących kwestii przyrodniczych może to być nawet 75%. Wnioski o dofinansowanie można składać do 30 listopada.

Chcesz wiedzieć więcej o FENG? Sprawdź:

Innoglobo

Pierwszy konkurs w programie Innoglobo umożliwi firmom z Polski nawiązanie współpracy badawczo-rozwojowej z partnerami z zagranicy, którzy działają w krajach utrzymujących dyplomatyczne stosunki z Polską. Składany projekt musi wpisywać się w jedną z krajowych inteligentnych specjalizacji (KIS). Konkurs jest otwarty dla mikro, małych, średnich i dużych firm. Budżet Innoglobo dla Polski to 10 MLN PLN, a czas na złożenie wniosku masz do 30 listopada 2021r.

Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027

Wielkimi krokami zbliżamy się również do nowej perspektywy finansowej zaplanowanej na lata 2021-2027. Aby poznać jej założenia, zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarze Przygotuj swoją firmę na pozyskanie dotacji, aby dowiedzieć się na co możemy liczyć w przyszłych latach, oraz jak przygotować swoją firmę na pisanie projektów składanych do konkursów w perspektywie FENG 2021-2027.

Aby zarejestrować się na webinar i poznać dokładną agendę wydarzenia kliknij tutaj.